ट्रेंडिंग:

>> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश

महाबिर पुन बुटवलमा

१ बैशाख २०८१, शनिबार
१ बैशाख २०८१, शनिबार

बुटवल, १ बैशाख । महाबिर पुन शनिबार आफ्नो आत्मकथा पुस्तक लिएर बुटवलमा आईपुगेका छन । पुस्तक बिक्रीबाट रकम संकलन गरेर बिरगंजको कृषि औजार कारखानामा राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्र संचालन गर्ने उनको सोच छ । भैरहवा, लुम्बिनी क्षेत्रमा करीब एक हप्ता रहेको उनि शनिबार तिलोत्तमानगर हुदै बुटवलको योगीकुटीमा राति अबेरसम्म पुस्तक बिक्री गरे ।

सैनामैना मुर्गियाका स्थाई बसोबासी तथा हाल ओमनमा रहेका छबिलाल भण्डारीले ५० हजार बराबरको पुस्तक किनेर सहयोग गरे । नेपालपत्र साप्ताहिकको पुर्व प्रधानसम्पादक एकराज पाण्डेले भण्डारीको रकम पुनलाई पुस्तक खरिद गरि सहयोग रकम हस्तान्तरण गरे ।

लुम्बिनी प्रदेशमा महाबिर पुनलाई नेपाल मगर महिला संघ लुम्बिनी प्रदेशले आवश्यक सहयोग गरेको छ । संघका अध्यक्ष केशरी तरामु सहित टिम नै पुनको सहयोगमा लागेका छन । पुन अब पाच दिन बुटवलमा रहने संघका अध्यक्ष तरामुले बताईन ।

यसैक्रममा दाउन्ने फिड भैरहवाबाट अहिलेसम्मकै सबैभन्दा धेरै ३ लाख ९३ हजार ७ सय ५० रुपैया बराबरको पुस्तक खरिद गरि सहयोग भएको छ । यसैगरि परशुराम पराजुलीले १ लाख ५१ हजार, झम बहादुर गुरुङ १ लाख रुपैया बराबरको पुस्तक खरिद गरेका छन ।

महाबिर पुन ९७ दिनमा २८ जिल्ला पुगेर पुस्तक बिक्री गरिसकेको छन । यो अवधिमा करीब ५ करोड रुपैया बराबरको ८० हजार थान पुस्तक बिक्री भएको छ । पुनले २२ करोड रुपैया बराबरको पुस्तक बिक्री गर्ने लक्ष्य राखेका छन ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?