ट्रेंडिंग:

>> एसीसी प्रिमियर कप : मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’

सशस्त्र प्रहरीद्वारा बाँकेमा ४ सय लिटर भारतीय दुध बरामद

दैनिक ६ हजार लिटर दुध भित्रिरहेको दावी
२० चैत्र २०८०, मंगलवार
२० चैत्र २०८०, मंगलवार

नेपालगञ्ज, २० चैत ।

बाँकेमा अबैधरुपमा भित्रिने भारतीय दुधका कारण नेपाली दुध बिक्रीमा समस्या भईरहेको दुग्ध ब्यावसायीहरुले बताएका छन् । भारतीय दुधको प्रतिस्प्रधा गर्न नसकेर कतिपय नेपाली कृषकहरु पाल्दै आएका भैंसी बेच्ने अवस्थामा पुगेको ब्यावसायीहरुको भनाई छ । भारतबाट दैनिक ६ हजार लिटर दुध अबैध रुपमा भित्रिरहेको दुग्ध ब्यावसायी संघ बाँकेका सचिव जिवस यादवको दावी छ ।

नेपालगन्ज र आसपासका बजारमा भारतबाट बिना रोकतोक दूध आएपछि नेपाली दूधको बजारमा असर गरेको जिल्ला दुग्ध व्यवसायी संघ बाँकेका अध्यक्ष दीपकराज भण्डारी बताउँछन् । उनका अनुसार बाँकेमा छिमेकी जिल्ला बर्दियाबाट पनि दूध आउँदा करिब ३८ हजार लिटर दूध दैनिक जम्मा हुन्छ । अन्य जिल्लामा पठाएर बाँकेमा खपत गर्दा पनि करिब ८ हजार लिटर दूध बढी हुने गरेको भण्डारी बताउँछन् ।

दुग्ध ब्यवसायीहरुले खुलमखुल्ला रुपमा भारतीय दुध भित्रिरहेको दाबी गरिरहँदा मंगलबार भारतबाट अवैधरुपमा नेपालगञ्ज ल्याउँदै गरेको अवस्थामा सशस्त्र प्रहरीले करिब ४ सय लिटर दुध बरामद गर्न सफल भएको छ । सिमानाकामा अनुगमनका क्रममा अबैध रुपमा नेपाल तर्फ ल्याउँदै गरेको १३ वटा टयांकमा राखिएको दुध बरामद गरिएको सशस्त्र प्रहरी वल भन्सार सुरक्षा गुल्मका सशस्त्र प्रहरी नायव उपरीक्षक अस्मिन थापाले बताए । बरामद गरिएको दुध हेर्न भन्सार कार्यालय नेपालगञ्ज पुगेका दुग्ध ब्यावसायी संघ बाँकेका सचिव यादवले दिउँसो दुई बजे सम्म पनि त्यो दुध ताजा जस्तो देखिनुमा अखाद्ध वस्तु मिसाईएको हुन सक्ने आशंका गरे । उनले भने ‘यो बरामद गरेको दुध दिउँसो २ बजे पकाएर हेर्दा पनि फाटेन, यसमा पक्कै मिसावट छ ।’ सस्तो मूल्यमा पाईने अखाद्य भारतीय दुधले मानिसको स्वाथ्यमा सिधै असर गर्न सक्ने बताउँदै सचिव यादवले उपभोक्ताहरुलाई अब सचेत हुन आग्रह गरे ।

दुग्ध ब्यवसायीहरुको अनुगमन टोलीले पनि बाँकेको बेतहनी क्षेत्रबाट मोटरसाइकलमा दूध तस्करी गर्नेलाई कैयौंपटक फेला पारको संघका अध्यक्ष भण्डारी बताउँछन् । भारतबाट दुध तस्कर गर्नेहरुको ठूलो सञ्जाल रहेको उनले त्रताए’ अध्यक्ष भण्डारीले भने –‘भारतीय नम्बर प्लेटको मोटरसाइकलमा एक पटकमा १३० लिटर दूध ल्याउने गरिएको छ, त्यसरी भित्रिएको दूध नेपाली विक्रेताले नै नेपालमै उत्पादित दूधसँग मिसाउँछन् अनि त्यो दूध बजारसम्म आइपुग्छ ।’ ‘कतिपय मोटरसाइकल त सिधै मिठाइ पसलदेखि व्यक्तिका घरसम्म पनि जाने गरेको पाइन्छ, तर तस्करीको सञ्जालबारे सरकारले आवश्यक अनुगमन गरेको छैन ।’ मंगलबार बरामद गरिएको दुध पशु क्वारिन्टनका प्राविधिकहरुको रोहबरमा नष्ट गरिएको सशस्त्र प्रहरी नायव उपरिक्षक थापाले जानकारी दिए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np