ट्रेंडिंग:

>> इलाम र बझाङमा हुने उपनिर्वाचनको मौन अवधि आज रातिदेखि >> ‘लोकतन्त्रमा कालो धब्बा लाग्दै गएको छ’ >> विनाशकारी भूकम्प गएको ९ वर्ष पूरा,९२ हजार परिवारका घर बन्न बाकी >> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा

राष्ट्रिय एचआईभी एड्स महासंघमा खड्का निर्वाचित

१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार
१५ फाल्गुन २०८०, मंगलवार

बुटवल, १५ फागुन ।

राष्ट्रिय एचआईभी तथा एड्स महासंघ नेपालको सातौं राष्ट्रिय महाधिवेशन बुटवलमा सम्पन्न भएको छ । अधिवेशनले खगेन्द्र खड्काको अध्यक्षतामा आगामी तीन वर्षका लागि नयाँ कार्यसमिति चयन गरेको छ ।

अधिवेशनबाट सुजिता अधिकारी, हिरामणिी सिटौला, ईश्वर शाक्य, राजु प्रसाद सुवेदी, मिनादेवी लुहार खुल्ला सदस्य चयन भएका छन् । यसैगरी कोशी प्रदेशमा संजीवकुमार खड्का , मधेश प्रदेश सदस्यमा रेखा महत्तो, वागमती प्रदेश सदस्यमा दिलकुमारी तामाङ्ग, गण्डकी प्रदेशमा मनोज कुमार गरुङ्ग, लुम्बिनी प्रदेश सदस्यमा श्रmृषि शाह, कर्णाली प्रदेश सदस्यमा काली बहादुर शही र सुदुरपश्चिममा सदस्यमा कमला मल्ल सहित १३ जना सदस्य चयन भएको निर्वाचन अधिकृत ईश्वर अधिकारीले जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा बोल्दै नवनिर्वाचित अध्यक्ष खड्काले एचआईभी संक्रमित र प्रभावितको शरीरिक मानसिक पक्षको सुधार ल्याई गुणस्तरीय जीवन यापनमा सहयोग गर्ने बताए । उनले राज्यले बनाउने नीति र नियममा आफ्ना मागहरुलाई सम्बोधन गर्ने दबाव सृजना गरेर स्वरोजगार बनाउने कामलाई प्राथमिकतामा राख्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

उनले संक्रमित बच्चा तथा युवाहरुको शिक्षा, स्वास्थ्थ र रोजगारका लागि आवाज उठाउने र त्यसका लागि सबैको साथ र सहयोग आवश्यक रहेको बताए । त्योसँगै आर्थिक रुपमा सबल भएका संक्रमित युवाहरु विदेश अध्ययन गर्न र रोजगारीका लागि जान नपाउने अवस्था अन्त्यका लागि सबैले आवाज उठाउनु पर्नेमा जोड दिए । यात्रा गुणस्तरीय जीवनको भन्ने नारा सहित शुरु भएको महाधिवेशनमा देशभरबाट करिव एक सय जनाको सहभागिता रहेको लुम्बिनी प्रदेश संयोजक अर्जुन ज्ञवालीले जानकारी दिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?