ट्रेंडिंग:

>> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश

वन प्राविधिक संघको चुनावमा कांग्रेस–माओवादी र मधेशवादी तथा एमाले र मधेशवादीको असन्तष्ट पक्षबीच प्रतिष्पर्धा

२३ चैत्र २०८०, शुक्रबार
२३ चैत्र २०८०, शुक्रबार

बुटवल,२३ चैत । नेपाल वन प्राविधिक संघको नयां नेतृत्वच चयनका लागि भोलि शनिबार मतदान हुने भएको छ । बिहान १० बजेदेखि ५ बजेसम्म सातै प्रदेश र काठमाडौं उपत्यका गरी आठ स्थानमा हुने मतदानमा करिब ३२ सय मतदाता सहभागी हुंदैछन् । नयां नेतृत्वका लागि कांग्रेस–माओवादी र मधेशवादी दल निकटको संयुक्त प्यानल तथा एमाले र मधेशवादी दल निकटको असन्तष्ट पक्षको प्यानलबीच प्रतिस्पर्धा हुने भएको छ ।

संयुक्त प्यानलमा प्रजातान्त्रिक वन प्राविधिक संघ,नेपाल राष्ट्रिय वन प्राविधिक सञ्जाल र मधेशका लागि वनमा आवद्ध प्राविधिकहरु छन् भने एमाले निकट प्रगतिशिल वन प्राविधिक संघसंग मधेशका लागि वनको असन्तुष्ट पक्षाले गठबन्धन गरेको छ । कांग्रेस माओवादी र मधेशका लागि वनको प्राविधिकहरुको प्यानलबाट अध्यक्षमा राकेश कर्ण र अर्को प्यानलबाट विजयराज पौडेल उम्मेदवार छन् ।
कांग्रेस माओवादी र मधेशका लागि वनको प्यानलले शुक्रबार बुटवलमा पत्रकार सम्मेलन गरी आफ्ना चुनावी एजेण्डाहरु सार्वजनिक गरेको छ । जसमा यसअघि प्रगतिशिल वन प्राविधिक संघको नेतृत्वले जितेपनि वन काउन्सील गठनको एजेण्डा कार्यान्यवन गर्न नसकेकाले सो एजेण्डा पूरा गर्न यसपटक आफूहरुले जित्नुपर्ने लुम्बिनी प्रदेश सचिव केशव खड्काले बताए ।

यस्तै सक्रिय वन व्यवस्थापन,पेशागत सुरक्षा र पेशागत दक्षता बृद्धि लगायतका एजेण्डा रहेको खड्काले बताए । वैज्ञानिक नीति र कानुन बन्न सके वनबाट देशकाो आर्थिक समृद्धि र रोजगारी हासिल गर्ने गरी आफ्नो प्यानले काम गर्ने खड्काले बताए ।

लुम्बिनी प्रदेशको हकमा आफ्नो प्यानलले पाउने मत बराबर आगामी असारमा बृक्षारोपण गर्ने,सक्रिय वन व्यवस्थापन भएका क्षेत्रमा माउ रुखहरुको कलरिङ गर्ने रहेका छन् ।
संयुक्त प्यानलले मतदानमा सक्रिय सहभागिताका लागि सबै मतदातामा अपील समेत गरेको छ ।

यसपटक तीनवटा संगठनको तालमेल भएकाले आफूहरुको जित सुनिश्चित भएको सो प्यानलका नेपाल राष्ट्रिय वन प्राविधिक सञ्जाल प्रदेश महासचिव मोतिराम पौडेल र मधेशका लागि वनका केन्द्रीय सदस्य दिनेश जैसवालले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?