ट्रेंडिंग:

>> भागबन्डा मिलाउन चार सदस्यीय कार्यदल >> अब के होला लुम्बिनीको शिखर सम्मेलन ? रोक्न एमालेको माग >> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान
कृषि

बजारमा दुध ५० प्रतिशत माग घट्यो

दुधजन्य ठुलो लगानीका उद्योगहरु बन्द हुने अवस्थामा, दुधको कन्भर्सन स्टकको लागत सरकारले अनुदान दिनुपर्ने माग
२० कार्तिक २०८०, सोमबार
२० कार्तिक २०८०, सोमबार

बुटवल, २० कार्तिक । बजारमा दुधको माग ५० प्रतिशतले घटेको भन्दै यो विकराल अवस्थामा दुध ब्यवसायीहरुले हितमा सरकारबाट विशेष योजना ल्याउनुपर्ने सुझाव दिए । नेपाल डेरी एसोसियसन लुम्बिनी प्रदेशको आयोजनामा प्रदेशका दुग्ध सरोकारहरुसंग छलफल कार्यक्रममा हाल दुधको बजारमा ५० प्रतिशत कटौती भै दैनिक करिब साठी हजार लि दुध बढि भै कन्भर्सन गरि स्टक गर्नुपर्ने बाध्यता देखिएको भन्दै यो मुल्य सरकारबाट अनुदान उपलब्ध गराउनुपर्ने सुझाव दिए ।

कार्यक्रम लुम्बिनी प्रदेश नेपाल डेरि एसोसिएसनका अध्यक्ष थानेश्वर न्यौपानेले अहिलेको परिणाममा स्टक गर्दा किसानलाइ दुधको भुक्तानी समयमा गर्ने नसकिने अवस्था रहेको भन्दै समयमा भुक्तानी नगर्दा किसान पशुपालनबाट पलायन हुने र भुक्तानी गर्न उद्योगसंग रकम नहुने बिकराल अवस्था सृजना भएको बताए । सरकारबाट नै कन्भर्सनको लागत रकम उपलब्ध हुने गरि अनुदानको ब्यवस्था हुनुपर्ने तथा उत्पादित दुध पदार्थको ब्यवस्थापन सरकारले गर्नुपर्ने उनले आग्रह गरे ।

केन्द्रिय दुध उत्पादन सहकारी संघका केन्द्रिय सदस्य हरि काफ्लेले सबै सरोकारवाला बजारको यो अवस्थालाई न्युनिकरण गर्न एकजुट भएर खरिद र बिक्रि मुल्यमा समायोजनको बिरोध गर्नुपर्ने भन्दै सरकारबाट नै अनुदानको ब्यवस्था हुनुपर्ने बताए । किसानलाई सुरक्षित गर्दै उद्योगहरु चल्नुपर्ने उनको सुझाव दिए । किसान र किसानका राष्ट्रिय उद्योगहरुलाई जोगाउने गरि साझा धारणा अगाडी बढाउनुपर्ने उनले बताए ।

नेपाल डेरी एसोसियसनका पुर्ब केन्द्रिय अध्यक्ष मेघराज भण्डारी, लुम्बिनी दुध बितरण आयोजनाका आयोजना प्रमुख योगेन्द्र शाह, डेरी संघका लुम्बिनी संयोजक बिक्रम रिजालले मिल्क होलिडे नगरी दुधको ब्यवस्थापनमा सरकारलाई सचेत गराउनुपर्ने धारणा राखे ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?