ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

साईक्लिष्टहरुको निशुल्क स्वस्थ्य जाँच

१३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
१३ फाल्गुन २०८०, आईतवार

बुटवल, १३ फागुन । रुपन्देहीमा रहेका विभिन्न क्लबहरुमा आवद्ध साईक्लिष्टहरुको निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण गरिएको छ । केन डाईबेटिज एण्ड थाईरोईड सेन्टरको प्राविधिक सहयोग र बुटवल युनाईटेड साईक्लिङ क्लबको आयोजनामा शनिबार स्वस्थ्य परिक्षण तथा सचेतना कार्यक्रम गरिएको हो ।

तिलोत्तमानगरमा स्थित सेन्टरमा रगत र पिसाबबाट नमुना संकलन गरि परिक्षण गरिएको सेन्टरका अध्यक्ष दिनेश कक्षपतिले बताए । शहरी जीवनशैलीमा रहेका मानिसहरुमा देखिने युरिक एसिड, सुगर, कोलेस्ट्रोल, लिभरको टेष्ट, मुटुबारेमा परिक्षण गरि दुई दिनसम्म रिर्पोट र आवश्यक परामर्श दिईने उनले बताए । सेन्टरमा २ दशकदेखि मधुमेह र थाईराईडको बैज्ञानिक र ब्यवहारिक उपचार सेवा दिदै आएको उनले बताए । ‘धेरै बिरामी निको पारेका छौ ।’— उनले भने । सहि चिकित्सक,सहि उपचार, सहि परामर्श र सहि ब्यवस्थापनबाट रोग निदान हुने उनको तर्क छ । मधुमेहका बिरामीहरुमा अधिकासमा मृगौला, आँखा लगायतमा समस्या आउने भएकाले पनि नियमित ६–६ महिनामा परिक्षण अनिवार्य हुने केन सेन्टरका अध्यक्ष कक्षपतिले बताए ।

स्वस्थ्य क्षेत्रमा सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तरगत निशुल्क परिक्षणका कार्यक्रमहरुलाई जोड दिदै आएको उनले बताए । यसअघि भएको आँखा शिविरमा ३० जनाको निशुल्क आँखा परिक्षण गरिएकोमा २ जना मोतिबिन्दु र २ जनामा सुगरको कारण आँखा खराब भेटिएको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?