ट्रेंडिंग:

>> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी >> मसिना युवा क्लबद्वारा तीन दिवसीय भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कन्चनमा प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्बन्धी तालिम सुरु >> टिसिएल लगातार दुई वर्ष ग्लोबल टप २ टिभी ब्रान्डको स्थानमा >> सिटिजन्स बैंकले ९.९९ प्रतिशत ब्याजदरमै घर कर्जा दिने >> दैलेखमा अन्तरपालिकास्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीको दोहोरो चरित्रः शिखर सम्मेलनमा ७ करोड खर्चिदा बालमैत्रीको बजेटमा बेवास्ता >> प्रदिप र अभिलाषा उपाधि रक्षाको दाउमा >> कर्णालीको पानी लम्की ल्याइँदै, मुख्यमन्त्री शाहद्वारा आयोजनाको शिलान्यास >> गाउँबस्ती सफा राख्न अन्तक्र्रिया >> लुम्बिनी प्रदेश सभाको बैठक ६ मिनेटमै सकियो >> स्वास्थ्य बीमा कार्यक्रम प्रभावकारी बनाउन सांसद घिमिरेको माग >> नामिबियाविरुद्ध नेपालको रोमाञ्चक जित >> सहमती कार्यान्वयनको माग राख्दै बर्दघाटमा धर्ना >> फोहोर जलाउने क्रममा घरमा आगलागी, दुई लाख ३० हजारको क्षति >> रुपन्देही र इलामका होटेल व्यवसायीको माग : पर्यटनलाई सरकारले मुख्य एजेण्डा बनाओस् >> देवदह नगरपालिकामा उपभोक्ता समितिको परिचालन र व्यवस्थापन >> रुन्न बरिलै भन्दै आइन् सुजाता >> दुई बर्ष भित्र घोराही लैंगिक हिंसा नियन्त्रित नगर घोषणा गर्ने तयारी >> टी- २० सिरिज: नेपालले आज नामिबियाको सामना गर्दै, जित्नैपर्ने दबाबमा नेपाल >> उद्घाटन खेलमा लुम्बिनी टिम गण्डकीसंग खेल्दै >> सरकारद्वार स्वर्गद्वारी गुठीपीडित किसानसंग वार्ता समिति गठन >> हिउँदयाम सकियो, आजदेखि प्रिमनसुन सुरु >> लुम्बिनीको हिउँदे अधिवेशन आजदेखि, शनिबार प्रधानमन्त्रीले सम्बोधन गर्ने >> ठेकेदार लापरबाहीले नागरिकलाई सास्ती >> लुम्बिनी स्वच्छतामा बढ्दो लापरवाही >> दादुरा रुबेला खोपः बालबालिकाको जोगाउँछ जीवन >> आठ वर्षमा बन्यो प्रदेशको लैंगिक नीति, छिट्टै कार्यान्वयनको आशा >> प्रिन्टेड पेपर ‘क्यान्सरको घर’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> नेपालगन्जमा होटल पौवाको ५ तारे होटलको शिलान्यास >> नेपाल स्काउटको बुटवल आयुक्तमा खरेल >> मुख्यमन्त्रीलाई सभामुख घर्तीका १० गम्भीर प्रश्न >> किन हुँदैछ कर्णालीलाई डिजिटल बनाउने बहस् ? >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा टोकन प्रणाली शुरु >>   प्रदिप, प्रनव, रितिक र निशान्त छैटौ बुटवल खुला राष्ट्रिय लनटेनिसको अन्तिम चारमा >> फुलबारीमा कुडुले घर >> अखिल नेपाल महिला संघको कर्णाली अध्यक्षमा रेग्मी >> कृषिमन्त्रीको राजीनामा माग्दै दूध किसान सडकमा (भिडियोसहित)
मुख्य समाचार
बुटवल कालिका क्याम्पसमा पुरस्कार वितरण

प्रदेशमा सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाएको छ — मन्त्री सिके गुप्ता

२२ मंसिर २०८०, शुक्रबार
२२ मंसिर २०८०, शुक्रबार

बुटवल, २२ मंसिर । लुम्बिनी प्रदेशका सामाजिक विकासमन्त्री चन्द्रकेस गुप्ता (सिके) ले लुम्बिनी प्रदेशमा बुटवल कालिका क्याम्पस छोटोसमयमा राम्रो प्रगति गरेको बताएका छन । उत्कृष्ट नतिजा ल्याएर शैक्षिक क्षेत्रमा प्रदेशका सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाउन सफल भएको उनले दाबी गरे । बुटवल कालिका क्याम्पसको १० औ वार्षिकोत्सब तथा अभिभावक दिवसको अवसरमा आयोजित खेल सप्ताह २०८० अन्तरगत विभिन्न खेलमा विजेता, उपविजेता खेलाडीहरुलाई पुरस्कार वितरण कार्यक्रममा मन्त्री गुप्ताले प्रदेश सरकारबाट क्याम्पसको पुर्वाधार विकास गर्न निरन्तर सहयोग भएको भन्दै उत्कृष्टता एउटा आधारको मापदण्ड तय गर्न जरुरी रहेको बताए । राजनितिक दलबाट कुनै प्रभाव क्याम्पसमा नहुनु नै विकासको आधार भएको दाबी गरे । तराईका अधिकास विद्यालयहरुमा राजनितिक प्रभावका कारण ब्यवस्थापन समिति र प्रअ नियुक्तिमा दबाब हुने हुदा विकासको गति लिन नसकेको बताए । शिक्षा सिकाई मानव जिवनमा निरन्तर चल्ने हुदा पनि यो कामलाई छोड्न नहुने उनले बताए । समाज विकासको आधार आम नागरिकमा शिक्षा, स्वस्थ्यको पहुचलाई मध्येनजर गरि प्रदेश सरकार अभियान जोडेको भन्दै यसमा ३ तहकै सरकार र आम बुद्धिजिविहरुको साथ जरुरी रहने बताए । कोभिड संक्रमणको कालमा जनजिवन प्रभावित भएको बेला समाजमा तन, मन र धनबाट सहयोग स्मरण गर्दै यहि कामको जनताबाट मुल्यांकन गरि मायाले आफू यो स्थानमा पुगेको उनले बताए । खेलकुद क्षेत्रमा सरकारको लगानी न्युन रहदा पनि प्रगतिको दर उच्च रहेको भन्दै उनले यहि उत्कृष्ट प्रर्दशन नै अब विकासको गति लिने आधार बन्ने दाबी गरे ।

कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेशका सामाजिक विकासमन्त्री चन्द्रकेस गुप्ता (सिके), क्याम्पसका उपाध्यक्ष तथा विद्यालयका अध्यक्ष नित्यानन्द ज्ञवाली, प्रदेश खेलकुद विकास परिषद लुम्बिनीका सदस्य सचिव जयप्रकाश भट्टराई, क्याम्पसका कोषाध्यक्ष नन्दु काउचा, वडासदस्य यमुना काउचा, क्याम्पसका सभा सदस्य अनिल प्रसाद श्रेष्ठ, डम्बर देव अर्याल, मन बहादुर राना, नेपाल स्वयंसेवी रक्तदाता समाज केन्द्रीय महासचिव कृष्ण चौहान क्षेत्री, क्याम्पस प्राध्यापक ईभराज तिवारी, कालिका माबिका प्रअ दिनेश थापा, क्याम्पसका बिबिएस कोअर्डिन्टर बुद्घराम चौधरीेले विजेता, उपविजेता खेलाडी तथा टिमलाई पुरस्कार वितरण गरे ।

कार्यक्रममा क्याम्पस ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष होम बहादुर गलामीले विद्यालय संचालनकै अवधिमा क्याम्पस चलाउने सोच बनेको बताए । घनश्याम पाठकको अगुवाईसंग जग्गा प्राप्तिदेखि पुर्वाधार निर्माणमा सबैको सहयोगको कारण क्याम्पस चलाउन र देशमै नाम कमाउन सफल भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा क्याम्पसका प्राध्यापक घनश्याम पाठकले अहिलेको समय कुरा गर्ने नभई काम गर्ने समय भएको बताए । टियुको सबैभन्दा कान्छो क्याम्पस अहिले देशमा नै सबैभन्दा सफल क्याम्पस बन्न सफल भएको उनले बताए । क्याम्पस ब्यवस्थापन, प्राध्यापक, विद्यार्थी र अभिभावक सबैको सहयोग र सहकार्यबाट नै आफुहरु सफल भएको उनले बताए । शिक्षा प्रणाली र कक्षा कोठा प्रभावकारी बनाउने गरि सरकारबाट थप सहयोगको आग्रह गरे ।

क्याम्पसका रिसर्च कोर्अडिनेटर कृष्ण पोखरेलको संयोजनमा तयार गरिएको पहिलो अनुसन्धानमुलक जर्नल बिमोचन समेत गरिएको छ ।

 

यसैबिच क्याम्पसमा गरिएको वृहत रक्तदान

कार्यक्रममा १ सय १६ युनिट रगत संकलन भएको छ । रक्तदान कार्यक्रममा युवाहरुको राम्रो सहभागीता रहेको थियो । क्याम्पसमा आयोजना गरिएको स्वास्थ्य शिविरमा छात्रछात्राहरुले समेत आफनो जाच गराएका छन । क्याम्पसका १ सय २२ जनाको दन्त परिक्षण तथा १२५ जनाको आखाको जाचका साथै १ सक्ष् ५१ जनाको मधुमेह परिक्षण गरिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?