ट्रेंडिंग:

>> विनाशकारी भूकम्प गएको ९ वर्ष पूरा,९२ हजार परिवारका घर बन्न बाकी >> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा >> एमाले कार्यालयमा प्रचण्ड र माधव, ओली भने अस्वस्थताका कारण अनुपस्थित >> विश्व पृथ्वी दिवस

दाङमा दोस्रो अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता रौनक

परम्परागत खेल प्रवद्र्धनमा लागेका छौ । सदस्यसचिव भट्टराई
१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार
१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

बुटवल, १५ फागुन । कुस्ती खेल र खेलाडीहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने उदेश्यका साथ दाङमा दोस्रो अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० शुरु भएको छ । प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीको मुख्य प्रायोजन तथा युथ्स अफ तुल्सीपुरको आयोजनामा मंगलबारदेखी ३ दिने प्रतियोगिता अरनिको मैदान, दाङमा शुरु भएको हो ।

प्रतियोगिताको लुम्बिनी प्रदेश उद्योग तथा यातायातमन्त्री रोज राणा र प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराईले उद्घाटन गरेका छन । कार्यक्रममा मन्त्री राणाले दुई देशबिचका परापुर्वकालदेखी रहेको कुस्ती खेलमार्फत खेलाडीहरुमा भाइचारा विकास हुने बताए ।

कार्यक्रममा सदस्यसचिव भट्टराईले पराम्परागत खेलहरुलाई प्रवर्द्धन गर्न प्रदेश सरकार लागेको बताए । ‘कुस्ती, तिर हान्ने, डण्डिबियो लगायत खेल र खेलाडीहरुलाई प्रोत्साहन हुने गरि अभियान थालेका छौ ।’—उनले भने । नेपालमा २५०० वर्षअघिदेखी खेलिदै आएको कुस्ती खेललाई जगाउने गरि प्रतियोगिता र प्रशिक्षणलाई जोड दिएको दाबी गरे । लुम्बिनी प्रदेश सबैभन्दा धेरै खेलकुद गतिविधि गर्नेमात्र नभई खेलको उर्वरभुमि भएको समेत उनले दाबी गरे ।

मंगलबार भएको उद्घाटन खेलमा नेपाली कुस्ती खेलाडी राजु थापा र भारतिय पहलमान बिचको खेल बराबरीमा टुगिएको छ ।यसैगरि दोस्रो खेल सलदीप पहलमान दिल्ली र अशोक पहलवान मेरठिबिच पनि बराबरी भएको छ।

प्रतियोगितामा ३० जना भारतिय, ५ जना नेपाली र २ जना महिला पहलमानहरु अखडामा भिड्ने क्लबका ऋषिराज लहरे (अरुण) ले बताए ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?