ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

आफ्नै निर्णय उल्ट्याउँदै लुम्बिनी प्रदेश सरकारः लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको अध्यक्षमा जीवन वझा

२५ कार्तिक २०८०, शनिबार
२५ कार्तिक २०८०, शनिबार

बुटवल, २५ कात्तिक ।

अस्पताल विकास समिति गठन आदेश खारेज गरेको लुम्बिनी प्रदेश सरकारले महिना दिन नबित्दै आफ्नै निर्णय उल्ट्याएको छ । प्रदेश सरकारले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको ब्यवस्थापन समितिको अध्यक्षमा बुटवलका जीवन बझालाई नियुक्त गरेसँगै विकास समिति गठन आदेश खारेजको आफ्नै निर्णय उल्ट्याएको हो । मुख्यमन्त्री लिला गिरीको सरकार ढलेसंगै उनको पालामा भएका अधिकाश नियुक्ती परिवर्तन शुरु भएको थियो ।

अस्पताल विकास समिति गठन तथा संचालन नियमावली, २०८० को नियम ३ को उपनियम १ को खण्ड (क) बमोजिम स्वास्थ्य मन्त्रालयको कात्तिक २३ गते कार्यवाहक मुख्यमन्त्री तथा अर्थमन्त्री स्तरको बैठकले अस्पताल विकास समितिको अध्यक्षमा मनोनयन गर्ने निर्णय गरेको हो । कार्यबाहक मुख्यमन्त्रीको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले लुम्विनी प्रदेशका १३ वटा अस्पताल मध्ये माओवादी केन्द्रले ४ र बांकी अस्पताल कांग्रेस लगायत अन्य साना दललाई अध्यक्ष दिइएको छ । मुख्यमन्त्री डिल्ली बहादुर चौधरी र स्वास्थ्यमन्त्री राजु खनाल नीजि कामको शिलशिलामा बिदेश छन् ।

बजारमा नयाँ अध्यक्षका रुपमा महेश थैव र गोविन्द खनालको चर्चा चलिरहँदा रातारात जीवन बझालाई सजाएर ल्याईएको हो । लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको अध्यक्षमा नियुक्त जीवनप्रसाद वझा बुटवलमा रहेको सिद्धार्थ बाल तथा महिला अस्पताल (आम्दा) का संस्थापक अध्यक्ष तथा वर्तमान स्थायी बोर्ड सदस्य छन् ।

अस्पतालको पुर्वाधार निर्माण, स्तरवृद्धिमा मेशिन खरिद देखि कर्मचारी नियुक्तीसम्ममा आर्थिक पारदर्शीतामा बेथिती भैरहेको बेला वझाको नियुक्तिलाई शंकाको दृष्टिबाट हेरिएको छ । प्रदेश सरकारले अस्पतालको स्तरवृद्धि गर्ने भन्दै २५ करोड रुपैयाँ बजेट बिनियोजन गरेर एमआरआई मेशिन खरिद गर्न निर्देशन दिएको लामो समय हुँदा पनि कमिशनकै कारण काम अघि नबढेको अस्पतालका चिकित्सकहरुको दुखेसो छ ।

श्रोतका अनुसार खनाललाई प्रदेशस्तरको सहकारी बोर्डको सदस्यमा नियुक्ति दिने अस्पताल ब्यवस्थापनको अध्यक्षको दौडबाट हटाईएको हो । बुटवल उद्योग बाणिज्य संघका पुर्व अध्यक्ष समेत रहेका वझालाई बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको अघिल्लो महिना सम्पन्न निर्वाचनमा दिनेश श्रेष्ठलाई हराउन गरेको सौदाबाजी अनुसार नियुक्त गरिएको कांग्रेस कार्यकर्ताहरु बताउँछन् । पार्टीभित्र एउटा पक्षलाई काखी च्याप्ने गरी आर्थिक चलखेलको प्रवृत्ति मौलाएको कार्यकर्ताहरु बताउँछन् ।

दाङको राप्ती प्रादेशिक, नवलपरासीको परासी, पाल्पा, रुकुम पूर्वको अस्पतालको अध्यक्षमा माओवादी केन्द्र र बांकी अस्पताल विकास समितिको अध्यक्षमा कांग्रेस लगायत अन्य दलका कार्यकर्तालाई अध्यक्ष बनाइएको छ । अध्यक्षहरुको नियुक्तिबारे मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय र सम्वन्धित अस्पताललाई बोधार्थ पठाईएको छ ।

त्यसैगरी प्यूठान अस्पतालको अध्यक्षमा सुवास केसी, रोल्पा अस्पतालमा शेरबहादुर थापा, गुल्मी अस्पतालमा ढुण्डिराज पोख्रेल, रामपुर अस्पताल पाल्पामा श्यामकान्त खनाल, अर्घाखांची अस्पतालमा लिलाधर बस्याललाई अध्यक्षमा मनोनित गरिएको छ ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?