ट्रेंडिंग:

>> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश

ज्येष्ठ नागरिकलाई फुलबारीमा सन्चोबिसन्चो पौवा

२७ चैत्र २०८०, मंगलवार
२७ चैत्र २०८०, मंगलवार

बुटवल, २७ चैत ।

ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई लक्षित गरि मणिमुकुन्द सेन उद्यान फुलबारीमा सन्चोबिसन्चो पौवा निमार्ण हुने भएको छ । परिवारमा अधिकांश सदस्य वैदेशिक अध्ययन र रोजगारमा हुदा घरमा एक्लिएका ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई लक्षित गरि सन्चोबिसन्चो पौवा निमार्ण गरिने भएको हो ।

उद्यान परिसरमा रहेको पाँच सय वर्ष पुरानो शिवालय मन्दिरको नजिकमा पौवा निमार्ण हुने छ । जहाँ ज्येष्ठ नागरिकहरु जम्मा भएर भजनकिर्तन, एकआपसमा भलाकुसारी गर्ने वातावरण तयार गरिने उद्यानका अध्यक्ष माधव प्रसाद नेपालले बताए । रुपन्देहीको उत्कृष्ट पर्यटकिय गन्त्ब्य मणिमुकुन्द सेन उद्यान फुलबारीमा सन्चोबिसन्चो केन्द्र थप आर्कषण र सामाजिक उत्तरदायित्वका रुपमा महत्वपूर्ण हुने उनले बताए । २४ फुट लम्बाइ र १२ फुट चौडाईको पुरानो पौवाको शैलीमा सन्चो बिसन्चो केन्द्र तयार गरिने उनले बताए ।

एक कार्यक्रमका बिच मंगलबार बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेयले सन्चो बिसन्चो केन्द्रको शिलान्यास गर्दै सबै वर्ग र उमेरका पर्यटकलाई रमणीय स्थलका रुपमा फुलबारी बनेको बताए । बच्चाहरुलाई चिल्ड्रेनपार्क, चिडियाघर, युवाहरुलाई विभिन्न अध्ययन गर्न सकिने पुरातात्विक स्थलका साथै पिकनिक स्पटहरु तथा ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई समेत समय कटाउन सक्ने गरि सन्चोबिसन्चो केन्द्र स्थापना हुने उनले बताए । देश र समाज विकासमा जिवनका उर्जावान समय खर्चेका ज्येष्ठ नागरिकहरुको सम्मान स्वरुप पालिकाबाट विभिन्न कार्यक्रमहरुमार्फत सम्बोधन गरिरहेको उनले बताए । बाआमासंगै नगरप्रमुख कार्यक्रममार्फत ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई घरदैलोमा स्वास्थ्य परिक्षण तथा औषधी वितरण गरिएको छ ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. २ का वडा अध्यक्ष श्री सुनिल शाक्य, उद्यानका निवर्तमान अध्यक्ष खेम प्रसाद लुइँटेलले पर्यटकिय स्थलमा सबैको अपनत्व हुने गरि फुलबारीमा नयानया अवधारणाहरु बनाईएको बताए । घरमा एक्लो भएका ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई सन्चोबिसन्चो पौवा धेरै नै उपयुक्त हुने दाबी गरे ।

कार्यक्रममा उद्यानका महासचिव युवराज घिमिरेले बुटवल उपमहानगरपालिकाको १० लाख रुपैया तथा उद्यानको १ लाख ५० हजार रुपैया लागत साझेदारीमा आगामी जेठ १५ गते भित्र निर्माण सम्पन्न गरिने लक्ष्य रहेको बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?