ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

बुटवल सैनिक आवासिय महाविद्यालयमा आर्कषण, १ सय ३६ जनाको कोटामा ५ सय बढी आवेदन

२६ चैत्र २०८०, सोमबार
२६ चैत्र २०८०, सोमबार

बुटवल, २६ चैत । नेपाली सेना कल्याणकारी कोषद्धारा संचालिन सैनिक आवासिक महाविद्यालय बुटवलमा विद्यार्थी र अभिभावकहरुको आर्कषण देखिएको छ । बुटवलमा यही शैक्षिकसत्रदेखी अध्यापन शुरु गरेको विद्यालयमा करीब ५ सय बढी विद्यार्थीहरुको आवेदन आएको हो ।
देशका विभिन्न स्थानमा आवासिय विद्यालय चलाउदै आएको कल्याणकारी कोषले यो वर्षदेखी बुटवल कक्षा ६ मा दुई वटा समुह गरि ३४/३४ र कक्षा ७ र कक्षा ८ मा ३४/३४ गरि कुल १३६ जनाको कोटामा आवेदन खुलाएकोमा हो ।

मध्य पश्चिम पृतना हेड क्वाटरका पृतनापति उपरथी सुनिल श्रेष्ठले महाविद्यालयमा अभिभावक र विद्यार्थीहरुको चाप बढ्नु स्वाभाविक भएको बताए । सैनिक विद्यालयमा विद्यार्थीहरुलाई उनिहरुको रुचि अनुसार अध्ययनका साथ खेलकुद र अतिरिक्र क्रियाकलापमा सहभागी गराउने हुदा सिकाई उपलब्धि मिल्ने उनले बताए । प्रवेश परिक्षा संचालन भएको र कोटा अनुसार नै भर्ना गरिने उनले बताए ।

लिखित परिक्षामा नाम निकाल्न सफल भएका उम्मेदबारहरुको मंगलबार र बुधबार अन्तरवार्ता तथा स्वास्थ्य परिक्षण भई सबै कुरामा पास भएमा भर्ना प्रक्रिया अगाडी बढाईने महाविद्यालयका समन्वय अधिकृत सेनानी नरेश अर्यालले बताए । सैनिक परिवार र आम नागरिकको गरि ६०/४० कोटा निर्धारण गरिएको उनले बताए । भर्ना भएका विद्यार्थीहरुको बैशाखको दोस्रो सातादेखी पढाई शुरु हुने उनले बताए । यसअघि कल्याणकारी कोषबाट काठमाण्डौ, भक्तपुर, चितवन, धरान, सुर्खेत, धनगढी, पोखरा, बर्दिबासमा समेत महाविद्यालय संचालन हुदै आएको छ ।

 

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?