ट्रेंडिंग:

>> अब के होला लुम्बिनीको शिखर सम्मेलन ? रोक्न एमालेको माग >> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल
पर्यटन

अर्थतन्त्र सुधार हुने गरि कार्यक्रम ल्याउन रुपन्देहीका होटल ब्यवसायीहरुको आग्रह ।

२० मंसिर २०८०, बुधबार
२० मंसिर २०८०, बुधबार

बुटवल, २० मंसिर । देश संकटग्रस्ट अवस्थामा पुग्दा पनि सरकार र राजनितिक दलहरु संवेदनशिल नभएको रुपन्देहीका होटल ब्यवसायीहरुले गुनासो गरेका छन । आर्थिक संकटकै कारण होटल ब्यवसायीहरु धरासायी भएको वर्तमान अवस्था समाधान गर्ने भन्दा पनि राजनितिक दलहरु जुगाको लडाईमा रमाउनु गलत भएको बताए ।

होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ अन्तरगत वडा ७ र ८ टोल समिति गठन कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै संघका अध्यक्ष लेखनाथ भण्डारीले ब्यवसायको जटिल परिस्थिति आएको बताए । ‘ब्यवसायीहरुको अनुहारमा खुशियाली छैन ।’— उनले भने । पर्यटन क्षेत्रमा लगानी गर्ने आधार बुद्ध जन्मस्थल लुम्बिनी, अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थल, अन्तराष्ट्रिय सम्मेलन केन्द्र, पर्यटकीय क्षेत्र भएको उनले बताए । यी सबै क्षेत्रलाई चलायमान गराउन नसक्दा ब्यवसाय धरासायी भएको उनले दुखेसो गरे। आफ्नो कार्यकालमा टोलस्तरबाट नै समस्या उठान र समाधान गर्ने गरि समिति गठन अभियान चलाएको उनले बताए । हाल १४ वटा टोल समिति गठन गरिएको उनले बताए । अहिलेको संकटग्रस्ट ब्यवसायलाई मध्येनजर गरि घरबहाल न्युनिकरण गर्ने कार्यबाट धेरै लाभ मिलेको उनले बताए । ब्यवसायीहरुलाई क्षमता विकास गर्न तालिम र अभिमुखीकरण कार्यक्रममा जोड दिएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संघका सल्लाहकार बालाराम भट्टराईले संस्थागत अगुवाईबाट नै समस्या समाधान गर्न सकिने बताए । संकटग्रस्त अवस्था देशमा आएको छ तर देशमा अभिभावक विहिन भएको अवस्था आएको उनले बताए । सरकारको नेतृत्वमा बस्नेहरु गम्भीर नबन्दा देश समस्याको भुमरीतिर धकेलिएको उनले दुखेसो गरे । राजनितिक किचलो, मौद्रिक निति समयमा ल्याउन नसक्नु, योजनावद्घ पुर्वाधार विकास नहुनु जस्ता कारण विकासको बाधक भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष माधव खनालले ब्यवसायलाई चलायमान बनाउने गरि लाग्ने बेला भएको बताए । पर्यटन प्रर्वद्धनका कामलाई अघि बढाउने गरि मौलिक नृत्य चलाएको उनले बताए। यसैगरि सडक खाना महोत्सवको तयारीमा रहेको उनले बताए । खानाका स्टल दर्ताका लागि संघका सचिव थमन भण्डारीको संयोजकत्वमा अघि बढाईएको उनले बताए । पर्यटन उपाध्यक्ष रोमाकान्त पाण्डे, द्घितिय उपाध्यक्ष प्रेम भट्टराई, सुर्दशन खनालले शुभकामना दिए ।

रुपन्देही होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ अन्तरगत टोल समिति गठन

होटल ब्यवसायी सन्तोष खड्काको अध्यक्षतामा १३ सदस्यीय रुपन्देही होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघ अन्तरगत वडा ७ र ८ टोल समिति सर्वसम्मत चयन भएको छ । जसको वरिष्ठ उपाध्यक्ष रोमाकान्त पाण्डे, उपाध्यक्ष नारायण पहराई, सचिव पवित्रा ज्ञवाली, कोषाध्यक्ष सुदर्शन खनाल तथा सदस्य पदम सेन, सरस्वति पन्थ, पवन रेग्मी, नारायण न्यौपाने, रमेश पाण्डे, मिना शेरचन र शर्मिला अधिकारीलाई चयन भएका छन । सल्लाहकारमा चुत्र बहादुर पौडेल, केशवराज पराजुली, यामप्रसाद गैरे, यज्ञमुर्ती भण्डारीलाई चयन गरेको छ । वडा नं ७ र ८ अन्तरगत चादबारी, आम्दा लाईन, दिपनगर, रामनगर, मुटु अस्पताल क्षेत्रमा गरि ८२ जना सदस्यहरु छन ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?