ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
अर्थ

नापतौलको दर्ता–नवीकरण स्थानीयस्तरमै

२९ माघ २०८०, सोमबार
२९ माघ २०८०, सोमबार

सल्यान, २९ माघ । सल्यानका व्यवसायीले नापतौलमा प्रयोग गरिने ढक, तराजु, लिटर, मिटर लगायतका सामग्रीको परीक्षण र प्रमाणीकरण सेवा स्थानियस्तरबाटै पाउने भएका छन् । जसका लागि सल्यान उद्योग वाणिज्य संघले जिल्लाका ६ स्थानमा शिविर चलाउँदैछ ।
गुणस्तर तथा नापतौल कार्यालय सुर्खेतको सहयोग तथा समन्वयमा यहि फागुन १ गतेदेखि ६ गतेसम्म सल्यानका विभिन्न बजारमा नापतौलमा प्रयोग गरिने सामग्रीको पुरानो नविकरण सेवा प्रदान गरिने उद्योग वाणिज्य संघ सल्यानका अध्यक्ष कुमार बुढाथोकीले जनाए । जिल्लामा संचालन हुने घुम्ती शिविरबाट स्थानीय स्तरमै उद्योगी, ब्यापारी तथा व्यवसायीले लाभ उठाउन सक्ने उनको भनाइ छ ।

वाणिज्य संघले एक सुचना जारी गर्दै शिविर संचालन हुने समयतालिका पनि सार्वजनिक गरेको छ । जस अनुसार फागुन १ गते कपुरकोट, खाली, गर्पा, रिम, लुहाम, लोटाउने, ढुंगेबजार, रिखेबजार र काभ्रामा घुम्ती शिविर संचालन हुनेछ । यस्तै २ गते श्रीनगर, साहुटोल, दुलधारापोखरा, मार्के, जयतपानीमा र ३ गते बरला, रामेखोला, ढोरचौर, चाख्लीघाट, पटारे, मोखला, दमाचौर, पाथिहाल्ना र कोटमौलामा शिविर आयोजना गरिएको सल्यान उद्योग वाणिज्य संघले जनाएको छ । यस्तै फागुन ४ गते थारमारे, बागचौर, खरिवोट, टाटके, वाफुखोला, पेदीखोला र बांगेलाखुरीमा, ५ गते चोरपानी, मौलोहाले, फारुलाचौर, बडागाउ, रागेचौर, नेटाबजार तथा ६ गते सुनौली, सल्लीबजार, बालुवासंग्रही, ढोरपिपल, रैकरमा घुम्ती शिविर संचालन हुनेछ ।

नाप तौल सम्वन्धीका सामाग्रीहरू किला, कांठा, ढक, तराजु, लिटर, मिटर, चेक जांच गरी पुरानो नविकरण तथा नयां दर्ता समेत गरिने भएकाले आ–आफ्नो पाएक पर्ने बजारहरूमा उपस्थिती भई सेवा लिन सम्मपूर्ण उद्योगी व्यापारीहरूमा वाणिज्य संघले अनुरोध गरेको छ ।
नयां दर्ताको लागि स्थायी लेखा नम्बर र आधिकारीक पसलबाट ३५ दिन ननाघेको नापतौलका सामाग्रीहरू खरिद गरेको विल अनिवार्य हुनुपर्नेछ जनाउदै वाणिज्य उपाध्यक्ष भरत कुमार बस्नेतले आन्तरिक राजश्व कार्यालयमा दर्ताको लागि स्थानीय तहमा दर्ता प्रमाण पत्र नागरिकता, लाल पुर्जाको फोटोकपी तथा फोटो र घर भाडामा भए घर बहाल सम्झौता हुनु पर्ने बताए ।

नापतौलका सामग्रीहरूको परीक्षणबाट उपभोक्ता अधिकार थप बलियो हुने उनको अपेक्षा छ । नापतौलका सामग्रीहरू दर्ताविना सञ्चालन गर्नु कानुनविपरीत हुने भएकाले अनिवार्यरूपमा दर्ता गरेर प्रयोगमा ल्याउन पनि आग्रह गरिएको छ । गुणस्तर तथा नापतौल कार्यालय सुर्खेतले व्यापारी व्यवसायीले प्रयोग गर्ने नापतौलका यन्त्रको अनुमति प्रदान गर्ने, जाँच गर्ने, नवीकरण गर्ने, अनुगमन गर्ने, घटीबढी भएको छ भने त्यसलाई कारवाही गर्ने लगायतका काम गर्दछ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?