ट्रेंडिंग:

>> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा >> एमाले कार्यालयमा प्रचण्ड र माधव, ओली भने अस्वस्थताका कारण अनुपस्थित >> विश्व पृथ्वी दिवस >> झिल्कोले सिंगो गाउँ नै सखाप

मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु

२१ फाल्गुन २०८०, सोमबार
२१ फाल्गुन २०८०, सोमबार
रुपन्देही ।
रुपन्देहीको मायादेवी गाउँपालिकामा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु भएको छ । पहिलो चरणमा  रुपन्देही जिल्लाका कतिपय पालिकाहरुमा यही फागुन १३ गतेदेखि १७ गते सम्म सन्चालन भइसकेको छ भने दोस्रो चरणमा  बाँकी रहेका केही पालिकाहरुमा आइतबारदेखि सुरु भएको छ ।
जस अन्तर्गत मायादेवी गाँउपालिकाभित्र रहेका ८ बटा स्वास्थ्य संस्थाहरुबाट तोकिएका खोप केन्द्रहरु नवजागृति आधारभुत विद्यालय, तिलौरी आधारभुत विद्यालय तिलौरी, दुर्गा ज्योति बोर्डिङ्ग स्कुल गुण्डा, सुन्डी माध्यमिक विद्यालय वनकसिया, लुठ्ठहवा मा.वि लुठ्ठहवा, कालिकापब्लिक हाईस्कुल बेथरी, गैरगट्टी रामदुलारे मिश्रा मा.वि र जनचेतना आधारभुत विद्यालयमा गरी वडा न. १ देखि वडा न. ८ सम्म एकैसाथ सन्चालन भएको छ ।
जसअन्तर्गत तिलौरी आधारभुत विद्यालय तिलौरीमा ९ महिनादेखि ५ बर्ष सम्मका जम्मा १७४ जना र ५ बर्षदेखि १५ बर्ष सम्मका जम्मा २८२ जना गरी जम्मा ४५६ जना बालबालिकालाई सौहार्दपुर्ण वातावरणमा सफलतापुर्वक खोप लगाईएको मायादेवी गाउँपालिकामा सेवारत स्वास्थ्यकर्मी भोजराज पोख्रेलले बताए । त्यसैगरी आइतबारको पहिलो दिन मायादेवी गाउँपालिका अन्तर्गत सेवारत रहेका सम्पूर्ण स्वास्थ्यकर्मीहरुको सक्रियतापुर्वक र उत्साहजनक उपस्थितिमा खोप अभियान सुरु भएको हो ।
गाउँपालिका अध्यक्ष धुव्र नारायण चौधरी, सम्पूर्ण वडाका वडाअध्यक्षहरु साथै अन्य जनप्रतिनिधिसंगै गाउँपालिका अन्तर्गत सेवारत अन्य कर्मचारी साथै स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीका खोप अधिकृत भेषराज शर्माको समेत उपस्थितिमा पालिकाका १ देखि ८ वडाहरुमा गरी ९ महिनादेखि ५ वर्ष मुनिका जम्मा ११ सय ४४ जना र ५ वर्षदेखि १५ वर्ष सम्मका जम्मा २६ सय ५३ गरी मायादेवी गाउँपालिकामा आइतबार जम्मा ३ हजार ७९७ जनालाई सफलतापुर्वक खोप लागेको र खोप लगाउँदा कुनै पनि समस्या आई नपरेको पोख्रेलले जानाकारी गराए । यो अभियान निरन्तर रुपमा फागुन २४ गते सम्म सञ्चालन रहने र पालिकाभित्रका लक्षित वर्गका सम्पूर्ण बालबालिकालाई खोप लगाईने स्वास्थ्यकर्मी पोख्रेलले जानाकारी दिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?