ट्रेंडिंग:

>> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी >> मसिना युवा क्लबद्वारा तीन दिवसीय भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कन्चनमा प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्बन्धी तालिम सुरु >> टिसिएल लगातार दुई वर्ष ग्लोबल टप २ टिभी ब्रान्डको स्थानमा >> सिटिजन्स बैंकले ९.९९ प्रतिशत ब्याजदरमै घर कर्जा दिने >> दैलेखमा अन्तरपालिकास्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीको दोहोरो चरित्रः शिखर सम्मेलनमा ७ करोड खर्चिदा बालमैत्रीको बजेटमा बेवास्ता >> प्रदिप र अभिलाषा उपाधि रक्षाको दाउमा >> कर्णालीको पानी लम्की ल्याइँदै, मुख्यमन्त्री शाहद्वारा आयोजनाको शिलान्यास >> गाउँबस्ती सफा राख्न अन्तक्र्रिया >> लुम्बिनी प्रदेश सभाको बैठक ६ मिनेटमै सकियो >> स्वास्थ्य बीमा कार्यक्रम प्रभावकारी बनाउन सांसद घिमिरेको माग >> नामिबियाविरुद्ध नेपालको रोमाञ्चक जित >> सहमती कार्यान्वयनको माग राख्दै बर्दघाटमा धर्ना >> फोहोर जलाउने क्रममा घरमा आगलागी, दुई लाख ३० हजारको क्षति >> रुपन्देही र इलामका होटेल व्यवसायीको माग : पर्यटनलाई सरकारले मुख्य एजेण्डा बनाओस् >> देवदह नगरपालिकामा उपभोक्ता समितिको परिचालन र व्यवस्थापन >> रुन्न बरिलै भन्दै आइन् सुजाता >> दुई बर्ष भित्र घोराही लैंगिक हिंसा नियन्त्रित नगर घोषणा गर्ने तयारी >> टी- २० सिरिज: नेपालले आज नामिबियाको सामना गर्दै, जित्नैपर्ने दबाबमा नेपाल >> उद्घाटन खेलमा लुम्बिनी टिम गण्डकीसंग खेल्दै >> सरकारद्वार स्वर्गद्वारी गुठीपीडित किसानसंग वार्ता समिति गठन >> हिउँदयाम सकियो, आजदेखि प्रिमनसुन सुरु >> लुम्बिनीको हिउँदे अधिवेशन आजदेखि, शनिबार प्रधानमन्त्रीले सम्बोधन गर्ने >> ठेकेदार लापरबाहीले नागरिकलाई सास्ती >> लुम्बिनी स्वच्छतामा बढ्दो लापरवाही >> दादुरा रुबेला खोपः बालबालिकाको जोगाउँछ जीवन >> आठ वर्षमा बन्यो प्रदेशको लैंगिक नीति, छिट्टै कार्यान्वयनको आशा >> प्रिन्टेड पेपर ‘क्यान्सरको घर’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> नेपालगन्जमा होटल पौवाको ५ तारे होटलको शिलान्यास >> नेपाल स्काउटको बुटवल आयुक्तमा खरेल >> मुख्यमन्त्रीलाई सभामुख घर्तीका १० गम्भीर प्रश्न >> किन हुँदैछ कर्णालीलाई डिजिटल बनाउने बहस् ? >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा टोकन प्रणाली शुरु >>   प्रदिप, प्रनव, रितिक र निशान्त छैटौ बुटवल खुला राष्ट्रिय लनटेनिसको अन्तिम चारमा >> फुलबारीमा कुडुले घर >> अखिल नेपाल महिला संघको कर्णाली अध्यक्षमा रेग्मी >> कृषिमन्त्रीको राजीनामा माग्दै दूध किसान सडकमा (भिडियोसहित)
लुम्विनी

मानव अधिकार कला महोत्सव हुने

२१ मंसिर २०८०, बिहीबार
२१ मंसिर २०८०, बिहीबार

बुटवल, २१ मंसिर ।

अधिकार कला महोत्सव २०२३ हुने भएको छ । लुम्बिनी प्रदेशका सृजनशील समुदायलाई मानवअधिकारको मूल्य बुझ्न र विश्वव्यापी मानव अधिकारका बारेमा जानकारी दिने उद्देश्यले कार्यक्रमको आयोजना गरिएको हो ।

अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवसको नारा ’सबैका लागि स्वतन्त्रता, समानता र न्याय’ रहेकोले हामी कलाकार, कार्यकर्ता, नागरिक समाजका नेताहरू, सरकारी अधिकारीहरू र युवाहरूलाई स्वतन्त्रता, समानता र न्यायको अभिवृद्धि गर्ने तरिकाहरू डिजाइन र सह–सिर्जनामा ल्याउँछौं । कलाको रचनात्मक शक्ति प्रयोग गर्ने सबैको लागि। मानव अधिकारको ७५ वर्षको प्रतिवद्धता र विकासको उत्सव मनाउन यस पर्वले मानवअधिकार उल्लङ्घन विरुद्ध लड्न रङ, सृष्टि र रचनात्मकतालाई अँगालेको छ ।

कार्यक्रमले मानवअधिकारलाई सबैका लागि समान विश्वव्यापी अधिकारको रूपमा कायम राख्नमा हाम्रा कमजोरीहरू प्रतिबिम्बित गर्ने र मानवअधिकारको घोषणापत्रमा स्वीकार गरिएका मानवअधिकार सिद्धान्तहरूलाई सुदृढ गर्ने अपेक्षा आयोजकले लिएको छ ।

कार्यक्रमले उदीयमान कलाकार, कार्यकर्ता, नागरिक समाजका नेता र युवाहरूलाई एकै ठाउँमा ल्याउने र उनीहरूलाई मानव अधिकारको विषयवस्तुमा रचनात्मकता कायम गर्न प्रोत्साहित गर्ने योजना बनाएको छ । कला विभिन्न रूपहरूमा हुन सक्छ, स्केचिङदेखि चित्रकला, नाटकदेखि नृत्य र सांगीतिक प्रदर्शनदेखि स्थापना प्रदर्शनसम्म, जहाँ कार्यक्रमले युवाहरूलाई उनीहरूको रचनात्मकता काम गर्न प्रोत्साहित गर्दछ । कार्यक्रम यही मंसिर ३० गते तिलोत्तमा नगरपालिकामा हुने र लुम्बिनी प्रदेशका ५ सय युवाहरुको सहभागिता रहने छ ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?