ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

लुम्बिनी प्रदेश फेसिंङ संघ गठन

१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार
१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

बुटवल, १५ फागुन । रुपन्देहीमा मंगलबार बसेको खेलाडीहरुको भेलाले रबिन्द्र जिसीको अध्यक्षतामा ९ सदस्यीय समिति सर्वम्मत ९ समिति तदर्थ गठन भएको छ । जसको उपाध्यक्षमा सुरेन्द्र प्रसाद चौधरी, सागर पाठक, सचिव भेषनारायण चौधरी, कोषाध्यक्ष प्रशान्त बश्याल, सदस्यहरुमा चित्र बहादुर क्षेत्री, तुल्सीराम पाण्डे, मिन बहादुर थापा, राजकुमार दाहाल निर्वाचित भएका हुन ।

कार्यक्रमको एक समारोहका बिच प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीका सदस्यसचिव जयप्रकाश भट्टराईले उद्घाटन गर्दै खेलकुद संघ गठनसंगै गतिविधिाई जोड दिन सुझाव दिए । पद ओगट्नेभन्दा पनि नया युवा खेलाडीहरु उत्पादनमा जोड दिन उनले आग्रह गरे ।

कार्यक्रममा नेपाल ओलिम्पक कमिटिका उपाध्यक्ष सुनिल कुमार श्रेष्ठले लुम्बिनी प्रदेशमा नै नया र सम्भावना बोकेको खेलका रुपमा फेसिंङ भित्रिएको बताए । यो खेलबाट नेपालले अन्तराष्ट्रिय मन्चमा पदक जित्ने सम्भावना धेरै रहेको भन्दै यसलाई बिस्तारमा जोड दिएको उनले बताए । सामान्यतया तरबारबाट शरीरका विभिन्न भागमा छोएर नम्बर पाउने आधारमा ३ विधामा यो खेल खेलाईने उनले बताए । ‘शरिरको कुन ठाउमा टच गर्ने त्यसलाई आधार मानिन्छ ।’— उनले भने । इन्डोर खेल र सुरक्षा अप्नाएर खेलिने हुदा धेरै सुरक्षित हुने र प्रविधि जडित हुदा सेन्सरबाट अंक देखाईने उनले बताए । फुट कन्ट्याक, टाउकोदेखि पेटसम्म, घाटिबाट पेटसम्म गरि ईपिईई, एसवाईबिईआर, फोयलबडी ३ प्रकारको हुने उनले बताए ।

नेपालमा ब्याडमिन्टन र टेबलटेनिस जस्ता चर्चित खेलमा भन्दा पनि रेकिङमा हेर्दा यो खेल धेरै अगाडी रहेको उनले दाबी गरे । ओलम्पिक खेलमध्ये यो अहिले अगाडि छ । नेपालमा हाल १ सय ५० बढि खेलाडीहरु छन । काठमाडौ, पाटन, भक्तपुर, पोखरा, सुन्सरी, नुवाकोट, गुल्मि, नवलपरासी, सिन्धुली, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, कन्चनपुर, कैलालीमा गरि १३ जिल्लामा शाखा छन । कंचनपुरबाट खेलाडीहरुले मेडल हात पारेका थिए । अन्तराष्ट्रिय च्याम्पियनसिपमा ३ पटक सहभागिता जनाएको खेल हो । भने थाईलैण्डमा सम्पन्न युनिभर्सिटी च्याम्पियनसिपमा नेपाल मेडल जितेको थियो । हाल यो आर्मी र एपिएफमा खेलिदै आएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np