ट्रेंडिंग:

>> अब के होला लुम्बिनीको शिखर सम्मेलन ? रोक्न एमालेको माग >> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल
शिक्षा / स्वाथ्य

१ सय ७८ मोतियाबिन्दुको अप्रेसन तयारी

२० मंसिर २०८०, बुधबार
२० मंसिर २०८०, बुधबार

कपिलवस्तु, २० मंसिर
लुम्बिनी एकिकृत बिकास संस्था (लिडो नेपाल) र नेपाल नेत्र ज्योति संघ तौलिहवा आँखा अस्पताल बिच थप १ सय ७८ जनाको निःशुल्क मोतियाबिन्दु अप्रेशनका लागि सम्झौता भएको छ ।

कतार च्यारिटीको सहयोगमा तिन साताको अबधी भित्र जिल्लाको मायादेवी गाउँपालिका, कपिलवस्तु नगरपालिका र शुद्धोधन गाउँपालिकाको बिभिन्न स्थानमा निःशुल्क आँखा परिक्षण शिविर सञ्चालन गरि शिविरमा भेटिएका मोतियाबिन्दुका बिरामीको निशुल्क आँखाको अप्रेशन गरिने छ । लिडो नेपालका अध्यक्ष अतहर कमाल र नेत्र ज्योति संघ कपिलवस्तु शाखाका अध्यक्ष मनोज श्रीवास्तवले सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेका हुन ।
यस अघि गत असोज ९ गते कपिलवस्तु जिल्लाभरका ६ सय ५० जना मोतियाबिन्दुका बिरामीको निशुल्क अप्रेशनका लागि सम्झौता गरिएको थियो । संस्था र संघ बिच ६ सय ५० जनाको मोतियाबिन्दुको शल्यक्रियाको सम्झौता भएको भए पनि सम्झौता गरिएको रकम बचत भएपछि सम्झौता परिमार्जन गरि हाल सम्म ७ सय ३ जनाको मोतियाबिन्दुको अप्रेशन सम्पन्न भएको छ । अब पुनः सम्झौता भएको १ सय ७८ जना सहित कुल ८ सय ८१ जनाको निःशुल्क अप्रेशन हुनेछ । यस अघि ७ सय ३ जनाको अप्रेशन बापतको ४२ लाख १८ हजार र थप १ सय ७८ जनाको १० लाख ६८ हजार गरि कुल ५२ लाख ८६ हजार रूपैया लिडो नेपालले उपलब्ध गराउने छ ।

अप्रेशन गर्न बिरामी छनौट गर्न यस अघि जिल्लाभर पालिकाहरूको समन्वयमा आँखा अस्पतालको स्वास्थ्यकर्मीको टोलीद्वारा आँखा स्क्रिनिङ्ग शिविर सञ्चालन गरिने थियो । शिविरमा उपचार गराउन आउने आँखाका बिरामीलाई समेत निशुल्क उपचार र औषधी सेवा दिईएको थियो । शिविरबाट पहिचान भएका मोतियाबिन्दुका बिरामीको आँखाको शल्यक्रिया तौलिहवा आँखा अस्पतालमा गरिएको थियो ।

यस अघि भएको सम्झौता अनुसार जाँच शिविर र मोतियाबिन्दुको निशुल्क अप्रेसन कार्य समयमै प्रभावकारी रूपमा सम्पन्न भएकाले थप १ सय ७८ जनाको शल्यक्रियाका लागि सम्झौता गरिएको लिडो नेपालका अध्यक्ष अतहर कमालले बताए । आँखा परिक्षण तथा अप्रेशन कार्यक्रम प्रभावकारी भएकाले आगामी दिनमा पनि कतार च्यारिटी मार्फत थप सहयोगलाई प्राथमिकता दिईने उनले प्रष्ट्याए । सामाजिक क्षेत्रबाट जिल्लामै हाल सम्मकै बढि मोतियाबिन्दुको अप्रेशनका लागी दुई पटक गरि लिडो नेपालले सम्झौता गरि सहयोग गरेको नेपाल नेत्र ज्योती संघ तौलिहवा आँखा अस्पतालका अध्यक्ष मनोज कुमार श्रीवास्तवले बताए । आँखा उपचार र शल्यक्रिया सेवालाई प्रभावकारी बनाउन अस्पतालमा नियमित बिशेषत्र डाक्टर मार्फत सेवा दिईदै आएको उनले प्रष्ट्याए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?