ट्रेंडिंग:

>> एसीसी प्रिमियर कप : मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’

कर्णालीको पञ्चवर्षीय योजनाका लागि सल्यानबाट सुझाव

५ चैत्र २०८०, सोमबार
५ चैत्र २०८०, सोमबार

सल्यान, ५ चैत । सल्यानमा कर्णाली प्रदेशको दोश्रो पञ्चवर्षीय योजना तर्जुमाका लागि कार्यशाला सम्पन्न भएको छ । कर्णाली प्रदेश योजना आयोगले जिल्ला स्थित सरोकारवालासंग छलफल तथा सुझाव संकलनका लागि एक दिने कार्यशाला सम्पन्न गरेको हो । जिल्ला समन्वय समितिको समन्वयमा भएको कार्यक्रममा विभिन्न समूह विभाजन गरी सुझावहरु संकलन गरिएको थियो ।

उत्पादनमुखी र रोजगारमूलक अर्थतन्त्र निर्माण गरी दिगो विकास, सुशासन र सामाजिक न्याय मार्फत समुन्नत कर्णाली निर्माण गर्ने लक्ष्यका साथ विविध उद्देश्यहरु प्राप्तीका लागि दोश्रो पञ्चवर्षीय योजना तर्जुमा गर्न लागिएको कर्णाली प्रदेश योजना आयोगले जनाएको छ । कार्यशालामा प्रदेश योजना आयोगका सदस्य जीत बहादुर शाहले पहिलो पञ्चवर्षीय योजनाको प्रगति र समीक्षा बारे प्रस्तुतीकरण गरेका थिए । प्रस्तुतीकरणमा उनले अनपेक्षित परिघटनाहरु, राजनीतिक अस्थीरता, संघीयताको सिकाई, परियोजना छनौट र कार्यान्वयनमा भएका कमजोरी, महत्वकांक्षि कार्यक्रम, संरचना तथा दक्ष जनशक्तिको अभाव लगाएतका कारणले प्रथम पञ्चवर्षीय योजना कार्यान्वयन अपेक्षा अनुसार हुन नसकेको निष्कर्ष सुनाएका थिए ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति सल्यानका प्रमुख बेलाराम रावल, उपप्रमुख असवीर बुढाथोकी, छत्रेश्वरी गाउँपालिकाका अध्यक्ष ओज बहादुर बुढाथोकी, कुमाख गाउँपालिकाका अध्यक्ष मान बहादुर बुढाथोकी, त्रिवेणी गाउँपालिकाका अध्यक्ष खिम बहादुर रावत, कपुरकोट गाउँपालिकाका अध्यक्ष दुर्गा बहादुर पुन, प्रमुख जिल्ला अधिकारी शम्भु प्रसाद रेग्मी लगाएत स्थानीय तहका उपप्रमुखहरु, राजनीतिक दल, सुरक्षा निकाय, विभिन्न संघ संस्थाका प्रमुख प्रतिनिधी लगाएतले दोश्रो पञ्चवर्षीय योजना ९२०८१।०८२—२०८५।०८६० मा समेट्नुपर्ने विषयका सन्दर्भमा विभिन्न सुझाव दिएका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np