ट्रेंडिंग:

>> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश >> बाँकेमा ३५ हजार बढी बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाईँदै >> सन्दीप लामिछानेलाई अमेरिकाले दिएन भिसा >> कर्णालीमा कृषि मन्त्रालय स्वीकार गरि विनोदकुमारले आजै सपथ लिने >> सिरोहियालाई ३ दिन हिरासतमा राख्न अदालतको अनुमति >> जलवायु परिवर्तनबाट प्रभावित देशलाई आर्थिक  सहयोग आवश्यक: प्रचण्ड >> दाङमा ३७ हजार बढी बालबालिकालाई आइपीभी खोप लगाइँदै >> अदालतको अनुमति लिएर अनुसन्धान गरिनु प्रेस स्वतन्त्रताको हनन नहुने रास्वपाको जिकिर >> नेपालमा जलवायु परिवर्तनका कारण बङ्गलादेशको अस्तित्व खतरामा पर्ने चिन्ता >> विदेश पठाइदिन्छु भन्दै ठगी गर्ने ३ जना पक्राउ >> जैविक विविधता योजनाको हिस्सा किन र कसरी बन्ने ? >> अदालती प्रक्रियामा बढ्ता हो–हल्ला गर्न जरुरी छैन: प्रचण्ड >> सिरोहियालाई धनुषा अदालतमा म्याद थपका लागि ल्याइयो, सुरक्षा व्यवस्था कडा >> प्रधानमन्त्री अदृश्य अधिनायकवादतर्फ उद्यत : सुधिर शर्मा >> कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसमिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक बस्दै >> वडा नं. ३ लाई उजिरसिह वडा कप क्रिकेटको उपाधि >> चार प्रदेशमा हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना >> लोकतन्त्रवादी आदिवासी जनजाति महासंघ, सिद्धार्थनगर–१ को अधिवेशन >> सुरक्षण मुद्रण घोटालामा विकलसहित ४ जना दोषी ठहर, २ वर्ष कैद र २५ करोड जरिवाना >> च्याम्पियन टिमलाई ‘दाता’ को पीर >> गुलियो उखु, अमिलो मन >> जैविक विविधता संरक्षणमा ढिलाई नगरौं >> पोलियोबाट बालबालिका बचाउन आईपिभी खोप अभियान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधानमन्त्रीले लिएको विश्वासको मतमाथि सर्वोच्चले उठायो प्रश्न >> सिरोहियालाई पक्राउ गरिनु प्रतिशोधपूर्ण : पत्रकार महासंघ >> सातौ राष्ट्रिय भलिबल दिवसमा दिप प्रज्जवलन तथा शुभकामना >> सिरोहियाको पक्राउ प्रचण्डको ज्ञानेन्द्रपथ : बाबुराम >> राजपुर–५ का वडा अध्यक्ष विष्टमाथि साधुद्वारा त्रिशुल प्रहार >> गैँडाको खाग खरिदबिक्रीको आरोपमा नवलपुरका ५ सहित ६ जना पक्राउ >> एमाले दाङको १४औँ अधिवेशनबाट नवनिर्वाचित पदाधिकारीसहित सदस्यहरुले गरे शपथ ग्रहण >> कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ >> गृहमन्त्री लामिछानेलाई पदबाट मुक्त गर : वरिष्ठ पत्रकार घिमिरे >> पक्राउ पुर्जिविरुद्ध सिरोहिया सर्वोच्चमा,प्रहरी टोली कान्तिपुरको अफिसमा >> कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहियाका नाममा पक्राउ पुर्जी जारी >> प्रतिनिधि सभाको बैठक जेठ ११ गते बस्ने >> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा

पूर्ण सरसफाई युक्त नगर घोषणा भएसंगै वर्गीकरण टोल घोषणा सुरु

१९ कार्तिक २०८०, आईतवार
१९ कार्तिक २०८०, आईतवार

दाङ, १९ कात्तिक ।

घोराही उपमहानगरपालिकाले पूर्ण सरसफाई युक्त नगर घोषणा गर्नका लागि गल्ने र नगल्ने फोहरमैला बर्गिकृत टोल घोषणाको कार्यक्रम सुरुवात गरेको छ । यसै क्रममा वडा नम्बर १४ को गोर्खा टोललाई आईतबार एक कार्यक्रमका बिच फोहरमैला बर्गिकृत टोल घोषणा गरिएको हो । कार्यक्रममा घोराही उपमहानगरपालिकाका प्रमुख नरुलाल चौधरीले उक्त टोललाई पूर्णरुपमा फोहर वर्गिकरण टोल घोषणा गरेका हुन् । उनले गल्ने र नगल्ने फोहर वर्गीकरण गर्नेकाम निरन्तर हुने बताए । फोहर वर्गीकरण नगर घोषणा गरेर फोहर रहित टोल बनाउने तर्फ सबै लाग्नुपर्छ उनले भने । घरबाटै फोहर वर्गीकरण गरेर ब्यबस्थापन गर्न आग्रह गरे ।

नगरको परिवर्तन टोल विकास बाटै हुने भएकाले यसमा सजग हुन आग्रह गरे । उनले सरसफाई व्यक्तिको स्वास्थ्य, इज्जत, प्रतिष्ठा सँग जोडिएको बिषय भएको बताउनुभयो । विगतका वर्ष देखिनै नगरले गल्ने फोहरबाट ग्याँस उत्पादन थालिएकाले टोलबासीको सहयोगले फोहरको उचित व्यवस्थापन हुनेमा जोड दिए । फोहर संकलनका लागि यस अघि उपमहानगरपालिकाले प्रत्येक घरलाई दुईदुई वटा डष्टविन प्रदान गरेको थियो ।

कार्यक्रममा नगर उपप्रमुख हुमाकुमारी डिसीले सरसफाईले नै व्यक्ति र टोलको सही परिचय दिने बताइन् । उनले सबैको साथसहयोगले नगर स्वच्छ नगर बनाउन सकिने बताइन् । गर्खा टोलले गरेको उदाहरणिय काम पालिकाभरका सबै टोलले सिक्नुपर्ने बताइन् । टोलको सकृयताले नै सामाजिक सुधार र विकास निर्माणका काम सफल तथा दिगो हुने उनको धारणा थियो । घोराही उपमहानगरपालिका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत ऋषिराम केसीले नगरका सबै टोलहरुलाई नमूना टोल बनाउने उद्धेश्यमा सरकार रहेकाले सबैले यसमा सहयोग गर्न आग्रह गरे ।

कार्यक्रममा वातावरण, विपद तथा सरसफाई व्यवस्थापन समितिका संयोजक भानसिंह बुढाले स्वच्छ नगरको सुरुवात गोरखा टोलले गरेको छ यो सबै टोलले सिको गर्नुपर्ने बताए । घोषणा गरेर मात्रै हुदैन यस्लाइ निरन्तरता दिनुपर्ने बताए । नेपाल पत्रकार महासंघ दाङका अध्यक्ष दुर्गालाल केसीले फोहोर मैला ब्यबस्थापनमा नगरले गरेको कामको विषयमा संचारक्षेत्रले सधै सहयोग गरेको बताए । टोल विकास संस्थाका अध्यक्ष पदमप्रसाद पाण्डेको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रमको सहजिकरण सरसफाई व्यवस्थापन शाखाका प्रमुख लक्ष्मण अधिकारीले गरेका थिए । गल्ने र नगल्ने फोहर बर्गिकरणले गोर्खा टोल नमूना टोल बन्न सफल भएको र यो अभियानलाई जिवन्त बनाउन प्रेरणा मिलोस भन्ने उद्धेश्यले नगरले सम्मान पत्र समेत प्रदान गरेको छ । हरितक्रान्ति, आत्मनिर्भरता , सहभागीता र समानता । मानव बिकास, स्वस्थ र स्वस्छ घोराही भन्ने नाराका साथ घोराही उपमहानगरपालिका –१४ मा रहेको गोरखा टोलालाई पूर्ण सरसफाइ टोल घोषणा गरिएको हो । घोराही उपमहानगरपालिकाका १९ वटै वडामा टोलविकास गठन गरिएको छ । जसमा १८ सय टोल रहेका छन् । १४ नम्वर वडामा ४२ टोल रहेका छन् । गोरखा टोलमा ८४ घर धुरी रहेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?