ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

कर्णालीको नेतृत्व लिन दुई दलको लबिङ

प्रदेशमा छलफल भएन, माओवादी नेताहरु काठमाडौमै
२९ फाल्गुन २०८०, मंगलवार
२९ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

सुर्खेत, २९ फागुन । केन्द्रिय सत्ता समीकरण बदलिएसँगै कर्णाली प्रदेश सरकारको नेतृत्व लिन नेकपा एमाले र माओवादी नेताहरुको लबिङ शुरु भएको छ । कुनै पनि हालतमा प्रदेशको नेतृत्व छोड्न नहुने पक्षमा यी दुवै दल पुगेका छन । यही विवादका कारण काँग्रेस सरकारबाट बाहिरिएपछि रिक्त रहेका तीन मन्त्रालयमा पदपुर्ति हुन सकेको छैन ।

एमालेले पनि प्रदेशको मुख्यमन्त्रीमा दाबी गरेपछि हालका मुख्यमन्त्री राजकुमार शर्मासहित माओवादी केन्द्रका प्रदेशस्तरका नेता काठमाडौँ पुगेका छन् । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’सँग मुख्यमन्त्री र पार्टीका प्रदेश अध्यक्ष सहितको टोली छलफलमै रहेको छ । शनिबार काठमाडौँ पुगेको टोलीमा मुख्यमन्त्री शर्मा, माओवादी प्रदेश अध्यक्ष विमला केसी, प्रदेश इञ्चार्ज कालिबहादुर मल्ललगायतका नेताहरु छन् ।

माओवादी प्रदेश अध्यक्ष विमला शर्माले प्रधानमन्त्रीसँग छलफलमा रुहेको जानकारी दिइन् । ‘प्रधानमन्त्री ज्युको विश्वासको मत पाएपछि प्रदेशको विषयमा टुंग्याउने कुरा भएको छ’ केसीले भनिन्, ‘अहिले प्रदेशको विषयमा बाहिर आएका कुराहरु आधिकारिक होइनन् ।’
कर्णाली माओवादीको आधार इलाका मानिन्छ सोही कारण प्रदेशको नेतृत्व माओवादीले नै गर्नुपर्ने माओवादीका नेताहरुको भनाई छ । यही विषयमा प्रधानमन्त्रीसँग छलफल गर्न प्रदेशका नेताहरुको टोली काठमाडौंमा रहेका छन् ।

यता एमाले जसरी भएपनि यसपाली प्रदेशको नेतृत्व गर्न पाउनुपर्ने अडान राखेको छ । ०७४ मा एमालेले बहुमत हुँदा पनि माओवादीलाई नेतृत्वमा पु¥याएको, ०७९ मा पनि एमालेको समर्थनमै राजकुमार शर्मा मुख्यमन्त्री बनेको र पटक–पटक एमाले सरकारबाट बाहिर रहेकाले यो पटक एमालेले मुख्यमन्त्रीमा दाबी गरिरहेको छ । एमाले नेता यामलाल कँडेल २०७४ देखि नै मुख्यमन्त्री बन्ने दौडमा छन् । मुख्यमन्त्री बन्नकै लागि प्रदेशसभाको चुनाव लडेका उनी पार्टीभित्रैबाट असहयोग हुँदा मुख्यमन्त्री बन्न सकेनन् । २०७४ को चुनावमा एमालेको २० सिट हुँदा पनि पार्टीभित्रकै चार जना नेताले फ्लोर क्रस गर्दा प्रतिपक्षको भुमिकामा बस्नुपयो । तसर्थ यसपटक नयाँ गठबन्धनमा जसरी पनि एमालेले नै प्रदेशको नेतृत्व गर्न पाउनुपर्ने एमाले प्रदेशसभा संसदीय दलका प्रमुख सचेतक टेकराज पछाईंको भनाई छ । पछाईले केन्द्रमा पनि यस विषयमा लबिङ भइरहेको बताए ।

कर्णालीको नेतृत्वका लागि दुबै दलहरुले आ–आफ्नो तरिकाले केन्द्रमा ‘लबिङ’ गरिरहेका छन् । प्रदेशको नेतृत्वको विषयमा केन्द्रले नै टुङ्गो लगाउने भएकाले प्रदेशमा भने दलहरुबिच खासै छलफल हुन सकेको छैन ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np