ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
खेलकुद

रुपन्देहीमा टेबलटेनिस लेभल वन र हाईपरफमेन्स कोर्ष

खेलाडी उत्पादनको आधार विद्यालय हो । –सदस्य सचिव भट्टराई
२८ माघ २०८०, आईतवार
२८ माघ २०८०, आईतवार

बुटवल, २८ माघ । रुपन्देहीका टेबलटेनिस खेलाडी र प्रशिक्षकहरुलाई लक्षित गरि लेभल वन र हाईपरफमेन्स कोर्ष गरिएको छ । नेपाल ओलम्पिक कमिटिको ‘नेशनल पाथ फर न्यु कोचिङ स्ट्रकचर’ अन्तरगत रुपन्देहीमा दुई दिने तालिम सम्पन्न भएको हो ।
टेबलटेनिल खेलका पुर्व अन्तराष्ट्रिय खेलाडी तथा प्रशिक्षक नमिता श्रेष्ठले महिला खेलाडी र कोचलाई खेलमा सहभभागिता बढाउने र जागरुक बनाउने अभियान अन्तरगत कार्यक्रम गरिएको बताईन । दुई दिने तालिममा सहभागिहरुको क्षमता अनुसार लेभल वन र हाईपरफमेन्स कोर्षमा रहेर विभिन्न टेक्निकहरु सिकाईएको उनले बताईन । केवल टेबलटेनिस खेलमात्र नभई सबै खेलहरुमा महिला सहभागिता बढाउने उदेश्य रहेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा प्रदेश खेलकुद विकास परिषद लुम्बिनीका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराईले टेबलटेनिस खेलमा युवा खेलाडीहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने लक्ष्यसहित गरिएको कार्यक्रम उत्कृष्ट भएको बताए । सिकेका सबै कुरा ब्यवहारमा उतार्न सकेमात्र तालिम सफल हुने भन्दै खेलकुदलाई सधै सकारात्मक रहेको न्यु होराइजनको संस्थागत र प्राचार्य लोकनाथ उपाध्यायप्रति कृतज्ञता जनाए । विद्यालय खेलकुद नै खेलाडी उत्पादनको आधार भएको भन्दै रुपन्देहीमा धेरै विद्यालयहरुबाट यसमा महत्वपूर्ण योगदान दिदै आएको बताए । खेलकुद अतिरिक्त नभई अनिवार्य विषयका रुपमा अनुसरण गर्नुपर्ने उनले सुझाव दिए ।

कार्यक्रममा नेपाल ओलम्पिक कमिटीका उपाध्यक्ष चतुरानन्द राजवैद्यले खेल ब्यक्तित्व विकास गर्न सहयोग मिल्ने गरि यो कोर्स तयार गरिएको बताए । नेपालका २ जनाले मात्र यो कोर्सको अवसर पाएको भन्दै उनले हरेक खेलाडी आफनो खेल जिवनसंगै प्रशिक्षकको भुमिका आफुमा ल्याउन जरुरी रहने बताए । बच्चाहरुलाई सहि बाटोमा लैजान खेललाई शिक्षासंग जोड्न जरुरी रहने उनले बताए । ओलम्पिक कमिटि सधै खेललाई जोड्ने गरि अभियान चलाउदै आएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संघका पुर्वअध्यक्ष कृष्ण कुमार श्रेष्ठले काठमाडौ बाहिर नगदसहित पुरस्कार राशीसहित प्रतियोगिता राखेको स्मरण गर्दै आफनो कार्यकाल र अहिलेमा धेरै खेल विकास भएको बताए । उद्योग, व्यापारमा आर्थिक कठिनाई देखिएको बेला खेलाडी भएकै भरमा खानपुग्ने अवस्था हुने अवस्था सृजना गर्नुपर्ने बताए । राजधानी केन्द्रीय प्राथमिकताको विषय बन्ने खेल, खेलाडीबारे अब विकेन्द्रीकृत गर्न सरकारको पहल आवश्यक रहेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा प्राचार्य लोकनाथ उपाध्यायले तालिमबाट नया कोच उत्पादनमा सहयोग मिल्ने बताए । पछिल्लोसमय खेलमा महिला खेलाडी र प्रशिक्षकहरुको संख्यामा वृद्धि भईरहेको समेत उनको तर्क छ ।

रुपन्देही जिल्ला टेबलटेनिस संघका अध्यक्ष नर बहादुर क्षेत्रीले दुई दिनको तालिम खेलमा थप आर्कषण बढाउने गरि शुरुवात भएको भन्दै आगामी दिनहरुमा थप कार्यक्रमलाई जोड दिने बताए । खेल जीवन पछि अधिकास खेलाडीहरु कोचमा रमाउने उदाहरण दिदै खेलाडीहरुमा कोचिङ स्किल बढाउन यस्ता तालिम जरुरी रहने उनले बताए ।

कार्यक्रममा ओलम्पिक कमिटीका एक्जिकयुटिभ सेक्रेटरी सुजनलाल श्रेष्ठ, संघका वरिष्ठ सल्लाहकार अर्जुनमान सैजु, निवर्तमान अध्यक्ष सुरेन्द्र शाक्य, सल्लाहकार विष्णु ढकाल, सचिव रमेश न्यौपाने, काठमाडौ टेबलटेनिस संघका अध्यक्ष राकेश महर्जन, टेबलटेनिस कोच प्रज्वल श्रेष्ठले तालिममा सहभागीहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गरेका थिए । लेभल वन र हाईपरफमेन्समा ६५ जना सहभागीता रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?