ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
मनोरञ्जन

लुम्बिनी एक्स्पोको डान्स आइडलको उपाधि नवीनकी आकृतिलाई,कान्तिकी आरोही उपविजेता

१७ पुष २०८०, मंगलवार
१७ पुष २०८०, मंगलवार

बुटवल,१७ पुस । लुम्बिनी एक्स्पोमा सञ्चालित डान्स आइडल प्रतियोगिताको उपाधि आकृति परियारले जितेकी छन् । रुपन्देही ब्यापार संघको आयोजनामा पुस ५ गतेदेखि सञ्चालित यो प्रतियोगिताको फाइनलमा मंगलबार तीन जनाबीच उपाधिको  प्रतिष्पर्धा भएको थियो । फाइनलमा अन्य दुई प्रतिष्पर्धीलाई पछि पार्दै बुटवलको नवीन औद्योगिक मावि देवीनगरमा कक्षा ११ मा अध्ययनरत आकृतिले उपाधि जितेकी हुन् । उपााधिसंगै उनले एक लाख एक हजार रुपैयां नगद पुरस्कार र विभिन्न उपहार पाएकी छन् । यस्तै आरोही काउचा दोस्रो भएकी छन् । आरोही कान्ति मावि बुटवलमा कक्षा ९ मा अध्ययनरत छात्रा हुन् । उनले नगद र ५० हजार प्राप्त गरेकी छन । यस्तै सतिष सेन्चुरी तेस्रो हुंदै २५ हजार नगद पुरस्कार पाए । उनी केबी डान्स कला केन्द्र देवीनगरका प्रशिक्षार्थी हुन् ।
प्रतियोगितामा ५५ जनाले भाग लिएका थिए । जसमध्ये अडिसनबाट २७ जना छनोट भए र ती मध्ये १२ जना भोटिङ राउण्डमा आएका थिए । १२ जना मध्ये निर्णायकको मूल्यांकन ५० अंक र दर्शकले दिने भोटको ५० अंकका आधारमा हरेक दिन एक–एक जना प्रतियोगी बाहिरिंदै जांदा अन्तिम तीनजनाबीच उपाधि भिडन्त भएको हो । उत्कृष्ट १० जनामा सायना रम्तेल,ट्वीङ्कल श्रेष्ठ,बिहानी थापा,किन्जल मल्ल,सतिश सेन्चुरी,आरोही काउचा,निसिम झेडी,आकृति परियार,सौजन्या कार्की र किरण भण्डारी छनोट भएका थिए । यो प्रतियोगितालाई प्योर स्यानिटरी प्याडले प्रायोजन गरेको थियो ।
विजयी प्रतियोगीहरुलाई रुपन्देही ब्यापार संघका अध्यक्ष कृष्णप्रसाद घिमिरे,सांस्कृतिक कार्यक्रम संयोजक प्रकाशराज पौडेल लगायतले पुरस्कार प्रदान गर्दै नृत्य प्रतिभाहरुको कला प्रष्फुटन गर्ने प्लेटफर्म दिन डान्स आइडल प्रतियोगितालाई निरन्तरता दिइएको बताए ।

प्रतियोगिताको संयोजकमा लोकेन्द्र शाह तथा निर्णायकहरुमा सुन्दर गुरुङ,मिना बुढाथोकी र सुमन पौडेल थिए ।
यस्ता प्रतियोगिताले स्थानीयस्तरमा थुप्रै राम्रा कलाकारहरु जन्माइसकेको र उनीहरु अहिले ख्यातिप्राप्त डान्सर,म्युजिक भिडियोमा मोडेल र नृत्य प्रशिक्षकसम्म भएर राम्रो आय आर्जन गर्न सफल भएका छन् ।

एक्स्पोमा आयोजित विद्यालयस्तरीय लोकनृत, लोक दोहोरी, भजन र र्याप गीत प्रतियाोगिताहरुको पनि फाइनल प्रतिष्पर्धा सम्पन्न भइसकेको र भोलि बुधबार मेला समापन हुने एक्स्पोका प्रचार प्रसार संयोजक फर्सुराम पन्तले बताए । समापन समारोहमा उत्कृष्ट स्टलहरुलाई पुरस्कृत गरिने छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?