ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

सामसङले सार्वजनिक गर्‍यो ‘एआई’ विशेषता भएको ग्यालेक्सी एस २४ सिरिज

१६ माघ २०८०, मंगलवार
१६ माघ २०८०, मंगलवार

काठमाडौँ ।

गत माघ ३ गते भएको ग्लोबल अनप्याक पछि सामसङले नेपालमा पनि नयाँ ग्यालेक्सी एस २४ सिरिजको रिलीजको साथ मोबाइल एआईको नयाँ युगको औपचारिक घोषणा गरेको छ ।  शुक्रबार  काठमाडौँ मेरियट होटलमा गरिएको यस अनप्याक कार्यक्रमसँगै विश्वसँग अन्तरक्रिया गर्ने तरिकालाई परिवर्तन भएको कम्पनीको दाबी छ ।

कार्यक्रममा सामसङ नेपालका निर्देशक प्रणय रत्न स्थापित र मिस नेपाल वर्ल्ड २०१८ शृङ्खला खतिवडाले नयाँ ग्यालेक्सी एस२४ सिरिजको अनावरण गरेका थिए ।

निर्देशक प्रणय रत्न स्थापितले भने, “ग्यालेक्सी एस२४ साँच्चै नै भविष्यको फोन हो । सामसङ ग्यालेक्सी एआइको साथ हामी अल्ट्रा–पर्सनालाईज्ड युजर–एक्सपिरिएन्स प्रदान गरेर टेक्नोलोजी ल्यान्डस्केपलाई नयाँ आकार दिनेछौँ । हाम्रो पहिलो  एआइ सञ्चालित फोनले ग्यालेक्सी विशेष पर्फर्मेन्स र   एक्सपिरिएन्सलाई जोड्छ । आज हामी एउटा नयाँ अध्याय खोल्दैछौं, जहाँ मानवीय क्षमतालाई मुक्त गर्न कुनै बाधाविना छैन ।“

यस कार्यक्रमले मिडिया, कर्पोरेट र क्रीएटरहरूको क्षेत्रका विशिष्ट अतिथिहरूको उपस्थिति पाएको थियो ।  ग्यालेक्सी एस २४ सिरिज का स्मार्टफोनहरु  प्रस्तुत गर्ने एक्सपिरिएन्स जोनमार्फत  उपस्थित  अतिथिहरूले यस नयाँ युगको पहिलो अनुभव गर्ने  विशेष अवसर पाएका थिए । ग्यालेक्सी एस २४ सिरिज र ग्यालेक्सी एआइलाई  आफ्नो जीवनमा  ल्याउन सबै जना यो पहिलो अनुभव बाटै धेरै प्रभावित र मोहित भएको देखिन्छ ।

कनेक्ट हुने नयाँ तरिका: भाषा अवरोधहरू तोड्दै

सञ्चार हाम्रो दैनिक जीवनको कुञ्जी हो। यही कारणले गर्दा  प्रयोगकर्ताका अनुभवहरू अभिवृद्धि गर्न, जहाँसुकै, जुनसुकै बेला निर्बाध सञ्चारलाई सक्षम पर्न ग्यालेक्सी एआईले नवीन एआई सुविधाहरू प्रदान गर्दछ। यी नयाँ सुविधाहरू कार्यक्रममा प्रत्यक्ष प्रदर्शन मार्फत प्रस्तुत गरिएको थियो।

ग्यालेक्सी एस२४ सिरिजले नेटिभ कल एप भित्र वास्तविक समय, दुई–तर्फी कल अनुवादहरूमै प्रत्यक्ष अनुवाद  सुविधा प्रदान गर्दछ । यस सुविधाले, अर्को व्यक्तिले जुनसुकै फोन प्रयोग गरे पनि, आफ्नो प्रयोगकर्ताको लागि १३ भाषाहरूमा अडियो र टेक्स्ट अनुवादहरूलाई समर्थन गर्दछ । थप रूपमा ग्यालेक्सी एआई अधिक सुरक्षित छ, किनकि यसले बाह्य क्लाउड प्रणालीहरूमा भर नपरि फोनमा नै सञ्चालन गर्दछ ।

ग्यालेक्सी एस२४ सिरिज  दैनिक जीवनमा कसरी सहज रूपमा प्रयोग गर्न सकिन्छ भन्ने कुरालाई कार्यक्रममा  प्रकाश पारेको थियो । हराएर दिशाहरू सोध्ने वा रेस्टुरेन्टमा खाना अर्डर गर्नेको लागि होस्,  यी फोनहरु प्रयोगकर्ताले आफ्नै व्यक्तिगत अनुवादकको रूपमा काम गर्न सक्छ । साथै, प्रयोगकर्ताले टेक्स्ट  पठाउँदा, च्याट असिस्टले सन्देशलाई तुरुन्तै अनुवाद गर्दिन्छ, जसले प्रयोगकर्ताहरूलाई सजिलै बोल्न सक्ने भाषामा साथीहरूसँग टेक्स्ट गर्न दिन्छ। ट्रान्सक्रिप्ट असिस्टको साथ, प्रयोगकर्ताहरूले रेकर्ड गरिएका कुराकानीहरूको छोटो सारांशहरू सिर्जना गर्न र साझेदारी गर्न सक्छन्, वा मिटिङहरूमा व्यवस्थित रहन नोट असिस्ट प्रयोग गर्न सक्छन् । नयाँ एन्ड्रोइड अटो सुविधाले चालकहरूलाई सुरक्षित रूपमा नेभिगेट गर्न, उनीहरूको मन पर्ने मिडिया पाउन  र जता हुँदा पनि जहिले कनेक्टेड रहन दिन्छ ।

खोज गर्ने नयाँ तरिका

प्रयोगकर्ताहरूका लागि सहज रूपमा आफ्नो फोनमा कुनै पनि कुराको लागि सरल इशारामा र एपहरू स्विच नगरीकन खोज्ने नयाँ तरिका हो  सर्कल टु सर्च । नवीन खोज गर्ने सुविधाहरूको साथमा, ग्लेयालेक्सी एस२४ सिरिजका प्रयोगकर्ताहरूको व्यक्तिगत जानकारी पनि सुरक्षित गर्दछ । गुगलको साथमा सामसङले प्रयोगकर्ताहरूलाई खोज प्रक्रियालाई पूर्ण पारदर्शिता र पूर्ण नियन्त्रण प्रदान गर्दै अझ सुरक्षित बनाउन उपकरण विकास गरेको छ । उन्नत खुफिया सेटिङहरू अन्तर्गत, प्रत्येक प्रयोगकर्ताले आफूले अनलाइन प्रशोधन र एआइको पूर्ण कार्यक्षमतालाई अनुमति दिने वा नदिने निर्णय गर्न सक्नेछन् ।

सिर्जना गर्ने नयाँ तरिकाहरूः परिष्कृत क्यामेरा सुविधाहरूको साथ कन्टेन्ट सिर्जना बढाउँदै

ग्यालेक्सी एस२४ अल्ट्राको नयाँ प्रोभिजुअल इन्जिनद्वारा सञ्चालित एआई उपकरणहरूको फराकिलो सुइटको साथ प्रयोगकर्ताहरुको सिर्जनात्मक स्वतन्त्रतालाई अधिकतम बनाउँछ। ग्यालेक्सी एस२४ अल्ट्रासँग लोकप्रिय के–पॉप ग्रुप टुमरो एक्स  टुगेदरको कन्सर्ट भिडियो पनि प्रोडक्ट ब्रिफिङको क्रममा देखिएको थियो। प्रयोगकर्ता अगाडीको पङ्क्तिमा बसेको जस्तो गरी सोहि भिडियो ग्यालेक्सी एस२४ अल्ट्रामा नाइटोग्राफी जुम  प्रयोग गरि खिचिएको थियो।

ग्यालेक्सी एस२४ सिरिजको साथमा प्रयोगकर्ताहरुले आफ्नो मनपर्ने सोशेल मिडिया एपहरुमा ग्यलेक्सिको नेटिभ क्यामेरा अनुभवको फाइदा लिनसक्नुहुनेछ। एआइको शक्ति फोटोमा मात्र सिमित नभई  भिडियोमा पनि फैलिएको छ, जहाँ प्रयोगकर्ताहरूले कुनै पनि भिडियो सिर्जना गर्न र हेर्न सक्नेछन्, सोहि भिडियो यस तरिकामा नाखिचे पनि वा एकै समयमा अगाडि र पछाडि क्यामेराहरू प्रयोग गरी ४के भ्लगहरू सिर्जना गर्न डुअल रेकर्डिङ प्रयोग गर्न सक्नेछन्। अब, ग्यालेक्सी एस२४ सिरिज भएका सबैप्रयोगकर्ताहरुले बिना थप उपकरण गुणस्तरीय भिडियो बनाउन सक्नेछन्।

क्विक शेर, ग्यालेक्सीको फाइल साझेदारी सुविधा, पनि विकसित भएको छ। गुगलसँगको साझेदारी मार्फत, प्रयोगकर्ताहरूले अब सजिलैसँग सबै एन्ड्रोइड उपकरणहरू र विन्डोज पीसीहरूमा फाइलहरू साझेदारी गर्न सक्छन्।

खेल्ने नयाँ तरिकाहरूः शक्तिशाली प्रदर्शन मार्फत इष्टतम मोबाइल गेमिङ अनुभवहरू

नवीनतम एआइ सुविधाहरूले अत्याधुनिक चिप प्रविधिको प्रयोग गर्दछ। त्यसैले ग्यालेक्सी एस२४ सिरिजमा ग्यालेक्सीको लागि क्वाल्कम स्न्यापड्रागन ८ जेन ३  मोबाइल प्लेटफर्म र सामसङको एक्सीनोस २४००  सँग सुसज्जित छ।

यीसँग, डिभाइसले अझ इमर्सिभ गेमिङ अनुभवको लागि रे ट्रेसिङ मोड्युलको साथमा उच्च उपयोगिता र छिटो र सम्म गेमप्ले प्रदान गर्दछ। ग्यालेक्सी एआइको कारण, ग्यालेक्सी एस२४ सिरिजको ब्याट्री कार्यसम्पादन निरन्तर अप्टिमाइज गरिएको छ। अझ लामो ब्याट्री जीवनसँग जोड्दा, प्रयोगकर्ताहरूले अब अतिरिक्त–लामो गेमिङ सत्रहरूको आनन्द लिन सक्नेछन्।

ग्यालेक्सी एस२४अल्ट्रा डिजाइनले ग्यालेक्सी स्मार्टफोनमा पहिलो पटक अतुलनीय प्रिमियम अनुभूति र परिष्कृत स्थायित्वका लागि टाइटेनियमको प्रयोग गरेको छ। अहिलेसम्मको सबैभन्दा पातलो मोडल, डिभाइसमा एस पेनसँग मिल्दो फ्ल्याट फ्रन्ट एज डिस्प्ले र बेजेलहरू सहितको थप जीवन्त र टिकाउ स्क्रिन रहेको छ।

एडभान्सड सुरक्षा र गोपनीयता

महत्वपूर्ण जानकारी सुरक्षित गर्न र इन्द्–तु–इन्द्म) सुरक्षित हार्डवेयरको लागि ग्यलाक्सी एस२४मा सामसङ नक्स जडित छ। यसले रियल–टाइम खतरा पत्ता लगाउने र सहयोगी सुरक्षाको साथ कमजोरीहरू विरुद्ध सुरक्षाको लागि सुरक्षित गर्दछ। ग्यलाक्सी एस२४ प्रयोगकर्ताहरूसँग तिनीहरूले आफ्नो डेटालाई ए आई अनुभवहरू वृद्धि गर्न कति अनुमति दिन्छन् भन्ने कुरामा एडभान्सड इन्टेलिजेन्स  सेटिङहरू मार्फत पूर्ण नियन्त्रण हुन्छ,, जसले एआइ सुविधाहरूको लागि डाटाको अनलाइन प्रशोधनलाई असक्षम पार्न सक्छ।

ग्यलाक्सी एस२४ नक्स भल्ट, सेक्युरिटी र प्राइभेसी ड्यासबोर्ड, अटो ब्लकर, सेक्योर वाइफाइ, प्राइभेट सेयर, मेन्टेनेन्स मोड र थप लगायतका नवीन सुरक्षा र गोपनीयता सुविधाहरू भएको सामसङको विस्तृत सूचीबाट पनि सुरक्षित छ।

दिगोपन

ग्यलाक्सी एस२४ सिरिजले उत्पादनको जीवनचक्र विस्तार गर्ने सामसङको प्रतिबद्धता जारी राखेको छ। यसले प्रयोगकर्ताहरूलाई अझ लामो समयसम्म आफ्ना ग्यालेक्सी उपकरणहरूको अनुकूलित कार्यसम्पादनलाई विश्वसनीय रूपमा अनुभव गर्न मद्दत गर्न सात जेनेरेसनका ओएस अपग्रेड हरू र सात वर्षको सुरक्षा अपडेटहरू प्रदान गर्दछ।

मूल्य र उपलब्धता

नेपालमा माघ ३, २०८० देखि ग्यालेक्सी एस२४ शृङ्खलाका लागि प्रि–बुक खोलिएको थियो र यसको प्रतिक्रिया अत्याधिक थियो । यस दोरान सामसङले एनसेलसँग सहकार्य गरी पहिलो ५०० ग्राहकहरुलाई प्रिमियम सिम पनि प्रदान गरेका छन् । सबै प्रि–अर्डर स्टकहरू यसको घोषणा भएको ३ दिन भित्र बुक गरिएको थियो। अब डिभाइसहरू माघ २४, २०८० बाट बजारमा उपलब्ध हुनेछन्।

यसका साथै, देशभरका आधिकारिक सामसङ स्टोरहरूमा उपलब्ध सामसङ इनस्टा फाइनान्स सेवाको साथमा तपाईँले यो नयाँ फोनलाई शून्य प्रतिशत ब्याज दरमा सजिलो ई एम आइ मा प्राप्त गर्न सक्छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?