ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
मुख्य समाचार

लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीको तजबिजीः स्टाटस् लेखेकै भरमा पुरस्कार

२४ माघ २०८०, बुधबार
२४ माघ २०८०, बुधबार

बुटवल, २४ माघ ।

लुम्बिनी प्रदेश सरकारले १३ जना पत्रकारलाई पुरस्कृत गर्ने भनेर यही माघ १८ गते सूचना प्रकाशित गर्यो । सूचनामा प्रदेश स्थापना दिवसका दिन माघ २१ गते १३ जना सञ्चारकर्मीलाई पुरस्कार एवं सम्मान कार्यक्रम रहेकाले उपस्थितिका लागि अनुरोध गरिएको थियोे ।

सोही सूचना प्रदेश भरका पत्रकारले फेसबुकमा शेयर गरे । कतिले आफ्ना चिनजानका साथीहरूलाई बधाई दिए । दाङका पत्रकार थारु भाषाको लौव अग्रासनका सम्पादक सन्तोष दहितले समाजिक सन्जालमा स्टाटस लेखे, “थारु मुख्यमन्त्री भएको प्रदेशमा थारु पत्रकारलाई पुरस्कार नदिनु अन्याय भयो । हामी थारुमाथि अन्याय भयो ।” यस्तो उनको विरोधपूर्ण अभिव्यक्ति आएको दुई दिनपछि स्थापना दिवस प्रदेश राजधानी दाङको राप्ती उपत्यका देउखुरीमा मनाइयो । पुरस्कार प्राप्त गरेपछि उनले आफुले फेसबुकमा राखेको स्टाट्स हटाएका छन् । थप तीन जना मध्ये दाङबाट सन्तोष दहित, बाँकेबाट विमला चौधरी र बुटवलबाट भगवती पाण्डेयलाई पुरस्कार दिइएको हो । सुरुमा परेका १३ र ३ थप गरी १६ जना सञ्चाकर्मीलाई पुरस्कार दिइयो ।

पहिलेको सूचना हेरेर दाङका केही अनलाईनले (लुम्बिनी प्रदेश स्थापना दिवस मनाइयो, १३ जना सञ्चारकर्मी पुरस्कृत) शीर्षकमा समाचार लेखे । ती समाचारमा केही सञ्चारकर्मीले १६ जना होइन र ? भन्ने टिप्पणी पनि गरेका थिए पछि त्यो समाचार सच्याइयो ।

प्रदेश सरकारले १३ जनालाइ सम्मान एवं पुरस्कृत भनेर सूचना प्रकाशित गरेर १६ जनालाई कुन आधारमा पुरस्कार दियो ? यो सबैको चासोको विषय बनेको छ । करिब १ महिना अगाडि सूचना प्रकाशित गरेर योग्य र सिनियर पत्रकारको सिफारिस सहित आवेदन आह्वान गरिएको थियो । आवेदन परेका मध्येबाट योग्य छनोट गरेर पुरस्कार दिनुपर्ने थियोे होला । प्रदेश सरकारले मनपरि गरेको कार्यले कार्यकर्ता रिझाउने काम गरेको देखिएको छ ।

दाङमा नाम नबताउने शर्तमा एक जना पत्रकारले भने, “छनोटमा नाम नभएको मान्छेले पुरस्कार पाउने रैछन् । एउटा स्टाटस्को मूल्य ५० हजार, कस्तो राम्रो तरिका ।”

प्रदेश सरकारको “सञ्चारकर्मी सम्मान तथा पुरस्कार वितरण सम्बन्धी कार्यविधि–२०८० ले पुरस्कार सम्बन्धी व्यवस्था गरेको छ । उक्त कार्यविधीमा अग्रज सञ्चारकर्मी सम्मान रु १ लाख एक जनालाई र श्रृजनशील सञ्चारकर्मी सम्मान जनही रु ५० हजारका दरले १२ जनालाई पुरस्कृत गरिने व्यवस्था छ ।

यस विषयमा प्रतिक्रिया लिन खोज्दा लुम्बिनी प्रदेशका गृहमन्त्री सन्तोषकुमार पाण्डेयले भने केही बताउन चाहेनन् । “यो मुख्यमन्त्रीजीको कुरा हो, यसबारेमा पछि कुरा गरौंला”–उनले भने ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?