ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

शिव, गणेश एवं नन्दीको प्राण प्रतिष्ठा

१६ फाल्गुन २०८०, बुधबार
१६ फाल्गुन २०८०, बुधबार

बुटवल, १५ फागुन । धार्मिक महत्व बोकेको चंम्किपुरस्थित दुर्गा माता भवानी मन्दिरमा शिव, गणेश एवं नन्दीको प्राण प्रतिष्ठा सम्पन्न भएको छ । बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं १५ को कार्यालयको संरक्षण तथा मन्दिरमा दुर्गा माता भवानी मन्दिर संस्थाको आयोजनामा मंगलबार शिव, गणेश एवं नन्दीको प्राण प्रतिष्ठा कार्यक्रम गरिएको हो ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिका वडा १५ का वडा अध्यक्ष एवं नगर प्रवक्ता शिव राना बैदिक विधि अनुसार मन्दिर परिसरमा पुजापाठसहित मुर्तिको प्राणप्रतिष्ठा गर्दै नगरमा रहेका पुरातन, धार्मिक महत्व बोकेका पर्यटकिय स्थललाई संरक्षण र प्रचारप्रसारमा जोड दिएका बताए । एकिकृत योजना ल्याएर यहाका पर्यटकिय स्थलहरुलाई जोड्दै आर्कषक र पर्यटनमैत्री बनाउने योजनाहरु अघि सारेको उनले दाबी गरे ।

कार्यक्रममा मन्दिर संस्थाका अध्यक्ष सन्तोष सिमागैडाले स्थानिय समाजसेवीहरुबाट आर्थिक संकलन गरि मन्दिरलाई सौन्दर्यकरण थालेको भन्दै यसमा स्थानिय सरकारबाट सहयोग जरुरी रहेको बताए ।

कार्यक्रममा पुर्व गाबिस अध्यक्ष हरिध्वज मल्ल, जनप्रतिनिधिहरु रमा पराजुली, सुर्य काफले, कुल प्रसाद लम्साल, मन्जु दर्जी, सेमलार खानेपानी उपभोक्ता तथा सरसफाई संस्थाका प्रेम पौडेल, संस्थाका सदस्य सर्जन खत्रीले पर्यटनको सम्भावना भएका क्षेत्रहरुको अध्ययन गरि लगानी सुनिश्चितामा सरकार लाग्नुपर्ने सुझाव दिए । यसअघि स्थानियको सहभागितामा निकालिएको शोभा कलश यात्रा वडाका विभिन्न स्थान परिक्रमा गरि मन्दिरमा प्रवेश गरेको थियो ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np