ट्रेंडिंग:

>> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश

सहकारी दिवसमा अनाथ आश्रमलाई सहयोग

२२ चैत्र २०८०, बिहीबार
२२ चैत्र २०८०, बिहीबार

बुटवल, २२ चैत । रुपन्देही बचत तथा ऋण सहकारी संघ लिमिटेडले आफनो ६७ औ राष्ट्रिय सहकारी दिवसको अवसरमा तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं १५ स्थित अविनास अनाथ आश्रमलाई सहयोग गरेको छ । विहिबार एक कार्यक्रमका बिच तिलोत्तमा नगरपालिकाका नगरप्रमुख रामकृष्ण खाडले आश्रमका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद शर्मालाई २ थान सानो पलङ हस्तान्तरण गरेका छन ।

कार्यक्रममा नगरप्रमुख खाडले असहाय र सडकपेटीमा बस्ने बालबालिकाहरुलाई आश्रम दिनेमात्र नभई असहाय बालबालिकाहरुलाई शिक्षा दिक्षा दिएर अनुशासित नागरिक बनाउन काममा आश्रम ब्यवस्थापन समितिको योगदान रहेको बताए । स्थानिय सरकारको कामलाई एउटा सामाजिक संस्थाबाट सहयोग भएको भन्दै आगामीदिनमा आवश्यक सहयोगको प्रतिवद्धता जनाए ।

कार्यक्रममा नेस्फुन संचालक सदस्य ज्ञानु पौडेलले सहकारी संघसंस्थाहरु आफनो सदस्यको आर्थिक सामाजिकस्तर उठाउन सहयोगसंगै वार्षिक बचत रकमबाट समुदायमा समेत सहयोग गर्दै आएको बताईन ।

कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ लिका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद नेपालले सहकारीको सातौ सिद्धान्त समुदाय प्रति चासो रहेको र सोही सिद्धान्तलाई कार्यान्वयन गरि सहकारी संस्थाहरु आफनो समुदायभित्र विद्यालय, अनाथ आश्रम, वृद्ध आश्रमहरुमा सहयोग गर्दै आएको बनाए ।

हाल अविनास अनाथ आश्रम कोटिहवामा आश्रित कक्षा १ देखी ब्याचलरसम्म अध्ययन गर्ने १९ जना छन । कार्यक्रममा रुपन्देही बचत संघका अध्यक्ष बसन्त ढकाल, संचालक सदस्य भानु पौडेल, खेमराज पाण्डे, कपिला रायमाझी, रामप्रसाद पौढेल, अशोक तिवारीले समुदायमा सामाजिक कार्यमा सबैको हातोमालो हुनुपर्ने बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?