ट्रेंडिंग:

>> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा >> संघीय संसद्का दुवै सदनको बैठक बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> मासु साक्षरताः आजको आवश्यकता >> खाली हुँदै राम्चे गाउँ >> प्रवक्ताहरूको भूमिका स्पष्ट गर >> लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक योजनाका चुनौति >> लहरे नाँच बचाउँदै महिला >> वन ऐनले थलिदै सरकारी योजना >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खस्यौली एफसीलाई यु १८ फुटसलको उपाधि >> एमाले दाङको अध्यक्ष सहित सबै पद सर्वसम्मत >> विश्व ज्योतिष महासंघद्वारा नन्दिनी गौशालामा सहयोग >> रेबिजको जोखिम बढेपछि नेपालगञ्जमा धमाधम कुकुरको बन्ध्याकरण गरिँदै >> कञ्चनले सुरु गर्यो निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा >> काँग्रेस क्षेत्र नम्वर ३ रुपन्देहीको बैठक सिरुवारी सामुदायिक होमस्टेमा >> वचत फिर्ता नपाएपछि मञ्जुश्री सहकारीको बुटवल शाखा घेराउ >> तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न >> सुर्खेतमा मिनीबस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, १८ घाइते >> एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो >> ग्रीलजन्य फलामको अस्वभाविक मुल्यबृद्धि नियन्त्रण गर्न व्यवसायीको माग >> सभामुखको भूमिकाप्रति विपक्षी दलको आपत्ति, संसद र सडकसम्म एक भएर जाने सहमति >> १०१ कम्पनीको सूचि सहित बालेनले भने : गिरीबन्धुको जग्गामा ५० खर्बको खेलोफड्को >> विपक्षीको नाराबाजीबीच प्रधानमन्त्रीले पाए विश्वासको मत >> एमाले बाँकेको अध्यक्षमा निरक गुरुङ विजयी >> इरानका राष्ट्रपति र विदेशमन्त्रीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा मृत्यु >> उपेन्द्र यादवको रिटमा आज सुनुवाई हुंदै >> स्थानीय र पश्चिमी वायुको प्रभाव : मेघगर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथो पटक विश्वासको मत लिँदै >> सडक निर्माणमा ढिलासुस्ती अन्त्य गर >> नेपालको संविधानमा धार्मिक स्वतन्त्रता सम्बन्धी व्यवस्था >> भारतको पानी किनेर प्यास मेटाउँदै स्थानीयबासी >> आर्थिक संकटमा मदरसाः बर्ष दिनदेखि उधारो पढाउँदै शिक्षक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई >> कांग्रेसलाई रविको प्रश्न– राति प्रधानमन्त्रीको अफर, बिहान छानबिन समिति कुन नैतिकताले दिन्छ? >> एमाले दाङको अध्यक्षमा महासचिव पोखरेलका बहिनी ज्वाई सर्वसम्मत ? >> वडा नं. ३ र ११ को उपाधि दाबेदारी >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिन लागेको विश्वासको मतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> जीप र मोटरसाइकल ठोक्किंदा दुईजना घाइते >> मालपोत र नापी कार्यालय टिकापुरका प्रमुखविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २४ करोड जरिवाना माग >> मोबाइल एप्सबाटै मेट्रो कलेजको भवन उद्घाटन

सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ?

२९ चैत्र २०८०, बिहीबार
२९ चैत्र २०८०, बिहीबार

बुटवल, २९ चैत । बुटवलको सुप्रिम सहकारीका वचतकर्ताहरुले संस्थाका अध्यक्ष गितेन्द्रबाबु (जिबि) राई र व्यवस्थापक सागर केसीलाई सरकारले कहिले पक्राउ गर्छ भन्ने प्रश्न गरेका छन् ।
उक्त सहकारीका पीडितहरुले बिहीबार बुटवलमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै प्रतिपक्षमा हुंदा चर्को स्वरमा जिबि राईलाई पक्राउ गर्न किन नसकेको भन्दै प्रश्न गर्ने रवि लामिछाने अहिले गृहमन्त्री हुंदा किन पक्राउ नगरेको भन्दै प्रश्न उठाएका हुन् ।
सहकारीका मुख्य व्यक्तिहरु पक्राउ परेपनि राजनीतिक दल र सरकारको पहुँचमा रहेकाले दोषीलाई उम्काउने प्रयास हुनसक्ने भन्दै अध्यक्ष राई र बुटवल शाखा व्यवस्थापक सागर केसीलाई यथाशीघ्र पक्राउ गर्न गृहमन्त्री लामिछानेसंग माग गरे । सहकारी पीडित संघर्ष समिति संयोजक विजयकुमार नेपालले राई र गृहमन्त्री लामिछाने विगतमा गोर्खा मिडिया प्रा.लिमा संगै रहेका र त्यहां सहकारीको करोडौं रकम गएकाले सरकारले उनलाई पक्राउ गर्न नभई बचाउन लागेको शंका उब्जेको बताए ।
‘हिजो प्रतिपक्षमा हुंदा गृहमन्त्रीले चर्को स्वरमा जिबि राईलाई आकाश पाताल सात समुद्र पारी जहां भएपनि पक्राउ गर्न सरकारसंग माग गरेका थिए’–नेपालले भने–‘अहिले उहां आफै गृहमन्त्री हुनुहुन्छ राईलाई पक्राउ गर्न कसले रोकेको छ ?’
लामिछाने गृहमन्त्री भएपछि राई र व्यवस्थापक केसी लगायत ठगीमा संलग्न व्यक्तिहरुको पक्राउमा सरकारले उदासिनता देखाएको र पीडितलाई न्याय दिन भन्दा पीडकलाई उम्काउन लागि परेको शंका पैदा गरेको बताए ।
हजारौं बचतकर्ताको रकम अपचलन गरी फरार रहेका राई, के.सी लगायतलाई पक्राउ गर्नु भन्दा अनुसन्धान गर्ने निकाय गृहमन्त्रीको असंलग्नता देखाउन मात्र प्रयास गरेको अर्का पीडित कृष्ण प्रसाद खरेलले बताए । ‘दश हजार बढी वचतकर्ताको अरबौं रकम हिनामिना हुंदा गृहमन्त्रीले आफ्नै पुर्व सहकर्मी हाल सम्म पक्राउ गर्न किन सकिरहेका छैनन् ?’–खरेलले प्रश्न गरे–‘गृहमन्त्रीले प्रतिपक्षमा हुंदा एकथरि र सरकारमा गएपछि अर्कोथरि कुरा गर्न मिल्छ ?’
सरकार पनि सहकारी पीडितलाई न्याय दिन भन्दा पनि गृहमन्त्रीलाई चोख्याउन मात्र तल्लिन भएको उनको आरोप छ ।
अर्की बचतकर्ता दुर्गा रिमालले बुटवलका हजारौं बचतकर्ताको बचत डुबाएर राई र केसी फरार हुंदा स्थानीय, प्रदेश र संघमा प्रतिनिधित्व गर्ने जनप्रतिनिधिहरु दोषीलाई पक्राउ गर्न र पीडितलाई न्याय दिने पक्षमा चुइक्क नबोलेको गुनासो गरिन् । ‘ यहांका नगर प्रमुख, उपप्रमुख, प्रदेश र केन्द्रका सांसद देखि मन्त्री कोही पनि पीडितको पक्षमा बोल्दैनन्, बरु राजनीतिक आडमा जोगाउन खोजेको हो कि भन्ने शंका छ’– उनले भनिन्–‘स्थानीय र प्रदेश सरकारको मौनता कहिलेसम्म ? हाम्रो बिचल्लि हुदाँ यहांबाट जितेका संघिय सांसदहरुले हाम्रा बारेमा कहिले बोल्ने ?’
सरकारलाई दबाव दिन सहकारी पीडितहरुले वैशाख ४ गते बुटवलमा बृहत प्रदर्शन गर्ने र त्यसपछि चरणवद्ध आन्दोलन घोषणा गर्ने अर्का पीडित देविलाल भट्टराईले बताए ।
रुपन्देहीलगायत आसपासका जिल्लाका १० हजार ३९१ जना बचतकर्ताहरुको १ अर्ब ७ करोड ८२ लाख ६७ हजार ७२९ रुपैयाँ हिनामिना गरी एक वर्षदेखि संस्थाका संस्थापक अध्यक्ष एवं संरक्षक गितेन्द्र बहादुर (जिबि) राई सम्पर्कविहीन छन् ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?