ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

उपहारको मिठो सन्देश

४ चैत्र २०८०, आईतवार
४ चैत्र २०८०, आईतवार

बुटवल, ४ चैत । विगतमा चलचित्र रमाईलोका लागि हेर्ने चलन थियो । चलचित्रमा देखाईने पात्रको भूमिका भन्दा पनि उनीहरूको अनुहारका कारण हल सम्म पुग्ने दर्शकको संख्या धेरै हुने गर्दथ्यो । लामो अन्तरालमा बन्ने नेपाली चलचित्रलाई माया गर्ने दर्शकको विगतमा पनि कम साथ थिएन । त्योसँगै हिन्दी चलचित्रको दबदबा अत्यन्त थियो ।

समयले कोल्टो फेरे जस्तै नेपाली चलचित्रले पनि आफ्नो लय फेरेको देखिन्छ । माया प्रेममा मात्रै बन्ने चलचित्रहरूले पनि सामाजिक परिवेशलाई बलियो रूपमा प्रस्तुत गरिरहेको देख्न सकिन्छ । यही फाुगन २५ गतेबाट देशभरि प्रदर्शन भईरहेको चलचित्र उपहारले पनि पछिल्लो समयमा घटिरहेकामा समाजको बास्तविकतालाई देखाएको छ । चर्चित अभिनेत्री रेखा थापाले निर्माण गरेको पछिल्लो चलचित्र हो उपहार । यो चलचित्रबाट मनोरञ्जनसँगै समाजको बास्तविकतालाई पनि देखाउन खोजिएको छ । चलचित्र हेरिरहँदा सम्म दर्शकले झुर महसुस गर्देनन् । पछिल्लो पुस्ताले भोगेका भोगाईलाई कला मार्फत देखाउन सक्नु चलचित्रको बलियो पक्ष मानिएको छ ।

यो चलचित्रबाट महिला पात्रले पनि चलचित्रलाई सफल बनाउन सक्छन् भन्ने गतिलो उदाहरण पनि देख्न सकिन्छ । विशोष गरी अभिनेत्री रेखा थापाले गरेको काम हेर्न लायक छ । उनले महिलाको विशेष अवस्थामा पनि मज्जासँग अभिनय गरेकी छन् । उनको गर्भ अवस्थामा पनि कहिँकतै त्यस्तो भान हुँदैन चलचित्र हेरिरहदा । उनको काम गर्ने जोसमा कतै उनी गर्भवती हुन् भन्ने नै लाग्दैन । यो अवस्थामा धेरै महिलाहरूले आफ्नो नियमित काम गर्न सकिरहेका हँुदैनन । विशोष अवस्था हो भनेर सहानुभुति बटुलिरहेका हुन्छौं । काम गर्ने स्थान, घर परिवार, आफन्त सबै क्षेत्रले गर्भवती अवस्थालाई विशेष अवस्था भनेर अत्यन्त संवेनशील बनिरेहको अवस्थामा पनि अभिनेत्री रेखा थापाले चलचित्रमा कामसँगै गरेको फाईट हेरिरहँदा कता कता मन अत्तालिन पुग्छ । आमा बन्न लागेकी उनलाई कति असजिलो भयो होला त्यो त उनी र आमा बनिसकेकाहरूले मात्रै महसुस गर्न सक्छन् । तर पनि कामलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेकी अभिनेत्री थापाले अभिनयलाई न्याय गरेकी छन् ।
चलचित्रमा काम सानो हुँदैन गर्ने तरिका र दृढ विश्वासले मानिसलाई सफलता तर्फ लैजान्छ भन्ने सन्देश दिएको छ । तर केहि उताव चढावहरू भईरहन्छन् जीवनमा त्यसलाई सहज रूपमा लिन सक्नु ठूलो उपहार हो चलचित्रको ।
सर्घषसँगै मायालाई पनि प्रगाढ रूपमा देखाईएको छ । निस्वार्थ हुने मायामा मानिसले कति सम्म त्याग गर्न सक्छ त्यसलाई पनि चलचित्रको बीचमा घुसाइएको छ ।

संघर्ष, सम्पत्ति र पछिल्लो समयमा पुर्खेयाली सम्पति अरूलाई भाडामा लगाएर भरपुर सम्पति जोडेका साहुहरू र तिनिहरूको मारमा परेका मेहनती हातहरूको अवस्थालाई कलात्मक रूपमा देखाइएको छ । काम गर्ने हातलाई अत्यन्त राम्रोसँग सिर्गानु पनि चलचित्रको बलियो पक्ष हो । त्यस माथि पुजा शर्माको चुलबुली चरित्र, बेनिशा हमालको कालो कोटे चरित्रसँगै घरबेटीसँगको संघर्षले र श्रीमानको चरित्रले पनि दर्शकलाई छोएको देखिन्छ । शिशिर राणाको अभिनयले पछिल्लो समयमा समाजमा बढ्दै गएको विकृतिलाई देखाएको छ । जसका कारण धेरैकोे घरबार बिग्रिएको छ । त्यसलाई देखाउन खोजीएको छ । तर पनि उनको भुमिकालाई दर्शकको साथ देखिन्छ । उनको अभिनयले चलचित्रमा हास्य रस प्रदान गरेको छ । बाँकी पात्रहरूको अभिनयलाई दर्शकले कम नोट गरेका छन् । तर पनि चलचित्रमा मुख्य नायकका रूपमा रेखा थापा सँगै रहेका पुजा शर्मा बेनिसा हमाल र खल पात्रको रूपमा रहेकी सुस्मा कार्कीको अभिनयले चलचित्र हेरिरहदा दर्शकलाई आन्नद बनाएको छ । कलाकार मुकुन भुसालको अभिनय छोटो तर जिवन्त छ आर्थिक अभावले विदेशिन बाध्य युवापुस्ताको प्रतिनिधत्व गरेका भुषालको विदेशबाट फर्किदाको भुमिकामा धेरैले आफनो श्रीमान, दाजु, भाई र छोरको रूप देखेर आँखा भिजाउन बाध्य छन् । चर्चित हास्य कलाकार राजाराम पौडेल, किरन केसी र निर्मल शर्मा अतिथि भुमिकामा देखिएका छन् । चलचित्रलाई ज्ञानेन्द्र देउजाले निर्देशक गरेका हुन् भने रेखा फिल्मस् र कपनगढी सिनेमाको ब्यानरमा निर्माण भएको हो ।

अभिनेत्री थापासँगै पूजा शर्मा, बेनिषा हमाल, मुकुन भुसाल, तेज गिरी, समर्पणजङ्ग कार्की, शिशिर राणा, सुष्मा कार्की, विनोदकुमार पौडेललगायत कलाकारले अभिनय गरेका छन् । चलचित्रमा अन्जु पन्थ, समिक्षा अधिकारी, एलिना चौहान लगायतका पछिल्लो पुस्ताका अत्यन्त चर्चित गायिकाहरूको मिठो स्वरले सुनमा सुगन्ध थपेको छ । समग्रमा चलचित्रले सामाजिक विषयबस्तुलाई उठाउन खोजेको छ । तर धेरै विषयलाई समेट्न खोज्दा चलचित्र जति सहज रूपमा बग्नु पर्ने हो त्यो कम देखिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np