ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना

२९ चैत्र २०८०, बिहीबार
२९ चैत्र २०८०, बिहीबार

गुल्मी, २९ चैत ।

गुल्मी जिल्लाको धुर्कोट गाउँपालिका वडा नम्बर ५ हिमालय आधारभूत विद्यालयका पूर्व विद्यार्थी दिवाकर पन्थीले हिमालय आधारभूत विद्यालयका पूर्व प्रधानाध्यापक स्वर्गीय टीकाराम पन्थीको स्मृतिमा बुधबार टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना गरेका छन् ।

विहीबार विद्यालयको शैक्षिक सत्र २०८० को नजिता प्रकाशन तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रममा विद्यालयका प्रधानाध्यापक राजेन्द्र केसीलाई रु.एक लाखको चेक हस्तान्तरण गरी टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना गरेको विद्यालय व्यवस्थापन समिति अध्यक्ष विष्णु कुँवरले जानकारी दिए ।

सोही अवसरमा बोल्दै अक्षयकोष संस्थापक दिवाकर पन्थीले साविक धुर्कोट रजस्थल पण्डिलटोलामा जन्मेर १६ वर्ष विताएको र आफ्ना पिता प्रअ रहेको हिमालय प्राविबाटै औपचारिक शिक्षा सुरु गरेकोले पनि बाँचुञ्जेल बिर्सन नसक्ने बताए । उनले आपूmले कक्षा ३ सम्म अध्ययन गरेको विद्यालय र आफ्नै बुबाको जीवनभरको त्याग र शिक्षाको विकासमा उहाँको योगदान तथा बाल्यकालका गुरुहरूको साथ नै अक्षयकोष स्थापनाको प्रेरक रहेको बताए ।

विद्यालयमा दलाने पाठशालाबाट शिक्षण सुरु गरेका टीकाराम पन्थीले साविक वस्तुलाई मूल कर्मथलो बनाएर शिक्षाको उज्यालो छर्न महत्त्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेको सोही विद्यालयका सेवा निवृत्त शिक्षकद्वय रामप्रसाद भण्डारी र डिलाराम भण्डारीले बताए ।

२०४९ सालसम्म साविकको हिमालय प्राविमा अध्यापन गरेका टीकाराम पन्थीले धार्मिक एवम् सामाजिक क्षेत्रमा समेत उल्लेखनीय योगदान गरेको स्थानीय वयोवृद्ध ढुण्डीराज भण्डारीले बताए ।

वडा नम्बर ५ का वडाध्यक्ष केशवराज भण्डारी वडा नं. ५ का जनप्रतिनिधिहरू, विद्यालय व्यवस्थापन समितिका सदस्यहरू र शिक्षक अभिभावक सङ्घका पदाधिकारीहरू, अभिभावक, विभिन्न सङघ संस्थाका प्रमुख तथा प्रतिनिधि लगायतको कार्यक्रममा सहभागिता थियो ।

कार्यक्रममा शिक्षक चुरामणि घर्ती, एवं शिक्षक सीता खरेल भण्डारीले पनि मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए । त्यस अवसरमा अक्षयकोष संस्थापक पन्थीले शैक्षिक सत्र २०८० मा कक्षा ५ सम्म सबैभन्दा बढी अङ्क ल्याउने एक÷एक जना छात्र, छात्रालाई प्रमाण पत्र र नगद पाँच÷पाँच हजारले समेत पुरस्कृत गरेको विद्यालयका प्रधानाध्यापक राजेन्द्र केसीले जानकारी दिए । कार्यक्रममा वडाध्यक्ष केशव भण्डारी, विद्यालय व्यवसथपन समितिका पूर्व अध्यक्षहरूा हरिप्रसाद भण्डारी, विष्णुप्रसाद भण्डारी प्रधानाध्यापक राजेन्द्रकेसी, शिक्षक चुरामणि घर्ती, सीता खरेल भण्डारीलगायतले विद्यालय विकासको इतिहास स्वर्गीय टीकाराम पन्थीको योगदानबारे चर्चा गरेका थिए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?