ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

शालिग्राम महोत्सवबाट पर्यटनमा टेवा

१२ चैत्र २०८०, सोमबार
१२ चैत्र २०८०, सोमबार

बुटवल, १२ चैत । गुल्मीको रुरु क्षेत्रमा हुने शालिग्राम महोत्सव वर्ष –२०८१ लाई सबै मिलेर सफल बनाउनुपर्ने एक कार्यक्रममा बोल्ने बक्ताहरुले जोड दिएका छन । गुल्मेली सम्पर्क समाज रुपन्देहीको शनिबार बसेको बैठकका सहभागीहरुले धार्मिक र सास्कृतिक ईतिहास बोकेको महोत्सवलाई साझा बनाउने गरि अघि बढाउन जरुरी रहेको बनाए ।

कार्यक्रममा समाजका आजीवन सदस्य रचना पन्त भट्टराईले रुरु शालिग्राम महोत्सवका बारेमा अवधारणा पत्र प्रस्तुत गर्दै यो अभियानका लागि हिन्दू धर्मावलम्वी र हिन्दू धर्ममा विश्वास गर्ने समुदायको आस्थाका केन्द्र भएको दाबी गरिन । भगवान विष्णुका प्रतिनिधिका रुपमा जिवित अवस्थिति जनाउने शालिग्राम र यस्तो विशेष प्रकृतिको पत्थर पाइने संसारकै एकमात्र नदी कालिगण्डकीमा पाईने र यसको संरक्षण, सम्वर्धन र प्रचारप्रसार गर्न सके पर्यटनमा टेवा पुग्ने दाबी गरिन । सबैले आ–आफ्नो ठाँउबाट हातेमालो गर्दै यस अभियानलाई सफल बनाउन जरुरी रहेको उनले बताईन ।

कार्यक्रममा गुल्मेली सम्पर्क समाज रुपन्देहीका अध्यक्ष डा. नारायणप्रसाद पन्थले संस्थागत र ब्यक्तिगत रुपमा हरेक राम्रा कामलाई साथ दिन जरुरी रहेको बताए । यसैबिच अन्यायमाथि न्यायको, दुराचारमाथि सदाचारको र असत्यमाथि सत्यको विजय स्वरूप मनाइने हिन्दूहरूको रङ्गहरूको उल्लासमय पर्व होली (फागुपूर्णिमा) का पावन अवसरमा शुभ कामना आदानप्रदान कार्यक्रम समेत गरिएको थियो ।

संस्थाबाट प्रकाशन गर्न लागेको स्मारिकाको कार्य प्रगति विवरणको बारेमा समितिका संयोजक लोकनाथ उपाध्यायले जानकारी दिएका थिए ।
बैठकमा सल्लाहकारहरु लोकनाथ उपाध्याय, प्रा.डा. बुद्धबहादुर थापा, ऋषि भण्डारी, ओमीकला पुन, झविन्द कडेल (जेपी ), पशुपति घिमिरे, सचिव पुरूषोतम पाण्डेले सामाजिक कार्यमा संस्थाबाट भएका कार्यको बारेमा चर्चा गरिएको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np