ट्रेंडिंग:

>> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश >> बाँकेमा ३५ हजार बढी बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाईँदै

अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुको लागि उद्घोषण तालिम

२२ चैत्र २०८०, बिहीबार
२२ चैत्र २०८०, बिहीबार

बुटवल, २२ चैत । सैनामैना नगरपालिकाको आयोजना तथा नेपाल दृष्टिविहिन उत्थान संघ सैनामैना र रुपन्देही अपाङ्ग पुनःस्थापना केन्द्र सैनामैनाको व्यवस्थापनमा अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरुको लागि ५ दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न गरिएको छ । विहिबार तालिम समापन कार्यक्रममा सैनामैना नगरपालिका प्रमुख फणीन्द्र प्रसाद शर्माले अपाङ्गता भएका व्याक्तिहरुको पक्षमा निरन्तर सहयोग हुदै आएको बताए । अपांगता भएका सबैलाई बोल्न सिक्ने शैली आवश्यक रहेको भन्दै देखेका भोगेका कुरा लाई पीडा, बोध गर्नभन्दा पनि त्यसलाई शक्तिमा परिणत गरी सफलता प्राप्त गनुर्नपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

तालिम समापन कार्यक्रममा बोल्दै राष्ट्रिय अपाङ्ग महासंघ नेपालका प्रदेश अध्यक्ष हुमनाथ अधिकारीले सिकेको कुरा व्यवहारमा उर्तानको लागि आग्रह गरेका थिए । यस्तै उनले मागमा आधारित तालिम, सिप अहिलेको अवश्यकता रहेको भन्दै सोही अनुसार नगरपालिका भित्र वा अन्य स्थानमा रहेका अपाङ्गता भएका व्याक्तिहरुले आफुलाई के कस्तो प्रकृतिको तालिम आवश्यक हो, सो विषयमा स्पष्ट कुरा राख्न, माग गर्नको लागि आग्रह गरेका थिए । उनले सोही अनुसार योजना निर्माण गरेर संमन्वयात्मक रुपमा कार्यक्रम अगाडी बढाउने प्रतिवद्धता समेत जनाएका थिए ।

कार्यक्रममा सैनामैना नरपालिका समाजिक विकास अधिकृत तथा कार्यक्रम संयोजक तुलसा ज्ञवालीले अपाङ्गता भएका व्याक्तिहरुको लागि नगरपालिकाबाट सिपमुलक, आयमुलक र प्रर्वद्धनात्मक कार्यक्रम गरिएको जानकारी गराएकी थिईन् । उनले आगमी दिन पनि समुदायको उत्थानका लागि विभिन्न विषयमा संम्बोधन समेत गरिने प्रतिवद्धता समेत जनाएकी थिईन ।

कार्यक्रममा अपाङ्गता महिला संघका अध्यक्ष तथा सैनामैना अपाङ्गता संमन्वय समितिका सदस्य कल्पना ढकाल, रुपन्देही अपाङ्ग पुर्नस्थापना केन्द्रका अध्यक्ष सुबि गुरुङ, प्रशिक्षार्थी बम बहादुर आचार्य, पुष्पा चितौरे, निशा काफ्ले लगायतले बोलेका थिए । ५ दिनसम्म चलेको उद्घोषण तालिममा खस्यौली एफएमका स्टेशन प्रमुख सुमन श्रेष्ठ, किस एफएमका स्टेशन प्रमुख कृष्ण भण्डारी, बुटवल टुडे दैनिकका उप सम्पादक कृष्ण खनाल लगायतले सहजीकरण गरेका थिए । गत चैत १८ गते बाट सुरुवात भएको तालिमको विहिबार समापन भएको हो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?