ट्रेंडिंग:

>> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा >> एमाले कार्यालयमा प्रचण्ड र माधव, ओली भने अस्वस्थताका कारण अनुपस्थित >> विश्व पृथ्वी दिवस >> झिल्कोले सिंगो गाउँ नै सखाप

नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा 

१९ फाल्गुन २०८०, शनिबार
१९ फाल्गुन २०८०, शनिबार

दाङ, १९ फागुन ।

नागरिक समाज दाङको संयोजकमा नीमबहादुर थापा निर्वाचित भएका छन् । समाजका संयोजक केबी मसालको अध्यक्षता तथा पूर्व संयोजक टीकाराम रेग्मीको प्रमुख आतिथ्यमा आज घोराहीमा सम्पन्न छैठौँ अधिवेशनले थापाको संयोजकत्वमा आगामी तीन वर्षे कार्यकालका लागि उपसंयोजक र एक जना सदस्य कार्यसमितिको सिफारिसमा पछि तोक्ने गरी १३ सदस्यीय नयाँ कार्य समिति सर्वसम्मत चयन गरिएको हो ।

जसको सचिवमा नारायणप्रसाद श्रेष्ठ, कोषाध्यक्षमा बसन्तराज भट्टलाई चयन गरिएको छ । उपसंयोजक पदमा कार्यसमितिको सिफारिसमा चयन गरिने भएको छ । यसैगरी, सदस्यहरुमा हरिप्रसाद पाण्डेय, नारायण शर्मा, दामोदर भण्डारी, नवराज श्रेष्ठ, निर्मला गौतम, शरद गौतम, लक्ष्मी आचार्य, हरिप्रसाद रिजाल, दधिराम खनाल र खगेश्वर पोख्रेल चयन भएका छन् ।

सो अवसरमा रेग्मीले हिजोका दिनदेखि नागरिकको आवाज उठाउने काम गर्दै आएको नागरिक समाजले आफ्ना जिम्मेवारीबाट बाहिर उम्कन नमिल्ने बताए । मुलुकको राजनीतिक परिवर्तनमा बलियो उपस्थिती जनाएको नागरिक समाजको भूमिका आजको दिनमा पनि नागरिकका पक्षमा मुखरित हुनुपर्नेमा जोड दिए ।

समाजका लागि आवश्यक संस्थाका रुपमा स्थापित नागरिक समाजलाई सबैले अपनत्व हुने गरी अघि बढ्न र जिम्मेवार निकायका रुपमा काम गर्न आग्रह गरे। नागरिकको जनजीविकाका पक्षमा राज्यका निकायसम्म आवाज पुर्याउने काममा नागरिक समाजले खेल्दै आएको भुमिकालाई अझ सशक्त बनाउनुपर्ने उनको भनाई थियो ।

अधिवेशनमा सचिव नारायणप्रसाद श्रेष्ठको सांगठनिक र कोषाध्यक्ष हरिलाल विश्वकर्माले प्रस्तुत गरेको आर्थिक प्रतिवेदन सर्वसम्मत रुपमा पारित भएको थियो ।

कार्यक्रममा नागरिक समाजका पूर्व संयोजक चन्द्रराज पन्त, नेपाल पत्रकार महासंघ दाङ शाखा पूर्व अध्यक्ष प्रताप रेग्मी, वर्तमान अध्यक्ष दुर्गालाल केसी, नागरिक समाजकी पूर्व सचिव लक्ष्मी आचार्य, राप्ती साहित्य परिषदका पूर्व केन्द्रीय अध्यक्ष पुरुषोत्तम खनाल, वर्तमान केन्द्रीय अध्यक्ष डा. टीकाराम उदासी, लेखक संघका अध्यक्ष खगराज पाण्डे, घोराही खानेपानी उपभोक्ता तथा सरसफाई संस्थाका वरिष्ठ उपाध्यक्ष भरतमणि पाण्डे, समाज कल्याण केन्द्रकी अध्यक्ष निर्मला गौतम, मानव अधिकार सञ्जालका अध्यक्ष केशवकुमार शर्मालगायत बोलेका थिए ।

उपसंयोजक नीमबहादुर थापाको स्वागत मन्तव्यबाट शुरुभएको कार्यक्रमको सहजीकरण समाजका सदस्य हरिप्रसाद पाण्डेयले गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?