ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

सुरक्षित महिनावारी अक्षयकोष स्थापना

१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार
१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

बुटवल, १५ फागुन ।

सेवा सञ्चार (सुरक्षित महिनावारी राष्ट्रिय अभियान सञ्जाल) ले ५० हजार रुपैयाँको ‘सुरक्षित महिनावारी अक्षयकोष’ स्थापना गरेको छ ।

अभियान स्थापनाको ११ औँ वर्षको अवसरमा संस्थाले मंगलवार अक्षयकोष स्थापनाको घोषणा गरेको हो । अक्षयकोषबाट सुरक्षित महिनावारीको क्षेत्रमा उत्कृष्ट काम गर्ने व्यक्ति, संघ संस्था, विद्यालय, शिक्षक, विद्यार्थी, स्वास्थ्यकर्मी, अस्पताल, पत्रकार मध्ये एक जनालाई हरेक वर्ष पुरस्कृत गर्ने योजना रहेको संस्थाका अध्यक्ष एवं सुरक्षित महिनावारी राष्ट्रिय अभियन्ता गंगा खड्काले जानकारी दिइन् ।

अक्षयकोष स्थापनाका लागि गैरआवसीय नेपाली संघ राष्ट्रिय समन्वय परिषद् कतारका सह–कोषाध्यक्ष एवं मालिका गाउँपालिका–५ छापहिले गुल्मी निवासी यूवा समाजसेवी झविन्द्र आचार्यले सहयोग गरेका छन् । आफूले चलाएको अभियान र निरन्तरको मागले गर्दा नेपालका सवै सामुदायिक विद्यालयमा २०७७ सालदेखि निःशुल्क सेनेटरी प्याडको व्यवस्था सरकारले गरेको उनले जानकारी गराइन् ।

२०७० साल फागुन १५ गतेदेखि गुल्मीको मालिका गाउँपालिका ५ छापहिलेबाट अभियानको शुरुवात गरिएको थियो । विद्यालय केन्द्रित अभियानपछि महिनावारी भएको बेला छात्राहरु विद्यालय नजाने, गएपनि बीचमै पढाई छाडेर घर फर्कने र आफूलाई परेका समस्या ढुक्कसँग नभन्ने, लजाउने जस्ता समस्याहरु नरहेको खड्काले दावी गरिन् ।

‘महिनावारी महिलाहरुले नचाहेर पनि अनूभुति गर्छन् भने पुरुषहरुले यसको चाहेरपनि अनूभुति गर्न सक्दैनन्’,खड्काले भनिन्,‘महिनावारी एउटा सामान्य प्रक्रिया हो भन्ने कुरा सवैले बुझ्नुपर्दछ । महिलालाई प्रकृतिले दिएको अनुपम बरदानको रुपमा यसलाई लिनुपर्दछ ।’ संस्थाले अभियान दिवसकै अवसरमा रुपन्देहीको सैनामैना नगरपालिका वडा नम्वर १० स्थित सालझण्डी माध्यमिक विद्यालयमा महिनावारी समस्या, स्तन क्यान्सर तथा पाठेघर चेकजाँच सम्वन्धी निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर समेत संचालन गरेको छ

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np