ट्रेंडिंग:

>> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न >> अवैध लागूऔषध सहित विभिन्न स्थानबाट १२ जना पक्राउ >> नेप्सेमा हरियाली, ७० अंकले बढ्यो >> लुम्बिनीका प्रादेशिक अस्पतालमा निःशुल्क टिकटको व्यवस्था खारेज >> वैवाहिक बलात्कारको मुद्दामा गायक ओडलाई सफाई >> सहयोगको याचना गर्दै न्यौपाने >> परराष्ट्रमन्त्री राणालाई भारत र पाकिस्तानका समकक्षीको बधाई >> उपप्रधानमन्त्री सिंहसँग भारतीय राजदुतको भेटवार्ता >> उत्तर कोरियाका कूटनीतिज्ञले दक्षिण कोरियामा शरण लिएको दाबि >> अक्षयकुमारको सरफिरा बक्स अफिसमा असफल >> समाजवादी मोर्चाको बैठक बस्दै >> सिँचाईले ल्यायो खुसी >> बुटवलको चौरहा–गोलपार्क सडकको ठेक्का रद्द, नयाँ टेण्डर आह्वान >> मंगलबार सुन तोलामा ९ सय बढ्यो >> घरमा पुरिएका तीन बालिकाको शव निकालियो, एक अझै बेपत्ता

फागुन पहिलो हप्ता दीप गायन ताराको ११ औ संस्करण

२७ माघ २०८०, शनिबार
२७ माघ २०८०, शनिबार

बुटवल, २७ माघ । दीप बोर्डिङ स्कुलले ४३ औ स्थापना दिवसको अवसरमा ११ औ संस्करणको जिल्लास्तर दीप गायन प्रतियोगिता हुने भएको छ । शनिबार पत्रकार सम्मेलन गरि विद्यालयका प्राचार्य टिकाराम न्यौपानेले फागुन ४ र ५ गते हुने बताए। १२ वर्ष अघि शुरुवात भएको प्रतियोगिता सिक्ने र सिकाउने गरि शैक्षिकबाहेक गायन विधालाई प्राथमिकता दिएर शुरुवात गरेको उनले बताए । विद्यार्थीहरुमा लुकेर रहेका प्रतिभा प्रस्फुटन गराउन जिल्ला स्तरिय दिप गायन ताराको सोचअनुसार दशौ संस्करणसम्म आउदा सफल भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संयोजक बालकृष्ण पाठकले विजेतालाई नगद ३० हजार रुपैया, उपविजेतालाई नगद २० हजार, तृतियलाई १० हजार रुपैया तथा दुई सान्त्वनालाई नगद २ हजार रुपैया, शिल्ड, मेडल, प्रमाणपत्रबाट पुरस्कृत गरिने बताए । अहिलेसम्म सम्पन्न दशौ संस्करणकका विजेताहरु अस्मिना चापागाई, प्रिया भण्डारी, अक्सर अलि, जुना गुरुङ, नबिन परियार, दिप्सन श्रेष्ठ, वर्षा परियार, सक्सेस पाण्डे, कुशल आचार्य र विबेक पंगेनी स्थापित गायकगायिका बनेका छन ।

प्रतियोगितामा फागुन ४ र ५ गते हुने छ । पहिलो चरणमा ट्रयाकबिना गित गाउने र उत्कृष्ट २० जनालाई दोस्रो चरणमा छनौट हुने छन। दोस्रो चरणमा ट्रयाकसहित गित गाउने र यो चरणबाट उत्कृष्ट ५ जनालाई पुरस्कार वितरण गरिने छ । यस चरणमा प्रतियोगीले एक राष्ट्रिय र एक स्वैच्छिक गीत गाउने छन । कुल साढे ६ लाख खर्च हुने अनुमान छ ।

हालसम्म१६६ विद्यालयहरुमा पत्राचार गरिएकोमा ५० विद्यालय दर्ता भैसकेको सहसंयोजक श्याम बश्यालले बताए । अघिल्लो संस्करणमा ५१ विद्यालयबाट प्रतिस्पर्धामा सहभागी भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष रामराज पोखरेलले विद्यालय पढ्नेमात्र नभई बालबालिकाको प्रतिभा प्रस्फुटनका प्रतियोगिता गर्न जरुरी रहेको बताए । पुर्वाधार विकास र शैक्षिक गुणस्तरको अर्को पाटाको रुपमा खेलकुद र अन्य गतिविधि भएको भन्दै यस्ता कार्यक्रमलाई सबै विद्यालयहरुले अनुसरण गर्नुपर्ने बताए ।

कार्यक्रममा विद्यालयका सहप्राचार्य ज्ञानु थापा, सुरेन्द्र कुमार शाक्य, दशौ संस्करणका संयोजक पुरुषोत्तम न्यौपानेले निस्पक्षताका लागि आयोजक विद्यालयबाट भाग नलिईने भन्दै कार्यक्रम सफल बनाउन सबैको साथसहयोग जरुरी रहने बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?