ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

नेपाल कपडा तथा सिलाई व्यवसायी संघद्वारा ७ बुदेँ माग सहित नगर प्रमुखलाई ध्यानाकर्षण पत्र 

१८ चैत्र २०८०, आईतवार
१८ चैत्र २०८०, आईतवार

बुटवल।

नेपाल कपडा तथा सिलाई व्यवसायी संघ तिलोत्तमा नगरसमितिले तिलोत्तमाका नगर प्रमुख समक्ष बिभिन्न ७ बुदेँ माग सहितको ध्यानाकर्षण पत्र बुझाएका छन।

नेपाल कपडा तथा सिलाई व्यवसाय संघका अध्यक्ष प्रेम परियारको नेतृत्वमा समितिका पदाधिकारीहरुले आईतवार नगर प्रमुखको कार्यकक्षमा बिभिन्न माग सहित पत्र बुझाएको हुन ।

यस भन्दा १० महिना पहिले पनि उनिहरुले आठ बुँदे माग सहितको पहिलो ज्ञापनपत्र बुझाईसकेको सोहि संस्थाका महासचिव फणिन्द्र कुमार घेलेले बताए पहिले बुझाएको ज्ञापनपत्र अनुसार कुनैपनि माग पुरा नभएको हुनाले पुनः दोस्रो पटक ज्ञापनपत्र बुझाउन बाध्य भएका उनले बताए । महासचिव घेलेले यस नेपाल कपडा तथा सिलाई व्यवसायी संघ तिलोत्तमा नगर समितिको बैठकले हाम्रो मागप्रति स्थानिय सरकार गम्भिर नभएर व्यवस्था गरेको र अभिभावत्व भूमिका निर्वाह गर्नबाट चुकेको हुनाले व्यवसायीका समस्याहरु प्रति गम्भिर भएर संबोधन गर्न अनुरोध समेत गरे ।

नेपालको वर्तमान आर्थिक कारोबारको अवस्था भन्दा पनि केहि व्यक्तिहरुको मिलेमतोमा तिलोत्तमा नगरपालिका भित्रका सम्पूर्ण

सिलाई व्यवसायीहरुको कामको मुख्य स्रोत माथि नै गिद्धे दृष्टि परेको हुनाले निज व्यक्ति तथा संस्थाहरुलाई कानुनको दायरामा ल्याई गैर कानुनी रुपमा गर्दै गराउदै आइरहेको कार्यलाई स्थानिय सरकारको प्रचलित कानुन व्यवस्था

अनुसार कार्वाहीको माग गरेको बिज्ञप्तिमा उल्लेख गरेका छन । बिभिन्न स्कूल तथा कलेजका केही सिमित शिक्षक तथा केहि सिमित संचालक समितिका पदाधिकारीहरुबाट आर्थिक कमिशनको खेलमा आफू खुशीका व्यक्तिहरुलाई शिक्षा ऐन विपरित अवैध साठ गाठ गरी गुप्त रुपमा टेण्डर संचालन गरेको प्रति स्थानियपालिकाको ध्यानाकर्षण गराएका छन ।

कमिशनको खेलमा सस्तो र कमसल खालको कपडा स्कुललाई दिने र केहि समयमै त्यो लगाउन योग्य नहुने हुदाँ नेपाल कपडा तथा सिलाई व्यवसायीको श्रृजनशिल पेशालाईनै बदनाम गर्ने र श्रमको मूल्याङ्कन मूल्यले राख्दछ भन्नेभै मूल्यमा समेत ह्रास हुनेगरी गरेको कार्य प्रति स्थानिय सरकारको बढी भन्दा बढी ध्यान केन्द्रित होस् अन्यथा नेपाल कपडा सिलाई व्यवसायी संघ चरण बद्ध आन्दोलन गर्न बाध्य हुनेछ भन्दै नगर प्रमुख बालकृष्ण खाण र शिक्षा शाखा प्रमुख समक्ष ध्यानाकर्षण पत्र बुझाएका छन ।

७ बुदेँ मागहरु यस्ता छन ;-

१) तिलोत्तमा नगरपालिका भित्र रहेका सम्पूर्ण सरकारी तथा निजी स्कूलहरुमा हुने गरेको अवैध टेण्डर खारेज गरिनुपर्ने ।

२) मिति २०८०।०३।११ गतेका दिन नगर प्रमुख ज्यूलाई बुझाईएको ज्ञापन पत्रमा रहेको आठ (८) बुँदे माग कार्यन्वयन गरिनु पर्ने ।

३) तिलोत्तमा नगरपालिकाको कार्यपालिका बाट हाम्रा बुँदा पास गरि रातो किताबमा उल्लेख गरिनुपर्ने ।

४) नयाँ भर्ना हुने मितिको एक महिना अघि स्कूल कलेजले विद्यार्थीको पोशाकको रंग र कपडा सुचना पाटीमा जानकारी गरिनुपर्ने ।

५) कलेज तथा स्कूलले एक पटक बनाएको यूनिर्फम न्यूनतम पाँच वर्ष सम्म चलाउनुपर्ने ।

६) शिक्षा ऐन लाई नै प्रभावित पार्ने किसिमको कार्य तुरुन्त रोक्नु पर्ने । निजि तथा सरकारी स्कूल कलेजले गरेको टेन्डर शिक्षा ऐन विपरित भएको हँदा यस कार्यलाई तुरुन्त स्थानिय सरकारले बन्द गर्नु पर्ने ।

७) तिलोत्तमा भित्रका सम्पूर्ण कलेज स्कूल र वित्तिय संघ संस्थाहरुले तिलोत्तमा भित्रको सिलाई व्यवसायीहरुबाट आफ्नो यूनिफम बनाउनु ति.न.पा. द्वारा निज संस्थाहरुलाई प्रोत्साहन गरिनु पर्ने ।

उक्त ध्यानाकर्षण पत्र बुझ्दै सोही नगरपालिकाका शिक्षा शाखा प्रमख र प्रमुख रामकृष्ण खाणँले व्यवायीलाई परेको समस्या स्थानिय तहको निति र नियम अनुसार सक्दो संबोधन गर्ने बताए । खाणले आफ्नो पालिकामा रहेका सबै पेशा व्यबसायीहरुको संरक्षण र संबद्धन गर्नु आफ्नो पनी कर्तव्य र दायित्व भएको बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np