ट्रेंडिंग:

>> इलाम र बझाङमा हुने उपनिर्वाचनको मौन अवधि आज रातिदेखि >> ‘लोकतन्त्रमा कालो धब्बा लाग्दै गएको छ’ >> विनाशकारी भूकम्प गएको ९ वर्ष पूरा,९२ हजार परिवारका घर बन्न बाकी >> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा

सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य

२० फाल्गुन २०८०, आईतवार
२० फाल्गुन २०८०, आईतवार

दाङ, २० फागुन ।

सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङले आफ्नो छैठौँ साधारण सभा एवं तेस्रो अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ । मञ्चको साधारण सभा अध्यक्ष गोमा महराको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो । ‘‘छोराछोरी बीचको विभेद अन्त्य गरौँ, लिङ्ग पहिचान भु्रण हत्या निर्मूल पारौ’’ र ‘‘छोरीको बाँच्न पाउने अधिकारलाई हामी सबैले संरक्षण गरौ’’ भन्ने नाराका साथ सम्पन्न साधारण सभा एवं तेस्रो अभिवेशनमा सचिव शुसिला आचार्यले प्रस्तुत गरेको संस्थागत प्रगति प्रतिवेदन र कोषाध्यक्ष सुविता आचार्यले प्रस्तुत गरेको आर्थिक प्रतिवेदनलाई बन्द सत्रले पारित गरेको थियो ।

यस्तै मञ्चको तेस्रो अभिवेशनले शुशिला आचार्यको अध्यक्षतामा ११ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिती चयन गरेको छ । जसको उपाध्यक्षमा माया शर्मा, सचिवमा विमला केसी, सहसचिवमा शिवा घिमिरे, कोषाध्यक्षमा सुनिता शर्मा र सहकोषाध्यक्षमा बसन्ती ढकाललाई चयन गरिएको छ । यस्तै सदस्यहरुमा शिला आचार्य, रिमा शर्मा, लक्ष्मी अधिकारी, विनिता वैद्य र सुस्मा शर्मा रेग्मीलाई चयन गरिएको छ । यो सस्थामा छोरीका आमाहरुको मात्रै सहभागिता रहेको छ । छोरीहरूले पनि समाजमा केही गर्न सक्छन् भन्ने सन्देश दिने र गर्भ मै छोरीलाई हत्या गर्ने कामको अन्त्यका लागि संस्थाले आवाज उठाउने गरेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?