ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 

कपिलवस्तुको समग्र विकासमा अहारोत्र खटिने : मन्त्री अधिकारी

४ चैत्र २०८०, आईतवार
४ चैत्र २०८०, आईतवार

चन्द्रौटा कपिलवस्तु , ४ चैत ।

नेपाल सरकारका भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री बलराम अधिकारीले कपिलवस्तुको समग्र विकासमा अहोरात्र खट्निे बताएका छन् । केहि दिन यता गृह जिल्ला भेटघाट कार्यक्रममा रहेका मन्त्री अधिकारीले सुकुम्बासी, दलित भूमीहीन लगायतको समस्या देशैभर विकराल रहेको बताए ।

कपिलवस्तुको विजयनगर गाउँपालिकामा नेकपा एमाले विजयनगर गाउँ कमिटीद्वारा शनिबार आयोजित भेटघाट कार्यक्रममा बौल्दै उनले भूमीहीनको समस्या समाधानसँगै जिल्लाको समग्र विकासमा अहोरात्र खट्निे बताएका हुन् । कपिलवस्तुबासीले आशा गरेका कामहरु निरन्तर रुपमा गर्दै जाने बताउँदै जनताको भावनामा चोट पु¥याउने काम उनले नगर्ने बताए । अहिले सम्मिलित सरकार बनेको बताउँदै गठबन्धन सरकारले काम नगरेको र भ्रष्टचार मौलाएको उनले बताए ।

गठबन्धन सरकारकै कारण देशमा आर्थिक स्थिति कमजोर भएकोले जनतालाई समस्या भएको मन्त्री अधिकारीले उल्लेख गरे । जिल्लामै सुदुर पश्चिम क्षेत्र उर्वर भूमी भएको बताउँदै पानीको अभावले समस्या भोगिरहेको जिकिर गर्दै आवश्यक कदम उनले चाल्ने बताए । एमाले पार्टी सरकार गएपछि जहिल्यै पनि जनताको हितमा सराहनीय काम गरेको उनको भनाई छ । एमाले जहिल्यै पनि राष्ट्र र जनताको रक्षा हुने काम गरेको मन्त्री अधिकारीले दावी समेत गरे ।

यसैबीच उक्त कार्यक्रममा विजयनगर गाउँपालिका अध्यक्ष गोपाल बहादुर थापाले समग्र विजयनगर गाउँपालिकाको विकासका लागि ध्यानाकर्षण गराएका छन् । देशकै सबैभन्दा पछाडी परेको ठाउँ भएको बताउँदै ज्ञापन पत्रसमेत मन्त्री अधिकारीलाई बुझाएका छन् । सुकुम्बासी, दलित भूमीहीन र अव्यवस्थित बसोबासी समस्याको समाधानका लागि पहल गरि समाधान गर्न अध्यक्ष थापाले अनुरोधसमेत उनले गरे । यसअघि जीतपुर, तौलिहवा, कृष्णनगर, सुन्दरीडाँडा र हल्लानगर लगायतको स्थानमा भेटघाट गरी चन्द्रौटामा समेत आम नगरिकसँग भेटघाट गरिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?