ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

क्यानडामा दुघर्टनामा मृत्यु भएका दुई युवाहरुको शव नेपाल पठाइदै

१६ फाल्गुन २०८०, बुधबार
१६ फाल्गुन २०८०, बुधबार

बुटवल, १६ फागुन । क्यानडामा सडक दुघर्टनामा मृत्यु भएका दुई युवाहरुको शव नेपाल पठाईएको छ । सिन्धुपाल्चोकका पासाङ डोल्मा शेर्पा र सुशील भट्टराईको काममा जाने क्रममा बिहान ५.३२ बजेको समयमा दुर्घटनामा मृत्यु भएको हो । मृतक एक जना २३ र अर्को २६ वर्षको भएको खुलेको छ । उनीहरुको बुधवार लण्डनमै पोष्टमार्टम भइसकेको छ । बाह्मटनस्थित टोरब्राम चर्चमा दुबैको अन्तिम श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम गरिएको छ । उनिहरुको शव नेपाल पठाउने र आवश्यक कानुनी प्रक्रियामा एनआर एन क्यानडाबाट सहजिकरण गरेको महासचिव चन्दा अधिकारीले बताईन । एनआरएन क्यानडाको अगुवाईमा करीब ५१ लाख रुपैया सहयोग जुटेको उनले बताईन । उनीहरु अन्तराष्ट्रिय विद्यार्थीका रुपमा क्यानाडा आएको र अध्ययन सकेर पोष्ट ग्राजुएट वर्क परमिटमा रहेका थिए । तीन कार आपसमा ठोक्किएको उक्त दुर्घटनामा आठजना घाइते छन् । हाल दुबैको शव टोरन्टो बिमानस्थलमा राखिएको छ । आज राती नै शव भारत हुदै नेपाल पठाईने एनआरएन क्यानडाका उपाध्यक्ष किरोज श्रेष्ठले बताए ।

क्यानडामा समस्यामा परेका धेरै नेपालीहरुको आफुहरुले सहयोग गर्दै आएको नेपाली जनसम्पर्क समिति उपसभापति मुक्तिराज पौडेलले बताए । दुर्घटनामा परेर घाईतेहरुको उपचारमा हुने आर्थिक समस्यालाई समाधान गर्दै आएको उनले बताए । हाल अध्ययन र स्थाई बसोबासी रोजागारको सिलसिलमा बसोबास ६० हजार बसोबास गर्दै आएका छन ।

कार दुर्घटनाका एक चालकलाई सवारी नियम उल्लङ्घन सम्बन्धी पाँच गम्भीर अभियोग लगाउँदै मुद्दा दायर गरिएको छ । ती आरोप प्रमाणित भए उनलाई चर्को सजाय हुने देखिएको छ । २६ वर्षीय मधु थापा मगरलाई दुर्घटनाको कारक देखाउँदै त्यस्ता अभियोग लगाइएको हो । उनी घटनास्थलबाटै प्रहरी नियन्त्रणमा छन् । अन्टारियो प्रोभिन्सियल पुलिसको मिडलसेक्स काउन्टीलाई उद्त गर्दै ’सिटिभी न्युज’ले बुधवार जनाएअनुसार चालक थापा मगरलाई अति लापर्बाही तरिकाले सवारी चलाएका कारण मृत्यु भएको अभियोग अन्तर्गत दुई र अति लापर्बाही तरिकाले सवारी चलाएका कारण शारीरिक क्षति अन्तर्गत तीन अभियोग लगाइएको छ । उल्लिखित अभियोग प्रमाणित भए चालक मगरलाई लामो समय जेल सजाय हुन सक्ने देखिएको छ । मृत्युको कारक बन्ने गरी सवारी चलाएको प्रमाणित भए आजीवन जेल सजाय हुने प्रावधान छ ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np