ट्रेंडिंग:

>> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री
मनोरञ्जन

प्याब्सन लुम्बिनीको लोकनृत्यमा बांकेको एन्जल्स स्कूल प्रथम

१७ मंसिर २०८०, आईतवार
१७ मंसिर २०८०, आईतवार

बुटवल,१७ मंसिर । निजी तथा आवासीय विद्यालय अर्गनाइजेसन नेपाल प्याब्सन लुम्बिनी लुम्बिनी प्रदेश समितिद्वारा आयोजित अन्तरविद्यालय राष्ट्रिय लोक नृत्य प्रतियोगिता रुपन्देहीमा सम्पन्न भएको छ । तिलोत्तमाको शंकरनगर वन विहार तथा अनुसन्धान केन्द्रमा भएको फाइनल प्रतियोगितामा बांकेको एन्जल्स स्कूल प्रथम, रुपन्देहीको तिलोत्तमास्थित कुंवरवर्ती बोर्डिङ स्कूल द्वितीय, रुपन्देहीकै दुर्गा शैक्षिक गृह तृतीय र कृष्णसार विद्या निकेतन बर्दिया सान्त्वना भएका छन् । गत असोजदेखि पालिकास्तरबाट छटनोट हुंदै शुरु भएको प्रतियोगितामा जिल्लास्तर हुंदै प्रदेशस्तरमा आइपुग्दा लुम्बिनी प्रदेशका ८ जिल्लाबाट १४ विद्यालयका नृत्य टोलीले प्रतिस्पर्धा गरेका थिए । प्रतियोगितामा प्रथम, द्वितीय, तृतीय र सान्त्वना भएका विद्यालयले क्रमश: २० हजार,१५ हजार,१० हजार र ५ हजार नगद सहित ट्रफी र प्रमाणपत्र प्राप्त गरेका छन् । विजयी विद्यालयका नृत्य टिमहरुलाई लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य एवं पुर्व स्वास्थ्य मन्त्री विष्णु पन्थीले पुरस्कार तथा प्रमाणपत्र प्रदान गरेका छन् ।
कोरोना महामारीका कारण केही समय विद्यार्थीहरुमा एक खालको मानसिक डर त्रास उत्पन्न भएको र शैक्षिक गतिविधि समेत शिथिल बनेको सन्दर्भमा प्याब्सन केन्द्रले विद्यार्थीलाई मनोरन्जनात्मक क्रियाकलापमा सहभागी गराई मानसिकरुपमा तन्दुरुस्त बनाउने उद्देश्यले राष्ट्रियस्तरमै लोक नृत्य प्रतियोगिता शुरु गरेको प्याब्सल लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष लालहरि पाण्डेले बताए । यो प्रतियोगिताले लुम्बिनी प्रदेशका सबै पालिका,जिल्ला र प्रदेशको ऐतिहासिकता, लोक संस्कृति, परम्परा र भेषभुषालाई नृत्यका माध्यमबाट विद्यार्थीहरुले उजागर गरेको अध्यक्ष पाण्डेयले बताए ।
प्रतियोगितालाई तिलोत्तमा नगरपालिकाले पनि आर्थिक सहयोग गरेको उपमेयर जगेश्वरदेवी चौधरीले बताइन् । कार्यक्रम गर्न वनबाटिकाले प्रतियोगी छात्र छात्रा र आयोजकलाई निशुल्करुपमा कार्यक्रमस्थल र प्रवेश टिकट निशुल्क उपलब्ध गराएका थिए ।
प्रतियोगिताको निर्णायकमा राष्ट्रिय नाचघर जमलका निवर्तमान महाप्रवन्धक राजेश थापा र सुरेन्द्र देशराज रहेका प्याब्सन लुम्बिनीका सहसचिव कृष्ण शर्माले जानकारी दिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?