ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

जसपाले थाल्यो विकासका लागि सर्वपक्षिय बहस अन्तक्र्रिया

६ फाल्गुन २०८०, आईतवार
६ फाल्गुन २०८०, आईतवार

नवलपरासी,६ फागुन । जनता समाजबादी पार्टी (जसपा) नवलपरासीले विकासमा बहस गर्ने उदेश्यले पाल्हीनन्दन गाउपालिकामा सर्वदलिय सर्वपक्षिय अन्तक्र्रिया गरेको छ । पाल्हीनन्दन गाउपालिका भित्र संघिय सरकार,लुम्बिनी प्रदेश सरकार र स्थानिय सरकारको रूपमा रहेको गाउपालिका सरकारले गर्दै आएको विकास योजनाबारे जनतालाई प्रत्यक्ष जानकारी गराउने गरि सो अन्तरक्रिया गरिएको हो ।
जनताले सबै जनप्रतिनिधिलाई सवाल जवाफ गर्न सकुन भनेर जसपाले यस्तो कार्यक्रमको आयोजना गरेको जसपाका जिल्ला अध्यक्ष धरेन्द्र यादवले जानकारी गराएका थिए । भई रहेको विकासको सबैले आफुले गरेको भनेर जस लिईने र धेरै यस्ता अतिवाश्यक रहेको बिकासमा कस्को कारणले नभएको भनेर कुनै जनप्रतिनिधिले चाँसो नलिईने गरेको हुदा यसको निर्कौल गरि जनतालाई सहि सुचना प्रवाह होस,आफ्ना जनगुनासा पनि राख्न सकुन भनि कार्यक्रम राखिएको उनले बताए । सो कार्यक्रममा संघिय सरकार प्रतिनिध सभा सदस्य समेत रहेका पुर्व कानुन तथा न्याय मन्त्री ध्रुव बहादुर प्रधान,लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य बैजनाथ जैसवाल र स्थानिय सरकारको रूपमा रहेको पाल्हीनन्दन गाउपालिकाका प्रवक्ता कृष्णचन्द्र यादव रहेका थिए । त्यसै गरी राष्ट्रिय भुमि आयोगका सदस्य सुदर्शन खरवार,नेपाल गण्डक पश्चिमी नहर सिचाई प्रणाली जलउपभोक्ता सस्था मुल समितिका अध्यक्ष हैदर अलि मोमिनको पनि सहभागिता रहेको थियो ।
नेपाल सरकारका तिनवटै सरकारका जनप्रतिनिधि तथा सरोकारवाला संघसस्था भए पनि सोचे अनुरूप विकास नभएको समेत गुनासो जसपा अध्यक्ष यादवको थियो । उनका अनुसार गाउपालिका भित्रका मुख्य सडक,पुल पुर्वाधार तथा अन्य जनसरोकारका विषयमा सामन्जस्यता नभएर काम हुन नसक्दा यस क्षेत्रका जनताले सास्ती ब्यहोर्न परेको छ । यसका लागि तिनवटै सरकारका जनप्रतिनिधिहरू सामानजस्यता मिलाई विकास पुर्वाधारमा काम गर्नका लागि कामको बाडफाड गरेर गर्नु पर्ने समेत औल्याएका थिए । गाउपालिका भित्रको महेशपुर बजार,सिमा नाका,झरहीखोला पुल,गण्डक नहरको सडक,सिचाई आयोजना,मलखाद्यका समस्या जस्ता महत्वपुर्ण भएकोले यसमा संघिय सरकारको तर्फबाट संघिय साँसद प्रधानले के कस्ता काम गरेको कति वटा योजना पार्न सफल भएको समेत जिज्ञासा राखेका थिए ।
त्यसैगरि प्रदेश स्तरिय सडक उजैनी चिमनटोला सडक,मन्झरिया सनई सडक,सिचाई बाँध,नदी खोला तटबन्ध जस्ता सवाल प्रदेश साँसद जैसवालसँग पनि गरेका थिए । दोश्रो कार्यकालमा हुदा पनि विकास तर्फ ध्यान नदिएको गुनासाहरू स्थानिय जनताले गरेका थिए । भन्ने गाउपालिकाले विद्यालय,स्वास्थ्यचौकी,अस्पताल लगायत स साना गाउ स्तरको योजनाबारे समेत स्थानियलाई जानकारी नहुने गरेको आरोप लगाएका थिए । सो आरोपबारे गाउपालिकाका प्रवक्ता यादवले गाउपालिकाले काम गर्दै आएको तर केही ब्यक्तिले राजनीतिक प्रतिसोध राख्दै अख्तियार दुरूपयोग अनुसंधानमा उजुरी हाल्ने गर्दा विकासमा बाँधा परेको प्रतिकृया दिईएका थिए । गाउसभाले आफ्नो प्रयासले धेरै जसो काम गर्दै आएको छ, उनले भने, तर योजना शुरु भयो कि अख्तियारमा उजुरी गयो यस्तो बाधा अडचन गर्ने कार्य भइरहेकोले विकासमा बाँधा छ । अब अगामी दिनमा विकासमा बाँधा भन्दा विकासका एकता र प्रतिबद्धता हुन जरुरी रहेको औल्याएका थिए । केही गुनासा छन्,भने गाउपालिकामै भनेर समाधान खोज्नु पर्ने समेत उनले आग्रह गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?