ट्रेंडिंग:

>> बाणासुरको अनुभूति दिलाउने नेताहरु >> बन्द गर जनताको आँखामा छारो हाल्ने काम >> भैरहवाबाट अन्तर्राष्ट्रिय नियमित उडान, आश्वासनमात्र विमान आएन >> भैलोको रकमबाट अपाङ्ग आश्रममा सहयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पोखरामा आइटीएफ जे–३० टेनिस जारी >> पोखरालाई पर्यटकीय राजधानी घोषणा गर्न अध्ययन समिति गठन >> महिलाहरुको लागि एकहप्ते मिसेज गुरुङ तालिम सुरु >> लागुऔषध मुद्दाका फरार प्रतिवादी पक्राउ >> ‘लैंगिक समानताका लागि शिक्षा र नागरिक जागरण आवश्यक’ >> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सस्कृति संरक्षण समाज बुटवललाई उपाधि >> साना किसान कृषि सहकारीको १९ औँ साधारण सभा
समाज

‘मिसन’ लाई मुख्य प्राथमिकता दिन रोटरीयनहरुलाई सुझाव

७ आश्विन २०८०, आईतवार ०६:५०
७ आश्विन २०८०, आईतवार ०६:५०

बुटवल, ७ असोज ।

रोटरी क्लव अफ बुटवलको १४ सय ८१ औं नियमित बैठक बुटवलमा सम्पन्न भएको छ । बैठकको एजेण्डा रोटरी इन्फर्मेशन रहेको थियो ।

त्यस अवसरमा रोटरीबारे जानकारी गराउँदै रोटरी डिष्ट्रिक ३२९२ का पुर्व डिष्ट्रिक सेक्रेटरी राजेन्द्र शाक्यले रोटरीको सबभन्दा चासो र प्राथमिकताको विषय मेम्बरसिप रहेको बताए ।

अहिले विश्व इतिहासमै रोटरी क्लवहरुको संख्या बढेको तर सदस्याहरुको संख्या भने घट्दै गएको भन्दै उनले यो चिन्ताको विषय भएको बताए । “रोटरीमा सदस्य बनाएर मात्र हुँदैन, टिकाउन सक्नुपर्छ, अहिलेको अवस्था हेर्ने हो भने छोड्ने क्रम बढिरहेको छ, यसतर्फ क्लवहरुले ध्यान दिनुपर्छ ।”

शाक्यले. रोटरीले आफ्नो मिसन र संगठन संरचनालाई एकसाथ अघि बढाउनुपर्नेमा जोड दिंदै त्यसमा पनि मिसन पहिलो प्राथमिकता हुनुपर्ने बताए । “तर अहिले रोटरीको मुख्य ध्यान मिसनतिर नभएर पदीय झैझगडामा अलमलिएको देखिएको छ, मिसनलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर अघि बढ्न सक्दा मात्रै सदस्यहरुलाई टिकाउन सकिन्छ”–उनले भने ।

बैठकमा बोल्ने विभिन्न रोटरीयनहरुले रोटरीको मिसनबारे आम सदस्यलाई बुझाउन नसक्दा सदस्यता टिकाउन गाह्रो हुने गरेको भन्दै यसतर्फ सबैले ध्यान दिनुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

बैठकमा क्लवका अध्यक्ष करुण खनाल, पुर्व अध्यक्षहरु राजेन्द्र लम्साल, विन्ध्याकेशर जोशी, कृष्णप्रसाद अर्याल, रोटरी क्लव अफ बुटवलका पुर्व सचिव रोम शर्मा, अन्य रोटरीयनहरु मणिरत्न पाण्डे, तारानाथ भट्टराई, सुरज भट्टराई, रोटरी क्लव अफ लुम्बिनी सिद्धार्थनगरका निवर्तमान अध्यक्ष भोजबहादुर खत्री, आरसिसी भाटाका अध्यक्ष पुष्कर भुसाललगायतले आ–आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

बैठकमा रोटरी क्लव अफ बुटवलका निवर्तमान सचिव लालहरि पाण्डेले क्लवले रेडक्रसलाई हस्तान्तरण गरेको ब्लड कलेक्शन मोवाइल भ्यान सञ्चालनका लागि भएको प्रगतिको पछिल्लो अवस्थाबारे जानकारी गराएका थिए । त्यस अवसरमा बैठकमा शतप्रतिशत उपस्थित जनाउने मणिरत्न पाण्डेलाई अवार्ड प्रदान गरिएको थियो ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?