ट्रेंडिंग:

>> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी >> मसिना युवा क्लबद्वारा तीन दिवसीय भलिबल प्रतियोगिता सुरु >> कन्चनमा प्रस्तावना तथा प्रतिवेदन लेखन सम्बन्धी तालिम सुरु >> टिसिएल लगातार दुई वर्ष ग्लोबल टप २ टिभी ब्रान्डको स्थानमा >> सिटिजन्स बैंकले ९.९९ प्रतिशत ब्याजदरमै घर कर्जा दिने >> दैलेखमा अन्तरपालिकास्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्रीको दोहोरो चरित्रः शिखर सम्मेलनमा ७ करोड खर्चिदा बालमैत्रीको बजेटमा बेवास्ता >> प्रदिप र अभिलाषा उपाधि रक्षाको दाउमा >> कर्णालीको पानी लम्की ल्याइँदै, मुख्यमन्त्री शाहद्वारा आयोजनाको शिलान्यास >> गाउँबस्ती सफा राख्न अन्तक्र्रिया >> लुम्बिनी प्रदेश सभाको बैठक ६ मिनेटमै सकियो >> स्वास्थ्य बीमा कार्यक्रम प्रभावकारी बनाउन सांसद घिमिरेको माग >> नामिबियाविरुद्ध नेपालको रोमाञ्चक जित >> सहमती कार्यान्वयनको माग राख्दै बर्दघाटमा धर्ना >> फोहोर जलाउने क्रममा घरमा आगलागी, दुई लाख ३० हजारको क्षति >> रुपन्देही र इलामका होटेल व्यवसायीको माग : पर्यटनलाई सरकारले मुख्य एजेण्डा बनाओस् >> देवदह नगरपालिकामा उपभोक्ता समितिको परिचालन र व्यवस्थापन >> रुन्न बरिलै भन्दै आइन् सुजाता >> दुई बर्ष भित्र घोराही लैंगिक हिंसा नियन्त्रित नगर घोषणा गर्ने तयारी >> टी- २० सिरिज: नेपालले आज नामिबियाको सामना गर्दै, जित्नैपर्ने दबाबमा नेपाल >> उद्घाटन खेलमा लुम्बिनी टिम गण्डकीसंग खेल्दै >> सरकारद्वार स्वर्गद्वारी गुठीपीडित किसानसंग वार्ता समिति गठन >> हिउँदयाम सकियो, आजदेखि प्रिमनसुन सुरु >> लुम्बिनीको हिउँदे अधिवेशन आजदेखि, शनिबार प्रधानमन्त्रीले सम्बोधन गर्ने >> ठेकेदार लापरबाहीले नागरिकलाई सास्ती >> लुम्बिनी स्वच्छतामा बढ्दो लापरवाही >> दादुरा रुबेला खोपः बालबालिकाको जोगाउँछ जीवन >> आठ वर्षमा बन्यो प्रदेशको लैंगिक नीति, छिट्टै कार्यान्वयनको आशा >> प्रिन्टेड पेपर ‘क्यान्सरको घर’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> नेपालगन्जमा होटल पौवाको ५ तारे होटलको शिलान्यास >> नेपाल स्काउटको बुटवल आयुक्तमा खरेल >> मुख्यमन्त्रीलाई सभामुख घर्तीका १० गम्भीर प्रश्न >> किन हुँदैछ कर्णालीलाई डिजिटल बनाउने बहस् ? >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा टोकन प्रणाली शुरु >>   प्रदिप, प्रनव, रितिक र निशान्त छैटौ बुटवल खुला राष्ट्रिय लनटेनिसको अन्तिम चारमा >> फुलबारीमा कुडुले घर >> अखिल नेपाल महिला संघको कर्णाली अध्यक्षमा रेग्मी >> कृषिमन्त्रीको राजीनामा माग्दै दूध किसान सडकमा (भिडियोसहित) >> रुपन्देहीको व्यवसाय चलायमान बनाउन सुझाव संकलन >> विश्व किर्तीमानधारी हरिबहादुरलाई सम्मानको ओइरो >> लुम्बिनीमा शिखर सम्मेलनः मुख्यमन्त्रीको स्वार्थमा शक्ति केन्द्रको चलखेल >> बैङ्कर पक्राउ परेकोमा बैङ्किङ क्षेत्रको आपत्ति
पालिका खबर
मायादेवीमा जनप्रतिनिधि कर्मचारी विवादः

दशैंको मुखमा शिक्षक–कर्मचारी तलब विहीन

२७ आश्विन २०८०, शनिबार
२७ आश्विन २०८०, शनिबार

बुटवल, २७ असोज– कपिलवस्तु जिल्लाको मायादेवी गाउँपालिकाका संघीय तहबाट आएका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई समयमा नै अध्यक्षले हाजिर नगराउँदा पालिकामा सयौंको संख्यामा रहेका शिक्षक, कर्मचारीहरू दशैंको मुखमा तलब बिहिन हुने अवस्था आएको छ ।
यो भन्दा पहिला पनि २ पटा सम्म पालिकामा हाजिर हुन आएका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत लाई पालिका अध्यक्ष वलिउद्दीन मुसलमान ले हाजिरै नगराएपछि फिर्ता गएको थिए ।

नेपाली काग्रेसबाट विजयी भएका अध्यक्ष वलिउद्दीन मुसलमानले आफु निकट व्याक्तिलाई मात्रै कर्मचारीको रूपमा राख्ने निहित स्वार्थ बनाएको कारण सिंगो पालिका नै अहिले बदनाम भैरहेको स्थानीयहरूको भनाई रहेको छ । जसको कारण दशैंको बेलामा कर्मचारीहरू तलब विहिनको अवस्थामा पुगेका हुन ।

पालिकाले संघीय मन्त्रालयबाट खटाएका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई हाजिर हुनबाट रोक लगाउदै आएको छ । पटकपटक संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले खटाएका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई हाजिरी हुन नदिएपछी उनिहरू फिर्ता गएका थिए ।
सो गाउँपालिका डेढ वर्षदेखि प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतविहीन छ । पशु सेवाका परमेश्वर यादवले निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा रूपमा काम गरिरहेका छन् । उनी नै काम गर्न सजिलो व्यक्ति भएको भन्दै गाउँपालिकाले संघीय सरकारले पठाएका प्रशासन सेवाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतलाई हाजिर नगराउने निणर्य पटक–पटक गरेको हो । पशु प्राविधिक क्षेत्र छैठौं तहबाट बनेका निमित्त प्रमुख प्रशासकीय यादवको कार्यशैली प्रति सेवाग्राही मात्र होईन कर्मचारी समेत आजित भएको बताइएको छ ।

उता सङ्घिय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले असोज ६ गते मायादेवी गाउँपालिकाको नाममा “निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत प्रमेश्वर यादवको आर्थिक तथा प्रशासनिक जिम्मेवारी रद्द सम्बन्धमा’ पत्र समेत काटेको छ । जसको कारण उनले आर्थिक प्रशासनको काम गर्न पाउँदैन । पालिका अध्यक्षले उनलाई नै निमित्त बनाएर चलाउन खोज्ने तर संघीय मन्त्रालयले आर्थिक प्रशासन नै अधिकार नदिएपछि पालिकाको आर्थिक प्रशासको काम रोकीएको छ ।

संघीय मन्त्रालयको पत्रमा यादवको जिम्मेवारी रद्द गरिएको र मन्त्रालयबाट खटाइएका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतबाट मात्र उल्लिखित गाउँपालिकाको खाता सञ्चालनको व्यवस्था मिलाउन निर्देशन छ । सो पत्रको धज्जि उडाउँदै गाउँपालिका अध्यक्षको निर्देशनमा यादवले आफ्नो गतिविधि सञ्चालन गरिरहेका हुन ।

गाउँपालीका अध्यक्ष वलिद्दिन मुसलमानले यस अगाडीका धनेश्वर पौडेल र राकेश चौधरीलाई हाजिर गर्न नदिएर फिर्ता पाठएका थिए । हाल तेस्रो पटक आएका सविनसिंह चौधरीलाई पनि हाजिर गराउने सुरसार नभएको पालिका स्रोत बताउँछ । पालिकाको अध्यक्ष वलिउद्दीन मुसलमानको फोन अफ छ । उनी भारत गएको भन्ने सूचना आएको जनाइएको छ । पालिकाका उपाध्यक्ष सरस्वती यादवले हजिर गराउने, खाता सञ्चालन गर्ने काम अध्यक्षको भएको भन्दै यसमा आफुले पहल गरेपनि सार्थक नभएको बताउँछिन् । बुटवल टुडे संगको कुराकानीमा उनले भनिन्–‘यो सब काम अध्यक्ष हो, उहाँ भारत जानुभएको छ, सोमबार तिर आएर नयाँ हाकीम जि लाई हाजिर गराउने सुनेको छु, तर कुरा के होला थाहा भएन । ’

स्थानीय तहका कर्मचारीको आन्दोलन र प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत नहुँदा दशैको मुखैमा पालिकाबाट सेवा प्रवाह अवरुद्ध मात्र होईन सामाजिक सुरक्षा भत्ता, शिक्षक कर्मचारीको तलवदेखि आपतकालिन कार्य समेत रोकीएको छ ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?