ट्रेंडिंग:

>> इलाम र बझाङमा हुने उपनिर्वाचनको मौन अवधि आज रातिदेखि >> ‘लोकतन्त्रमा कालो धब्बा लाग्दै गएको छ’ >> विनाशकारी भूकम्प गएको ९ वर्ष पूरा,९२ हजार परिवारका घर बन्न बाकी >> कतारका अमिर स्वदेश फर्किदै, के के छ आजको कार्यक्रम ? >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना, तराईमा हावाहुरी >> सल्यानमा ११ प्रतिशत कम सुन्तला उत्पादन >> २६ औं भूकम्प सुरक्षा दिवस >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्यूहमा सामुदायिक विद्यालय >> शिवराजमा निःशुल्क शिक्षाको अभ्यास >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> रुपन्देही मोर्डन स्कुलको वार्षिक उत्सव >> खोलामा डुबेर एकको मृत्यु >> नेपाल मगर महिला संघ रुपन्देहीको अधिवेशन रद्द गर्न माग >> कर्णालीका मुुख्यमन्त्री कँडेलले बिहीबार विश्वासको मत लिने >> बुटवलमा ३ दिने भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कतारी राजाको काठमाडौंमा भव्य स्वागत >> बुटवलले ल्यायो जनसंख्याको अनुपातका नागरिक बडापत्र >> तिलोत्तमा वडा नं. ६ को कार्यालय आफ्नै भवनमा >> ‘विज्ञ भन्छन्ः लु को जोखिम बढ्यो, सरकारसँग रणनीति छैन >> इजरायलले अर्को गल्ती गरे कठोर कदम चाल्ने इरानको चेतावनी >> नेपालसंग खेल्ने वेस्टइन्डिज ‘ए’ टोलीको घोषणा >> साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत >> ७० जनाको टोलीसहित आउँदै कतारी राजा, होटल सोल्टीमा द्विपक्षीय वार्ता >> तीन दशकका अभ्यासलाई सच्याउन समय लाग्छ : गृहमन्त्री लामिछाने >> नेपालगन्जमा कटुवा पेस्तोलसहित तीन जना पक्राउ >> आज सुनको मूल्यमा भारी गिरावट >> एकीकृत समाजवादीद्वारा स्थायी कमिटी बैठक आह्वान >> लायन्स क्लब तिलोत्तमा बुद्धज्योतिको अध्यक्षमा पन्थी >> आज १८ औं लोकतन्त्र दिवस, आम नागरिकमा छैन उत्साह >> कतारका राजा अमिर आज नेपाल आउँदै, देशभर सार्वजनिक बिदा >> लुम्बिनी प्रदेशसहित अधिकांश भूभागमा हावाहुरीको सम्भावना, सचेत रहन आग्रह >> आगलागीका घटनाप्रति एमाले रुपन्देहीको ध्यानाकर्षण >> गहुँ उत्पादन घट्दा किसान चिन्तित >> उपनिर्वाचनः आचारसंहितामा कडाई गर >> कर्साघाट ‘बुटवलको गया’ >> बुटवलः हिजो, आज र भोली >> आगलागी पीडित खुल्ला आकासमुनि >> पहिले स्कुलले खोज्थ्योे, अहिले अभिभावकले खोज्छन् >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कटुवा पेस्तोलसहित नेपालगञ्जमा तीनजना पक्राउ  >> अमेरिकाले संसदमा पार्टी खोल्यो : चित्रबहादुर केसी >> पारिश्रमिक नबढाएसम्म एसइईको उत्तरपुस्तिका नजाच्ने >> भोलि सार्वजनिक बिदा >> जेठको पहिलो साता बुटवलमा हाफ म्याराथन तथा रोड रेस >> प्लाष्टिक नियन्त्रण : धेरै गफ, कमजोर कार्यान्वयन >> ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल >> सशस्त्र प्रहरीद्वारा ५० लाख बराबरको अवैध सामान बरामद >> अहिलेको गठबन्धन कति दिन टिक्छ टुङ्गो छैन : नेपाल >> सबै वामपन्थी शक्ति ध्रुविकरण हौं : प्रधानमन्त्री >> देशभर गर्मी बढ्यो, तराईका विभिन्न ठाउँमा तातो हावा

प्रदेश सभा सचिवालयभित्रै छोराछोरीको जन्मदिन !

लुम्बिनी प्रदेशको प्रदेश सभा सचिवालयमा जन्मदिन मनाउँदै कर्मचारीहरु । प्रदेश सभा सचिवालयको परामर्श बैठक कक्ष तथा पुस्तकालयमा जन्मदिन मनाउँदै गरेका तस्बिरहरु सामाजिक संजालमा देख्न सकिन्छ ।
८ माघ २०८०, सोमबार
८ माघ २०८०, सोमबार

बुटवल, ८ माघ ।

पछाडि पट्टि चन्द्र सूर्य अङ्कित राष्ट्रिय झण्डा, भित्ताभरी पुस्तकहरुले सजिएको पुस्तकालय । झ्यालको पर्दामा हेप्पी वर्थ डे लेखिएको व्यानर सहित कार्यालय निगरानीका लागि राखिएको सिसिटिभी क्यमेराको दृश्य अवलोकन गर्ने टिभीको पर्दामा आवाज सहितको हेप्पी वर्थ डे हेप्पी वर्थ डे भनेर टेवुलमा केकसँगै कार्यालय भित्रै कर्मचारीको भोज ।

उनी प्रदेश सभा सचिवालयका कर्मचारी कम्प्युटर अपरेटर विवश बोहरा हुन् । उनले आफ्नी ८ बर्षीया छारी उर्बशी बोहराको जन्मदिन कार्यलयको कक्षमा मनाएका छन ।

घर या कुनै होटलमा पारिवार जमघट गरी जन्मदिन मनाउनु राम्रो पक्ष हो तर कर्मचारी हो भन्दैमा यसरी कार्यालयकै कक्षमा भोज सहित छोराछोरीको जन्मदिन मनाउनु कति जायज होला ? सरकारी कार्यालयहरु सरकारी कामको लागि प्रयोग गरिन थलोको रुपमा बुझिन्छ तर यो भने कुनै होटल हो या व्यक्तिको घर छुट्टयाउन नसकिने जस्तै देखिन्छ ।

पछिल्लो समय प्रदेशको आवश्यकता र औचित्य माथि उठेका नागरिकका प्रश्नलाई प्रदेश सरकारले स्पष्ट पार्न नसकेको अवस्थामा प्रदेश सभाकै कर्मचारीको यस्तो हर्कतले प्रदेश प्रति नागरिकमा थप वितृष्णा पैदा गर्ने देखिनेछ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?