ट्रेंडिंग:

>> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी >> मसिना युवा क्लबद्वारा तीन दिवसीय भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कन्चनमा प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्बन्धी तालिम सुरु >> टिसिएल लगातार दुई वर्ष ग्लोबल टप २ टिभी ब्रान्डको स्थानमा >> सिटिजन्स बैंकले ९.९९ प्रतिशत ब्याजदरमै घर कर्जा दिने >> दैलेखमा अन्तरपालिकास्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीको दोहोरो चरित्रः शिखर सम्मेलनमा ७ करोड खर्चिदा बालमैत्रीको बजेटमा बेवास्ता >> प्रदिप र अभिलाषा उपाधि रक्षाको दाउमा >> कर्णालीको पानी लम्की ल्याइँदै, मुख्यमन्त्री शाहद्वारा आयोजनाको शिलान्यास >> गाउँबस्ती सफा राख्न अन्तक्र्रिया >> लुम्बिनी प्रदेश सभाको बैठक ६ मिनेटमै सकियो >> स्वास्थ्य बीमा कार्यक्रम प्रभावकारी बनाउन सांसद घिमिरेको माग >> नामिबियाविरुद्ध नेपालको रोमाञ्चक जित >> सहमती कार्यान्वयनको माग राख्दै बर्दघाटमा धर्ना >> फोहोर जलाउने क्रममा घरमा आगलागी, दुई लाख ३० हजारको क्षति >> रुपन्देही र इलामका होटेल व्यवसायीको माग : पर्यटनलाई सरकारले मुख्य एजेण्डा बनाओस् >> देवदह नगरपालिकामा उपभोक्ता समितिको परिचालन र व्यवस्थापन >> रुन्न बरिलै भन्दै आइन् सुजाता >> दुई बर्ष भित्र घोराही लैंगिक हिंसा नियन्त्रित नगर घोषणा गर्ने तयारी >> टी- २० सिरिज: नेपालले आज नामिबियाको सामना गर्दै, जित्नैपर्ने दबाबमा नेपाल >> उद्घाटन खेलमा लुम्बिनी टिम गण्डकीसंग खेल्दै >> सरकारद्वार स्वर्गद्वारी गुठीपीडित किसानसंग वार्ता समिति गठन >> हिउँदयाम सकियो, आजदेखि प्रिमनसुन सुरु >> लुम्बिनीको हिउँदे अधिवेशन आजदेखि, शनिबार प्रधानमन्त्रीले सम्बोधन गर्ने >> ठेकेदार लापरबाहीले नागरिकलाई सास्ती >> लुम्बिनी स्वच्छतामा बढ्दो लापरवाही >> दादुरा रुबेला खोपः बालबालिकाको जोगाउँछ जीवन >> आठ वर्षमा बन्यो प्रदेशको लैंगिक नीति, छिट्टै कार्यान्वयनको आशा >> प्रिन्टेड पेपर ‘क्यान्सरको घर’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> नेपालगन्जमा होटल पौवाको ५ तारे होटलको शिलान्यास >> नेपाल स्काउटको बुटवल आयुक्तमा खरेल >> मुख्यमन्त्रीलाई सभामुख घर्तीका १० गम्भीर प्रश्न >> किन हुँदैछ कर्णालीलाई डिजिटल बनाउने बहस् ? >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा टोकन प्रणाली शुरु >>   प्रदिप, प्रनव, रितिक र निशान्त छैटौ बुटवल खुला राष्ट्रिय लनटेनिसको अन्तिम चारमा >> फुलबारीमा कुडुले घर >> अखिल नेपाल महिला संघको कर्णाली अध्यक्षमा रेग्मी >> कृषिमन्त्रीको राजीनामा माग्दै दूध किसान सडकमा (भिडियोसहित)
राजनीति

प्रदेशलाई अधिकार नदिए सम्म गणतन्त्र बलियो हुँदैन : गगन थापा

६ मंसिर २०८०, बुधबार
६ मंसिर २०८०, बुधबार

नवलपुर, ६ मंसिर ।

नेपाली काँग्रेंसका महामन्त्री गगन थापाले संघीय सरकारले प्रदेशलाई बलियो नबनाउँदा सम्म गण्तन्त्र सँस्थागत हुुन नसक्ने बताएका छन् । संघीय सरकारले सबै अधिकार आफुमा निहित गरेकाले यसलाई अधिकार बाँड्नु पर्ने र प्रदेश बलियो बनाउनु पर्नेमा उनले जोड दिए ।

नेपाली काँग्रेस नवलपुर क्षेत्र नं. २ को क्षेत्रीय सम्मेलनलाई बुधबार कावासोतीको डण्डामा संबोधन गर्दै उनले सो कुुरा बताएका हुन् । उनले प्रदेश बलियो नहँुदा सम्म गणतन्त्र संस्थागत हुुनै नसक्ने उनले स्पष्ट पारे ।

उनले खर्चमा कटौती गरी साधारण खर्च घटाउन तर्फ ध्यान जानुपर्ने बताउँदै अहिलेको संघ , प्रदेशको खर्च कटौतीका लागि धेरै उपायहरु रहेको बताए । नेपाली काँग्रेस २०८४ को निर्वाचनमा एक्लै लड्ने बताउँदै चुुनाव हारे पनि काँग्रेस एक्लै चुुनावमा जाने र गठबन्धनको कल्पना पनि कसैले गर्यो भने त्यो दिवास्वप्ना हुुने बताए ।

नेपाली काँगे्रस नवलपुरका कार्यकर्ताहरुलाई सम्बोधन गर्दै नेपाली काँग्रेसका युवा नेता तथा महामन्त्री थापाले मुलुक यतिबेला संकटमा परेको बताउँदै नेपाली कागे्रस पार्टीले फेरी एक पटक यो संकटको समाधान गर्न नेतृत्व लिनुपर्ने समय आएकोमा जोड दिए ।

वर्तमान सरकार जनताप्रति उत्तरदायी हुुन नसक्नुु दुुखको कुुरा भएकोले नारायणगढ–बुुटवल सडक खण्डको दुर्दशााले प्रमाणित गरेको महामन्त्री थापाको जिकिर थियो । समानुपातिक निर्वाचनले पार्टीमा विकृति ल्याएको र यो चरम दुरुपयोग भएको र यसले पार्टीभित्र थप विकृति जन्माएको उनले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?