ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

दुध खरीद गर्न माग गर्दै किसान महासंघले बुझायो ज्ञापनपत्र

९ फाल्गुन २०८०, बुधबार
९ फाल्गुन २०८०, बुधबार

भैरहवा, ९ फागुन ।

अखिल नेपाल किसान महासंघ रुपन्देहीले विभिन्न माग राख्दै रुपन्देहीको प्रमुख जिल्ला अधिकारी गणेश अर्याललाई ज्ञापनपत्र बुझाएको छ । महासंघले नेपाली किसानहरुले उत्पादन गरेको दुध बिना शर्त दुग्ध विकास संस्थानले खरिद गर्नुपर्ने, दुधको वक्यौता रकम अविलम्ब भुक्तानी गर्नुपर्ने, स्वदेशी कृषि तथा पशुजन्य वस्तुको उत्पादन हुँदाहुँदै बिना अवरोध विदेशी कृषि, पशुजन्य, दुग्धजन्य वस्तुको आयात तथा बजारीकरणलाई निरुत्साहित तथा पूर्ण रुपमा बन्देज गर्नुपर्ने माग गरेको छ ।

त्यस्तै पशु आहारको गुणस्तर अनुगमन, मूल्य निर्धारण तथा पशु आहारमा अनुदानको व्यवस्था, वैदेशिक कृषि उपजहरुमा पूर्ण रोक र केहीमा कृषि सुधार शुल्क लगाउँदै आयातमा भन्सारदर बढाउनुपर्ने महासंघको माग छ । त्यसै गरी सीमा क्षेत्रमा रहेका दुध संकलन केन्द्र अविलम्ब बन्द गर्न माग गरिएको अखिल नेपाल किसान दुग्ध उत्पादक संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष दिल्लीराज कंडेलले बताए ।

पशुमा लाग्ने रोगको औषधि किसान आफैले किन्नुपर्ने बाध्यताको अन्त्य गर्नुपर्ने अखिल नेपाल किसान महासंघका केन्द्रीय सदस्य तथा रुपन्देही जिल्ला इञ्चार्ज तिलकराम घिमिरेले बताए ।

ज्ञापनपत्र बुझ्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी अर्यालले किसान महासंघसँग सहकार्य गर्दै अघि बढ्ने बताए । उनले भने, ‘यहाँहरुसँग भएका सूचना, तथ्य र प्रमाण उपलब्ध गराएर सहयोग गर्नुहोस् । नेपाली किसानको समस्या समाधानका लागि तत्पर छौं ।’

ज्ञापनपत्र बुझाउन बुधबार अखिल नेपाल किसान महासंघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष महेन्द्र गिरी, रुपन्देही जिल्ला अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद पन्थी, केन्द्रीय सदस्य तथा रुपन्देही जिल्ला इञ्चार्ज तिलकराम घिमिरे, अखिल नेपाल किसान दुग्ध उत्पादक संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष दिल्लीराज कंडेललगायत जिल्ला प्रशासन कार्यालय रुपन्देही पुगेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?