ट्रेंडिंग:

>> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक
खेलकुद
ईन्डो–नेपाल क्रिकेट प्रतियोगिता २०८०

लुम्बिनी बन्यो च्याम्पियन

खेलमार्फत लुम्बिनीको पर्यटन प्रवद्र्धन –सदस्य सचिव भट्टराई
२७ माघ २०८०, शनिबार
२७ माघ २०८०, शनिबार

बुटवल, २७ माघ । भारतको पुर्वघाट सिद्धार्थनगरलाई हराउदै लुम्बिनी नव युवा क्लब लुम्बिनीमा सम्पन्न ईन्डो नेपाल क्रिकेट प्रतियोगिता २०८० को उपाधि चुमेको छ । प्रदेश खेलकुद परिषद लुम्बिनीको प्रवद्र्धन, लुम्बिनी सास्कृतिक नगरपालिका, लुम्बिनी विकास कोषको सहयोग तथा आयोजक लुम्बिनी नव युवा क्लबको आयोजनामा शनिबार भएको फाईनलमा भारत गोरखपुरका पुर्वघाट सिद्धार्थनगरलाई ५ विकेटले पराजित गर्दै आयोजक लुम्बिनी च्याम्पियन बनेको हो । उपाधिसंगै लुम्बिनीले नगद २ लाख रुपैया, कप, मेडल प्रमाणपत्रबाट पुरस्कृत भएको छ । उपविजेता पुर्वघाट सिद्धार्थनगर भने नगद १ लाख रुपैया, कप, मेडल, प्रमाणपत्रमा चित्त बुझायो ।

लुम्बिनी विकास कोष पडसरीस्थित क्रिकेट मैदानमा टस जितेर ब्याटिङ रोजेको पुर्वघाट सिद्धार्थनगरले निर्धारित १५ ओभरमा १७८ रन तयार गरेको थियो । विशाल लक्ष्यलाई लुम्बिनीले १४.२ ओभरमा ६ विकेटको नोक्सानी भेटायो । फाईनल खेलमा लुम्बिनीका कुले थापाले अन्तिमसम्म लगातार ३ छक्कासहित खेलमा जित निकाल्न महत्वपुर्ण योगदान दिए । उनी खेलमा म्यान अफ द म्याचबाट पुरस्कृत भए ।

ग्रान्ड कास्मो होटल, पिनस सिद्धार्थनगर प्रतियोगिताको सेमीफाईनलमा यात्राबाट बाहिरियो । प्रतियोगितामा अमृत गुरुङले १० विकेट लिदै अलराउण्ड ६६ रन जोड्दै बेष्ट बलर घोषित हुदै नगद ७ हजार रुपैया, कपबाट पुरस्कृत भए । प्रतियोगितामा २६५ रन बनाएका भारत पुर्वघाट सिद्धार्थनगरका रिन्कु यादव बेष्ट ब्याट्सम्यान साथै म्यान अफ द सिरिज बन्दै ७ हजार र १५ हजार रुपैयाको दुबै पुरस्कृत आफनो नाम गरे ।

एक समारोहका बिच प्रदेश खेलकुद विकास परिषदका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराई, गौडहवा गाउपालिकाका अध्यक्ष सुरेन्द्र पौडेल, लुम्बिनी सास्कृतिक नगरपालिकाका नगरप्रमुख सजरुद्घिन मुसलमान, उपप्रमुख कल्पना हरिजन, जनमत पार्टी केन्द्रीय सचिव भुपेन्द्र प्रसाद यादव, वडा नं २ का वडाअध्यक्ष नईमुल्ला मु.ले विजेता, उपविजेता टिम तथा उत्कृष्ट खेलाडीहरुलाई पुरस्कार वितरण गरे ।

कार्यक्रममा प्रदेश खेलकुद विकास परिषदका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराईले खेलमार्फत लुम्बिनीको पर्यटन प्रवद्र्धन गर्न सकिने भन्दै यसका लागि पुर्वाधार विकासमा सरकार र स्थानिय खेलप्रेमीहरुको ध्यान जानुपर्ने बताए । क्रिकेटप्रतिको माया र मोहलाई बुझ्न सकिने गरि प्रतियोगिता सफल भएको भन्दै अब भने पुर्वाधारमा जोड दिन सुझाव दिए ।

कार्यक्रममा युवा संयोजक वजिउद्घिन खानले क्रिकेटमा लुम्बिनी क्षेत्रको आर्कषणबारे प्रकाश पार्दै रंगशाला बनाउन सरकारबाट आवश्यक सहयोग जरुरी रहेको बताए । लुम्बिनी पहिचान बढाउने गरि जित निकालेको भन्दै खेलाडीको भविष्यप्रति सरकार थोरै भएपनि उत्तरदायी बन्नुपर्ने बताए ।

कार्यक्रममा क्लबका अध्यक्ष अहमद खानले धेरै मेहनत गरेर श्रोत जुटाई पाच वर्षको अन्तरालमा प्रतियोगिता आयोजना गरेको बताए । दर्शकको साथ र माया कै कारण क्रिकेट खेल आयोजना गर्न आफुहरु सफल भएको बताए । माघ १३ गतेबाट शुरु भएको प्रतियोगितामा नेपाल र भारतका १६, १६ गरि ३२ क्लबहरुले भाग लिएका थिए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?