ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
अर्थ

तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली

११ मंसिर २०८०, सोमबार
११ मंसिर २०८०, सोमबार

बुटवल, ११ मंसिर ।

तिलोत्तमा उद्योग बाणिज्य संघको आयोजना तिलोत्तमामा जारी तेस्रो राष्ट्रिय औद्योगिक व्यापार मेला तथा कृषि एवम् पर्यटन प्रवर्द्धन महोत्सव सकिन लाग्दा पनि अधिकांश स्टल खाली रहेका छन् । मेला स्थलमा व्यापार व्यवसायीहरुले चाँसो नदिँदा मेलाका अधिकांश स्टल खाली रहेका हुन् । कतिपय स्टलमा भने विद्यार्थीहरुले क्रिकेट समेत खेल्ने गरेको पाइएको छ ।

मेला स्थलमा राखिएको स्टल खाली भएपछि विद्यार्थीहरुले क्रिकेट खेल्दै गरेको दृश्य सोमबार देखिएको थियो । सोमबार दिउँसो मेलास्थलमा बुटवल टुडे कर्मी जाँदा मेला स्थलमा राखिएको स्टलमा विद्यार्थीहरुले ब्याट बल समाएर क्रिकेट खेल्दै गरेका थिए ।

मेला आयोजना तिलोत्तमा उद्योग बाणिज्य संघले यो मेला थप ५ दिन थपेको जनाएको छ । तर दर्शकहरुको संख्या भने दिन प्रतिदिन नै कम हँुदै गएका हुन । पुर्व घोषित योजना अनुसार मंसिर १२ गते मेला समापन हुने भनिएको भएपनि अध्यक्ष गुणानिधी भण्डारीले मेला ५ दिन थपिएको बताएका हुन् ।

मेला स्थलमा आयोजना गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा उनले मेला ५ दिनको लागि थपीएको बताए । मेला स्थलमा राखिएका स्टल खालीको विषयमा भने उनले पुर्ववत रुपमा अनुमान गरिएअनुसार स्टलधनीहरु नआएको बताए । उनले कतिपयले पहिला बुकिङ्ग गरेको भएपनि उपस्थिति नभएको बताएका थिए ।

 तिलोत्तमा नगरपालिकाले २०७९ चैत ७ गते सूचना प्रकाशन गरी नगरपालिका भित्र सुर्ती र गुट्खाजन्य कुनै पनि पद्धार्थ विक्री गर्न नपाईने उल्लेख गरेको थियो । सूचना अनुुसार नगरपालिकाभित्र गुट्खा बिक्री गरे ५० हजारसम्म जरिवाना हुने उल्लेख गरिएको भएपनि तिलोत्तमा नगरपालिकामा जारी महोत्सवमा भने खुलेयाम रुपमा पान, गुट्का विक्रि भैरहेको छ ।

मुख्य सचिवालयको केही मिटर दुरीमा रहेको वाल उद्यान अगाडि नै पान पसल राखेर गुट्का, पान विक्रि भैरहेको पाइएको छ ।

बनारसी पामन भण्डार नामबाट त्यहाँ सुर्तीजन्य पान विक्री भैरहेको हो । यो विषयमा तिलोत्तमा नगरपालिका र मेला आयोजक संस्था समेत मौन बसेको छ ।

रमाईलाको नाममा अवैध जुवाः मेला स्थलमा कुनै पनि जुवा वा सर्कसजन्य गतिविधि गर्न पाईदैन । तर तिलोत्तमा नगरमा आयोजित महोत्सवमा गिलास फोड्ने सर्कस समेत बनाइएको छ । जहाँ ५ रुपैयाँमा ५ वटा बल लिएर त्यसलाई सबै बल फोड्न सकेमा १०० रुपैयाँ पाउने गरी अवैध खेल खेलाइएको छ । मेला स्थलको मुख्य चौरको नजिकै यस्तो प्रकृतिको खेल खेलाइएको हो । जसलाई एक प्रकारको जुवा नै भन्ने गरिन्छ ।

मेलामा औद्योगिक प्रविधि, रेष्टुरेन्ट, कृषि, हस्तकला, गार्मेन्ट, बेकरी तथा कन्फेक्सनरी, छालाजुत्ता, खाद्यान्न, आइटी लगायत बिभिन्न प्रकृतिका २५४ स्टलहरू रहेको आयोजकको दावी रहेपनि अधिकांश स्टल खाली रहेका छन् ।

मेलाको अवलोकनको लागि ८० रुपैयाँ टिकट शुल्क निर्धारण गरिएको छ भने विद्यार्थीलाई ५० प्रतिशत छुट र ७० वर्ष भन्दा माथिका जेष्ठ नागरिकलाई निःशुल्क प्रवेशको व्यवस्था रहेको महासचिव राजकुमार पाण्डेय बताए । मेलाको टिकट समेत महंगो भएको मेला स्थलमा जाने दर्शककले गुनासो गर्दै आएका छन् ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?