ट्रेंडिंग:

>> अब के होला लुम्बिनीको शिखर सम्मेलन ? रोक्न एमालेको माग >> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल
संस्कृति

प्रथम टिकटक लाइभ खुल्ला गुरुङ नृत्य प्रतियोगिता सम्पन्न

२६ कार्तिक २०८०, आईतवार
२६ कार्तिक २०८०, आईतवार

बुटवल, २६ कात्तिक ।

“तमु क्येए पोँले्, प्ये ताँ ल्हु ताँ ल्वोले” अर्थात गुरुङ भाषा बोलौ, संस्कार, संस्कृति सिकौ भन्ने मूल नाराका साथ सामाजिक संजाल टिकटक आइडी ग्रुपबाट प्रथम टिकटक लाइभ खुल्ला एकल तथा युगल नृत्य प्रतियोगिता भर्चुअल रुपमा सम्पन्न भएको छ ।

प्रतियोगितामा सहभागी ३५ जना प्रतियोगीहरुले मौलिक गुरुङ पहिरनमा गुरुङ भाषाका गितहरुमा आफ्नो नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए । सहभागी प्रतियोगीहरु मध्ये प्रथम बाँझपाटन पोखराका देवि गुरुङ्ले नगद रु १५ हजार र प्रमाणपत्र, द्वितीय पोखरा–१३ चिसापानीका एर बहादुर गुरुङ र सकुन्तला गुरुङ्ले नगद रु १० हजार र प्रमाणपत्र, तृतीय सामूहिक नृत्यमा गोरखा अजिरकोट–४ भाँजेका सुनिता गुरुङ, रोजिना गुरुङ, सुष्मा गुरुङ्ले नगद रु ५ हजार र प्रमाणपत्र प्राप्त गरेका छन्

त्यसैगरी प्रोत्साहन स्वरुप सान्त्वना पुरस्कार काठमाडौका ओभि गुरुङ्ले नगद रु २हजार र प्रमाणपत्र त्यसैगरी भरतपुर–१५ चितवनका नारायण थिम्जे गुरुङ्ले नगद रु २ हजार र प्रमाणपत्र प्राप्त गरेका छन् । कार्यक्रम कात्तिक १८ गते शनिवार गरिने भनिएता पनि प्राविधिक कारणले २५ गते शनिबार साँझ ५.०० बजे देखि राति ११.३० बजे सम्म भर्चुअल रुपमा टिकटक आइडी @gurungbabita7 लाइभबाट भएको हो । गुरुङ नृत्य प्रतियोगितामा गुरुङ साँस्कृतिक अन्वेशक निर्देशक कृष्ण कुमार गुरुङ, स्टार्स फाउण्डेशन नेपालका अध्यक्ष, चलचित्र नृत्य निर्देशक कोरियोग्राफर जसु गुरुङ र नृत्य निर्देशक संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष सुन्दर गुरुङले निर्णायकको भूमिका निर्वाह गरेका थिए ।

नृत्य प्रतियोगितामा अतिथिहरु कृष्ण कुमार गुरुङ, जसु गुरुङ, सुन्दर गुरुङ लगायतले सामाजिक सन्जाल बाट गरिने यस्ता कार्यक्रमहरुले भाषा संस्कार, संस्कृति सम्बद्र्धन र संरक्षण गर्न नयाँ पिंढीलाई सन्देश मिल्ने बताए । कार्यक्रममा ग्रुपका सल्लाहकार बौद्ध प्रसाद गुरुङ, ङोलो ङोल्स्यो ग्रुपका अध्यक्ष धन कुमारी गुरुङ र एल.जि एसोसिएशन बेलायतका सल्लाहकार एम. जे (महेन्द्र जङ) गुरुङ्, कार्यक्रम संयोजक बबिता गुरुङ्ले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए । सह–संयोजक कृष्ण गुरुङ र ग्रुपका सदस्य कुमार गुरुङले पनि आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?