ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सस्कृति संरक्षण समाज बुटवललाई उपाधि >> साना किसान कृषि सहकारीको १९ औँ साधारण सभा >> स्वास्थ्यमन्त्री बस्नेतलाई बर्खास्त गर्न डा. गोविन्द केसीको माग >> गैरीखुट्टा–रुपन्देही समाज गठन >> सर्भिस लेनको डिजाईन फेर्न बुटवल उपमहानगरले ग–यो यस्तो प्रस्ताव >> टेम्पो सञ्चालनमा स्थानीय सरकारको ज्यादतीः ब्यवसायीले गराए दलहरुको ध्यानाकर्षण >> रुपन्देही सामाजिक संजाल अष्ट्रेलियाको अध्यक्षमा काफ्ले र महासचिवमा पाण्डे चयन >> दाङ—रुपन्देही सम्पर्क समाज गठन >> केपी ओली कप : गण्डकी र लुम्बिनी तथा मधेस र पुलिस क्लब खेल्दै >> सांस्कृतिक कार्यक्रमले महोत्सवमा दर्शकहरुको आकर्षण बढ्दै >> गुल्मीमा सत्यवती मेला >> रित्तिदै गाउँ, ६० प्रतिशत गाउँबाहिर, उब्जाउ भूमि बाँझै
मुख्य समाचार

९५ वर्षीया खिमाको दाहिने खुट्टाको सफल शल्यक्रिया

काठमाडौ उपचार गर्न जान २१ हजार रुपैयाँ जहाजको टिकट काटेका ठाकुर प्रसाद श्रेष्ठले आमा ९५ वर्षकी खिमाको बुटवलको चौराह अस्पतालमा गराए खुट्टाको सफल शल्यक्रिया गराए ।
२४ कार्तिक २०८०, शुक्रबार १९:१४
२४ कार्तिक २०८०, शुक्रबार १९:१४

बुटवल, २४ कात्तिक । उमेरले बुढ्यौली लागे पछि शल्यक्रिया जोखिम मानिन्छ । अझ त्यसमा पनि उच्च रक्तचापको समेत औषधि सेवन गर्दै आएकी ९५ वर्षीय वृद्धाको चौराह अस्पताल प्रालिमा खुट्टाको सफल शल्यक्रिया गरिएको छ ।

सन्धिखर्क नगरपालिका वडा नं. १ अर्घाखाँचीकी ९५ वर्षकी खिमा कुमारी श्रेष्ठ घरमा साँझपख खाना खाएर हात चुठ्न लाग्दा लडिन् । परिवारका सबै अत्तालिए । हातखुट्टा राम्ररी चलाएकी उनी दाहिने खुटामा केही दुखाई मात्र भएको परिवारको सदस्यलाई बताईन् । मर्केको आशंकामा उपचार गरेपनि केही दिनपछि भने खुट्टा सुन्निने र दुखाई बढ्यो ।

उनलाई नजिकको क्लिनिकमा लगेर एक्सरे गरेर हेरियो । नातिनी बुहारी कृष्णा श्रेष्ठले एक्सरे गरेर हेर्दा हिपको हडीमा समस्या देखिएको बताईन् । उपचारका लागि काठमाडौ लैजाने गरी टिकट समेत लिए । बुटवलमा बसोबास गर्ने नाती र नातिनी बुहारीले बुटवलको चौराह अस्पतालको बारेमा सुनेका थिए । सोही क्रममा चिकित्सकसंग सल्लाह गर्दा डा मदन ज्ञवालीले बुटवलमै उपचार सम्भव हुने बताए ।

१९ गते अस्पतालमा भर्ना गरिएकी उनको भोलिपल्ट आवश्यक तयारीसहित शल्यक्रिया गरियो । उनको दाहिने खुटाको फिमर आई टि फयाक्चरको सफल उपचार भएको हो । डा मदन ज्ञवालीको नेतृत्वमा अपरेसन सफल भयो । पाँच दिनको उपचारपछि शुक्रबार उनलाई डिस्चार्ज गरिएको छ । ‘अजीलाई अहिले ठिक भएको छ’—उनकी नातिनी बुहारी कृष्णाले भनिन् । चोटभन्दा पनि उमेरका हिसाबमा जोखिम मानिएको शल्यक्रिया सफलतापूर्वक भएको उपचारमा संलग्न चिकित्सक ज्ञवाली बताउँछन् ।

यता छोरा ठाकुर प्रसाद श्रेष्ठले काठमाडौं लैजानका लागि २१ हजार रुपैयाँ प्लेन टिकट नै काटेर पनि संयोगले चिकित्सकसंग भेटेर बुटवलमा नै उपचार सम्भव भएको बताए । बुटवलमा गुणस्तरीय सेवा पाएको उनले बताए । हरेक उपचारलाई काठमाडौ जानुपर्ने बाध्यतालाई चिर्नेगरी बुटवलमा बिशिष्टिकृत सेवालाई जोड दिदै जानुपर्ने उनको सुझाव छ ।

अस्पतालका जनसम्पर्क अधिकारी जनक कुँवरले चौराह अस्पतालको सेवालाई न्यूरो ट्रमा सेन्टरका रुपमा विकास गर्दै गएको बताए । यो क्षेत्र र आसपासका विभिन्न जिल्लामा हुने सडक दुर्घटनाका घाईतेहरुको सफल उपचार गर्न आफुहरु सफल भएको बताए ।

दैनिकजसो १० देखि १५ जना दुर्घटनाका बिरामी अस्पतालमा आउने र सेवा लिने गरेको उनले बताए । अस्पतालमा विशेषज्ञ र अनुभवी चिकित्सकहरुको सेवा दिंदा सेवाग्राही सन्तुष्ट रहेको उनले बताए । अस्पतालले उनको उपचारमा सहुलियत उपलब्ध गराएको उनले बताए । यसैबिच अस्पताल ब्यवस्थापनले उनको केक काटेर दीर्घायू र सुस्वस्थ्यको कामनासहित बिदाई गरेका छन् ।

भिडियो सामग्री

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?