ट्रेंडिंग:

>> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश >> बाँकेमा ३५ हजार बढी बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाईँदै

ध्यानलाई विश्व माझ फैलाउंदै नेपालीलाई आत्म निर्भर बनाउनुपर्छ : प्रधानमन्त्री

२४ चैत्र २०८०, शनिबार
२४ चैत्र २०८०, शनिबार

 

भैरहवा, २४ चैत । प्रधानमन्त्री पुस्पकमल दाहाल प्रचण्डले ध्यानको शिक्षालाई विश्व माझ फैलाउन र आध्यात्मिक जागरण मार्फत नेपालीलाई आत्म निर्भर बनाउदै शुसासन तर्फ लैजाने बताएका छन् ।

लुम्बिनीमा जीवन बिज्ञान प्रतिस्ठानको आयोजनामा भएको आध्यात्मिक जागरण उत्सवमा बोल्दै प्रधानमन्त्री प्रचण्डले नेपालमा मात्रै नभएर बिश्वमै डिप्रेशन, एन्जाइटि र आत्म हत्याको दर भयावहरुपमा बढेको बताउनुहुंदै जुन सुकै पेशा, बर्ग, उमेर समूह जात धर्म अछुतो नरहेको बताए ।

नेपालमा हाल ब्यक्तिगत तह, समाजको तह, संस्थागत र रास्ट्रको तहमा समेत आत्म निर्भरलाई प्रबर्द्धन गर्न बिशेश प्रयास गर्न आबश्यक भइसकेको छ प्रधानमन्त्री प्रचण्डले भने ूयुवा जनशक्तिको वैदेशिक पलायन रास्ट्र प्रेम र राज्य प्रतिको बिस्वांसमा देखिएको कमि उग्र निराशा र नकारात्मक भाव जस्ता समस्यालाइ सुधार गर्दै नेपालमै केही गर्न सकिन्छ, नेपालमै केही गर्न सकिन्छ भन्ने सकारात्मक सोंचको बिकास अनिबार्य भइ सकेको छ ।ू

ब्यबस्थित प्रयोग गर्न नजानेर स्वस्थ शरीर, शान्त मन, उर्जाशिल र सकारात्मक भाव आनन्द र चौतर्फी सम्वृद्धि हासिल गर्न पनि सम्भव नहुने प्रधानमन्त्री प्रचण्डले बताए । आफू भित्र बाट प्रशन्न शान्त, आत्म बिस्वासी र आनन्दी जनशक्तिको बिकास गर्नु आजको प्रमुख आबश्यकता भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा पूर्वप्रधानमन्त्री माधब कुमार नेपाल, उपप्रधानमन्त्री तथा परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ, लुम्बिनी प्रदेशका प्रमुख अमिक शेरचन, राप्रपाका केन्द्रिय अध्यक्ष एबं पुर्ब उपप्रधानमन्त्री राजेन्द्र लिंदेन, नेकपा एमालेका महासचिव तथा लुम्बिनी प्रदेशका पुर्ब मुख्य मन्त्री शंकर पोख्रेल, गण्डकी प्रदेशका मुख्य मन्त्री एबं नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य सुरेन्द्र कार्की, पुर्ब मुख्य सचिब लीलामणि पौडेल लगायतले मन्तब्य व्यक्त गरेका थिए ।

ऐतिहासिक बिराट चक्र बिज्ञान, लुम्बिनी आध्यात्मिक जागरणमा ७६ जिल्लाका ६ हजार प्रतिनिधिहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?