ट्रेंडिंग:

>> पहिरो खस्दा पृथ्वी राजमार्ग अवरुद्ध >> सन्दीप बने टी-२० आईमा १ सय विकेट पूरा गर्ने नेपालको पहिलो खेलाडी >> नेपालको उत्कृष्ट बलिङ, १०६ रनमै बंगलादेश अलआउट >> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा

९५ वर्षीया खिमाको दाहिने खुट्टाको सफल शल्यक्रिया

काठमाडौ उपचार गर्न जान २१ हजार रुपैयाँ जहाजको टिकट काटेका ठाकुर प्रसाद श्रेष्ठले आमा ९५ वर्षकी खिमाको बुटवलको चौराह अस्पतालमा गराए खुट्टाको सफल शल्यक्रिया गराए ।
२४ कार्तिक २०८०, शुक्रबार
२४ कार्तिक २०८०, शुक्रबार

बुटवल, २४ कात्तिक । उमेरले बुढ्यौली लागे पछि शल्यक्रिया जोखिम मानिन्छ । अझ त्यसमा पनि उच्च रक्तचापको समेत औषधि सेवन गर्दै आएकी ९५ वर्षीय वृद्धाको चौराह अस्पताल प्रालिमा खुट्टाको सफल शल्यक्रिया गरिएको छ ।

सन्धिखर्क नगरपालिका वडा नं. १ अर्घाखाँचीकी ९५ वर्षकी खिमा कुमारी श्रेष्ठ घरमा साँझपख खाना खाएर हात चुठ्न लाग्दा लडिन् । परिवारका सबै अत्तालिए । हातखुट्टा राम्ररी चलाएकी उनी दाहिने खुटामा केही दुखाई मात्र भएको परिवारको सदस्यलाई बताईन् । मर्केको आशंकामा उपचार गरेपनि केही दिनपछि भने खुट्टा सुन्निने र दुखाई बढ्यो ।

उनलाई नजिकको क्लिनिकमा लगेर एक्सरे गरेर हेरियो । नातिनी बुहारी कृष्णा श्रेष्ठले एक्सरे गरेर हेर्दा हिपको हडीमा समस्या देखिएको बताईन् । उपचारका लागि काठमाडौ लैजाने गरी टिकट समेत लिए । बुटवलमा बसोबास गर्ने नाती र नातिनी बुहारीले बुटवलको चौराह अस्पतालको बारेमा सुनेका थिए । सोही क्रममा चिकित्सकसंग सल्लाह गर्दा डा मदन ज्ञवालीले बुटवलमै उपचार सम्भव हुने बताए ।

१९ गते अस्पतालमा भर्ना गरिएकी उनको भोलिपल्ट आवश्यक तयारीसहित शल्यक्रिया गरियो । उनको दाहिने खुटाको फिमर आई टि फयाक्चरको सफल उपचार भएको हो । डा मदन ज्ञवालीको नेतृत्वमा अपरेसन सफल भयो । पाँच दिनको उपचारपछि शुक्रबार उनलाई डिस्चार्ज गरिएको छ । ‘अजीलाई अहिले ठिक भएको छ’—उनकी नातिनी बुहारी कृष्णाले भनिन् । चोटभन्दा पनि उमेरका हिसाबमा जोखिम मानिएको शल्यक्रिया सफलतापूर्वक भएको उपचारमा संलग्न चिकित्सक ज्ञवाली बताउँछन् ।

यता छोरा ठाकुर प्रसाद श्रेष्ठले काठमाडौं लैजानका लागि २१ हजार रुपैयाँ प्लेन टिकट नै काटेर पनि संयोगले चिकित्सकसंग भेटेर बुटवलमा नै उपचार सम्भव भएको बताए । बुटवलमा गुणस्तरीय सेवा पाएको उनले बताए । हरेक उपचारलाई काठमाडौ जानुपर्ने बाध्यतालाई चिर्नेगरी बुटवलमा बिशिष्टिकृत सेवालाई जोड दिदै जानुपर्ने उनको सुझाव छ ।

अस्पतालका जनसम्पर्क अधिकारी जनक कुँवरले चौराह अस्पतालको सेवालाई न्यूरो ट्रमा सेन्टरका रुपमा विकास गर्दै गएको बताए । यो क्षेत्र र आसपासका विभिन्न जिल्लामा हुने सडक दुर्घटनाका घाईतेहरुको सफल उपचार गर्न आफुहरु सफल भएको बताए ।

दैनिकजसो १० देखि १५ जना दुर्घटनाका बिरामी अस्पतालमा आउने र सेवा लिने गरेको उनले बताए । अस्पतालमा विशेषज्ञ र अनुभवी चिकित्सकहरुको सेवा दिंदा सेवाग्राही सन्तुष्ट रहेको उनले बताए । अस्पतालले उनको उपचारमा सहुलियत उपलब्ध गराएको उनले बताए । यसैबिच अस्पताल ब्यवस्थापनले उनको केक काटेर दीर्घायू र सुस्वस्थ्यको कामनासहित बिदाई गरेका छन् ।

भिडियो सामग्री

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?